Teplo v Hradci bude opět jedno z nejlevnějších v Česku

29.11.

Teplo v Hradci bude opět jedno z nejlevnějších v Česku

Cena tepla dodávaného Tepelným hospodářstvím Hradec Králové pro Hradečany bude od ledna patřit v kategorii dálkového vytápění mezi nejnižší v republice. A to i přes to, že Tepelné hospodářství cenu svým odběratelům zvýší o 5,45 procent, v čemž se promítne například nárůst cen ze strany dodavatele Elektráren Opatovice společně se zvýšením ceny elektřiny. O další 4 procenta cenu zvedne rozhodnutí, kterým stát navýšil daˇz přidané hodnoty. Značná úsporná opatření městské organizace Tepelné hospodářství Hradec Králové se promítla pozitivně do cenové hladiny dodávaného tepla v příštím roce. Hradečané budou odebírat teplo za jednu z nejnižších cen napříč Českem. I nadále počítá společnost s průběžnou obnovou a modernizací teplovodů, kterých je jen na území krajské metropole 80 kilometrů. Pro příští rok počítá firma s investicemi do obnovy své infrastruktury ve výši 15 milionů korun. „Preventivní opatření nutná k udržení naší sítě jsou navrhována tak, aby se co nejméně finančně dotkla našich odběratelů, a to zvláště v době plošného zvýšení cen služeb a energií především kvůli DPH. Kalkulace nové ceny už zahrnuje zvýšenou daň i cenu dodavatele tepla z Opatovic, ale i jiné vstupní faktory jako je elektřina, bez které se distribuce tepla neobejde,“ vysvětluje cenotvorbu Jiří Seidler, ředitel společnosti Tepelné hospodářství. Cena tepla dodávaného Tepelným hospodářstvím Hradec Králové za 1 GJ bude od ledna příštího roku činit 405,61 korun a cena tepla za 1 GJ pro ohřev vody bude 364,69 korun. Například na Liberecku občané platí za dodávané teplo téměř dvojnásobek. „S příchodem zimního období opět začne společnost s projektem termosnímkování města, který snáze odhalí slabší místa, která by mohla v zimních měsících při případných haváriích působit občanům města citelnou potíž. Pokračovat bude také osvědčený projekt rekuperace – opětovného využití ztrátového tepla,“ dodává Jiří Seidler. Městská organizace Tepelné hospodářství Hradec Králové je významný dodavatel tepla, který zásobuje zhruba 80 procent všech odběratelů z Hradce Králové, mezi nimi zhruba 24 tisíc domácností, školská zařízení i veřejné či soukromé instituce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.12.

Kladrubská střední škola zavítala do Maďarska

Tato partnerská škola spolupracuje s místním hřebčínem, který je proslulý chovem koní plemene shagya – arab.

Společnost celý článek
24.1.

Muzeum v přírodě Vysočina i po změně zřizovatele zajistí pro kraj tradiční lidovou kulturu

„Pardubický kraj si jako jediný v republice nechává už od roku 2003 zajišťovat oblast tradiční lidové kultury namísto svých příspěvkových organizacích v kultuře odborníky, kteří se této oblasti dlouhodobě a systematicky věnují ve skanzenu Veselý Kopec a v Betlému Hlinsko. Proto nás nyní zajímá, jakým způsobem po těchto změnách budeme ve spolupráci pokračovat,“ konstatuje Línek.

Společnost celý článek
12.8.

Táborový den plný zážitků

Déšť začal slábnout a tak jsme venku přichystali čtyři stanoviště.

Společnost celý článek
14.1.

Za dealerství drog padlo letos první obvinění

Při výslechu do protokolu mládenec uvedl, že je rovněž uživatelem pervitinu, který ovšem sám nevyráběl.

Společnost celý článek
13.9.

Prezidentova dcera navštívila Pardubickou krajskou nemocnici

Průvodkyní Kateřiny Zemanové byla MUDr. Zuzana Kala Grofová, vedoucí nutričního a dietologického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Společnost celý článek
30.3.

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Parkovné u hradeckého stadionu od loňského srpna vybírá firma Atol, která organizuje systém parkování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting