Televizní přenos z Mount Everestu

7.3.

Televizní přenos z Mount Everestu

Televizní přenos z Mount Everestu

Hejtman Pardubického kraje Ivo Toman dnes přijal ve své pracovně horolezce Romana Langra. Spolu s ním se schůzky zúčastnili i Josef Ošťádal a Václav Mačát, starosta a mistostarosta Moravské Třebové, z jejíhož okolí horolezec pochází. Při poslední návštěvě v sídle kraje se Roman Langr setkal s vicehejtmanem Romanem Línkem, pro hejtmana Ivo Tomana byly tedy Langrovy expedice věcí novou a neznámou a živě se o ně zajímal. Horolezec se mu svěřil s nejnovějšími zážitky ze zdolávání vrcholu K2. Výpravy na nejnáročnější osmitisícovku se Langr zúčastnil v minulém roce. A představil i expedici nejbližší. Tou bude v první polovině tohoto roku výstup na nejvyšší horu světa Mount Everest. Roman Langr nyní jedná s Českou televizí o tom, že by se s diváky televize spojil z výškového tábora v přímém přenosu. Šlo by tak o unikátní a první přímé obrazové spojení s horolezci v táboře ležícím více než 7 tisíc metrů nad mořem. „Já jsem výkony pana Langra nadšen a musím říct, že mu jeho cestování po světě i trochu závidím. Samozřejmě vím, že zdolávání takto vysokých a nebezpečných hor má s turistikou jen málo společného, a jsem pyšný, že v našem kraji takhle schopné lidi máme,“ řekl po setkání Ivo Toman. „V loňském roce jsme pana Langra finančně podpořili a vlajka Pardubického kraje díky tomu zavlála na nejvyšších vrcholech světa. Rádi proto přispějeme také na jeho letošní výpravu, aby krajská vlajka vystoupala i na horu nejvyšší.“, dodal Toman

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.7.

Při požáru byla zraněna žena a malé dítě

Hasiči se pokusili speciálním nářadím otevřít vstupní dveře do bytu, ale ty byly zamčené.

Společnost celý článek
4.8.

160 let od narození barona Artura Krause

Kraus také přeložil pravidla tenisu, na zahradě svého domu uspořádal první tenisový turnaj, není bez zajímavosti, že baron A. Kraus vlastnil řidičský průkaz na velocipedu s číslem jedna, jako první v Pardubicích jezdil na motocyklu, jako první ve městě vlastnil psací stroj či fonograf, předchůdce pozdějších gramofonů.

Společnost celý článek
23.5.

Poprvé je rytířka krásného slova z Pardubic

Oceněné práce, jejichž tématem bylo „Jak je to s králem“, inspirované 700. výročím narození Karla IV., následně postoupily na přehlídku Klubu dětských knihoven, která se konala 18. května v Městské knihovně v Nové Pace.

Společnost celý článek
13.2.

Náměstek hejtmana podporuje Národní týden manželství

Ve „valentýnském“ týdnu od 9. do 15. února se koná celonárodní kampaň na podporu manželství.

Společnost celý článek
13.2.

Kouzlo řemeslných učebních oborů: Automechanik

O uplatnění se absolventi bát nemusí. Podle ředitele je poptávka po automechanicích velká a škola tak rozhodně nemá problém s nedostatkem partnerských firem.

Společnost celý článek
8.2.

Jak je to po novém roce s komíny?

Práva a povinnosti v oblasti čištění, kontroly a revizí spalinových cest jsou od 1. ledna 2016 uvedeny v zákoně o požární ochraně.(Za sezónní provoz se považuje provoz spalinové cesty po dobu nepřesahující v součtu 6 měsíců v kalendářním roce)

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting