Tento týden začne oprava nádvoří Regiocentra

7.7.

Zhruba na tři měsíce se nádvoří bývalého hradeckého pivovaru opět promění ve staveniště. Ve středu 7. července začnou stavbaři postupně odkrývat celou plochu nádvoří a opravovat jeho vadnou izolaci. Až do konce září tak návštěvníci královéhradeckého krajského úřadu a dalších institucí a firem, které v Regiocentru sídlí, musí počítat s určitým omezením, především při vstupu do areálu. „V první etapě rekonstrukce bude uzavřena horní část nádvoří, kde je i hlavní vstup do úřadu. Během těchto prací se veřejnost dostane z nádvoří do úřadu pouze vchodem od restaurace,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner, který zodpovídá za krajský majetek. Ostatní vstupy do areálu budou fungovat bez omezení, tak jako provoz úřadu nebo restaurace. Pouze do pondělí 12. července bude z důvodu přípravy stavby uzavřena Galerie Vladimíra Preclíka, která je umístěna v atriu vstupní haly Regiocentra. Během června již stavební firma provedla na nádvoří zhruba dvacet sond, které naznačily potřebný rozsah oprav a jejich harmonogram. „Veškeré práce stavbaři provedou v rámci dodavatelských záruk, kraj tak za tuto rozsáhlou rekonstrukci pouze tři roky staré stavby platit nebude,“ vysvětlil náměstek Derner. „Smluvně jsou však vztahy kraje, který pivovar pořizuje na leasing a není jeho majitelem, k samotné stavbě velice komplikované. Již od počátku je tento projekt velice problematický a na tato úskalí nyní narážíme a musíme je napravovat,“ doplnil Derner. Kraj se zároveň dohodl s majitelem Regiocentra, společností Immorent, a stavební firmou Skanska, která pivovar stavěla a bude provádět i generální opravu izolace nádvoří, na způsobu a čase, kdy stavební práce začnou a jak budou probíhat. „Během léta je provoz v celém areálu klidnější, současně máme dohodu se stavbaři, že hlučnější a prašnější práce budou provádět pokud možno v odpoledních hodinách v neúředních dnech a o víkendech,“ dodal Vladimír Derner. Poprvé se stavbaři kvůli zatékání do objektu rekonstruovaného pivovaru, který by dokončen na podzim 2007, vrátili již vloni v létě. Stavba, která proměnila opuštěný pivovarský areál v sídlo kraje, získala v roce 2008 celostátní ocenění Stavba roku. Za pořízení pivovaru by měl Královéhradecký kraj do roku 2017, kdy se má stát jeho majetkem, zaplatit více než 1,8 miliardy korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Velkým lákadlem bude jistě prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny právě v době "dušičkových" svátků.

Společnost celý článek
15.5.

Divadlo tleskalo nositelům nejvyšších ocenění Pardubického kraje

Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle převzali Cenu za zásluhy o Pardubický kraj František Bobek z Československé obce legionářské, hasičský záchranář Jaroslav Žák, včelaři Josef Volejník a Evžen Báchor a oční lékař Jan Iserle. Cenu Michala Rabase za záchranu dostali Michal Fajfr a Jiří Sršeň za záchranu tonoucí ženy a Jaroslav Komárek za zastavení koně vláčejícího zraněného jezdce na dostihovém závodišti v Pardubicích. Slavnostní program doprovodily svým vystoupení žákyně tanečního oboru ZUŠ Chrudim a vokální soubor Gentlemen Singers.

Společnost celý článek
1.11.

Pardubičtí studenti zápolí v celostátní soutěži Svačina roku

Školy, ze kterých budou ocenění studenti, dostanou tuňákové výrobky Rio Mare ve stejných hodnotách. Kromě toho obdrží všichni finalisté včetně zástupců škol balíček Rio Mare. Navíc všem účastníkům finále pořadatel proplatí použité surNejlepší mladí kuchaři a kuchařky si rozdělí celkem 20 000 Kč v dárkových poukazech na nákup zboží v e-shopu. Za vítězství v soutěži Svačina roku s Rio Mare je 7 000 Kč, druhé místo obnáší 5 000 Kč a soutěžící na třetím místě získá poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Porota pořadatele soutěže vyhlásí Zvláštní cenu Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč. oviny, které budou pro přípravu jídel potřebovat.

Společnost celý článek
10.7.

Během týdne dalších devět nelegálních migrant

Tolik jich zjistili a následně zajistili naši cizinečtí policisté v mezinárodních vlacích projíždějících Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
28.4.

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Již potřetí na zdejším Andrlově chlumu závodili profesionální i dobrovolní hasiči v nejnáročnějších disciplínách.

Společnost celý článek
19.12.

Také stromy mohou mít vlastní pamětní desku

Projekt zahrnuje ošetřování dřevin, kácení poškozených a nemocných stromů a výsadbu nových stromů a keřů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting