Téměř 11 tisíc dětí v kraji se účastnilo regionálních olympiád

20.9.

Téměř 11 tisíc dětí v kraji se účastnilo regionálních olympiád

Pardubice – Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje. Její minulý ročník dnes v sále Jana Kašpara vyhodnotili představitelé České unie sportu, Pardubického kraje a starostů pozvaných měst. Oceněny byly také školní týmy prvních stupňů základních škol, které se uspěly v Atletickém čtyřboji. Vítězné třídy převzaly Poháry hejtmana Martina Netolického.
„Obecně se má za to, že děti pouze sedí u počítačů a málo sportují. Právě proto Pardubický kraj vydává ze svého rozpočtu ročně čtvrt milionu korun na tyto aktivity,“ říká radní pro cestovní ruch, sport a volný čas René Živný a pokračuje: „Mám radost, že se i díky tomu mohlo v kraji zapojit 3,5 tisíce malých dětí do Atletického čtyřboje, který je takovým základem pro další sporty a téměř 11 tisíc žáků do regionálních olympiád. V krajském kole soutěžilo na 11 stovek startujících, nejpočetněji byly zastoupeny florbal, středoškolská atletika, basketbal, volejbal, přespolní běh a hokejbal. Ti nejlepší bojovali i v republikovém kole a například atletické družstvo z Gymnázia Mozartova v Pardubicích se probojovalo na soutěž do Francie.“
Nejvíce dětí z kraje sportuje v okrese Pardubice, na druhém místě jsou Svitavy, na třetím Ústí nad Orlicí a na čtvrtém okres Chrudim. Ze středních škol si v Krajské olympiádě nejlépe vedly Gymnázium Dašická před Gymnáziem Mozartova a VSŠ a VOŠ Moravská Třebová. Ze základních škol se nejvíc dařilo ZŠ U Stadionu v Chrudimi, ZŠ Polabiny 3 v Pardubicích a ZŠ Masarykova v Poličce.
V Atletickém čtyřboji vytvořili nejvíce rekordů žáci ZŠ Benešovo náměstí v Pardubicích, ZŠ Zámecká v Litomyšl, ZŠ Javornického ve Vysokém Mýtě a ZŠ v Brněnci.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Zdravou nemocnici chceme všichni!

Na jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubice se v pondělí 31. března 2008 mluvilo o Pardubické krajské nemocnici.

Společnost celý článek
17.10.

Karolína Peake navštívila Pardubický kraj

Ředitel Krajského úřadu připomenul Karolíně Peake dopady navrhované novely zákona o účetnictví.

Společnost celý článek
19.4.

Sportovní halu vybaví kraj pro soutěžní utkání

Termín celkového dokončení stavby je 31. srpna 2011.

Společnost celý článek
20.5.

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Prim při sobotní akci budou pochopitelně hrát vrtulníky, ovšem nejen ony vytvoří základ atraktivní podívané.

Společnost celý článek
23.5.

Zloděje vystopoval policejní pes Dega

Úspěch oslavili pardubičtí kynologové, tentokrát se služebním psem jménem Dega.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting