Termosnímkování Hradce zabránilo tepelné havárii

27.1.

Termosnímkování Hradce zabránilo tepelné havárii

Hradec Králové unikl havárii při dodávce tepla. Pilotní projekt termovizního snímkování, který koncem minulého roku spustilo Tepelné hospodářství Hradec Králové, identifikoval výrazný únik tepla na ulici Markovická v části Slezského předměstí. Závada byla v reakci na první výstupy termokamer s minimálními náklady ihned odstraněna. „Nový projekt dokázal velice přesně odhalit místo, kde k úniku tepla dochází. Poruchu v systému distribuce tepla jsme tak vyřešili opravou za třicet tisíc korun. V případě havárie by se cena opravy vyšplhala nejméně na čtyřnásobek,“ hodnotí pozitivně první data z termokamerového systému ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler. V současné době probíhá vyhodnocování problémových oblastí Slezského předměstí a Pouchova., prozradil dále ředitel Seidler. Inovátorský projekt sledování města reaguje velice citlivě i na nepatrné změny teplot a ty zaznamenává do termosnímkové mapy s přesným lokalizováním problematického místa. „Z prvních výsledků je zřejmé, že nám projekt usnadní posílení bezpečnosti při dodávkách energií a pomůže určit místa, kde je potřeba přednostně investovat do obnovy zastaralé tepelné infrastruktury,“ dodává Seidler. Distribuční síť tepelné energie v Hradci Králové neprošla v posledních dvaceti letech výraznou obnovou. Modernizace v nejstarších částech teplovodního vedení je proto nutná a bude reakcí na komplexní výstup z termovizního sledování. Základní informace o projektu termovize lze už nyní nalézt na stránkách www.thhk.cz a první ucelené výsledky v podobě tepelných map budou na webových stránkách zveřejněné koncem února. Z nich budou moci občané Hradce Králové vyčíst i tepelné závady na svých staveních.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice – v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.

Společnost celý článek
5.6.

Služby nadělovaly v Apolence

V minulých dnech dostalo hiporehabilitační centrum Apolenka ve Spojile od Služeb města dárek v podobě sedmdesáti balíků senáže, kterou firma posekala na svých pozemcích. Usušená tráva vystačí přibližně na čtvrt roku ke krmení dvanácti koní a dalších hospodářských zvířat, která mají v Apolence svůj domov.

Společnost celý článek
25.9.

Krouhané zelí zkrátka v supermarketu nekoupíte!

O kvalitní kysané zelí je stále věší zájem. Lidé si je často nakládají sami doma.

Společnost celý článek
31.7.

Ve Vítějevsi chtějí postavit nové zázemí na hřišti

Místní se informovali u hejtmana o možnostech, jak získat finanční prostředky na vybudování tribuny a zejména sociálního zařízení, které jsou nutné pro pořádání nejrůznějších akcí, který se zde koná za hned několik.

Společnost celý článek
29.4.

Línek si vyzkoušel invalidní vozík pro koupání

Středisko rané péče finančně podporuje i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
2.5.

Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting