Termosnímkování přivedlo do Hradce odborníky z Evropy

10.6.

Termosnímkování přivedlo do Hradce odborníky z Evropy

O unikátní projekt termovizního snímkování města, který spustilo Tepelné hospodářství Hradce Králové (THHK) před půl rokem, se začali zajímat zahraniční odborníci. Unikátnost spočívala ve snímkování teplovodů tepelného hospodářství a zároveň budov ve městě s analýzou stavební termiky. V tom se stal systém v Hradci Králové průkopníkem a vzbudil tak i respekt u expertů na energie a byl oceněn prestižním titulem Projekt roku. „O projekt se zajímají kolegové z Polska, Rakouska a dalších zemí, kterým se dostali do rukou výsledky pilotního projektu ve staré části Hradce Králové, a kteří zvažují realizaci podobného projektu i v dalších evropských městech,“ překvapuje vlna reakcí ředitele Tepelného hospodářství Jiřího Seidlera. Sám Seidler připouští, že cesta ke spuštění projektu v Hradci Králové byla nesmírně náročná a tým zkušených odborníků nad přípravami strávil několik měsíců. Ojedinělost projektu v Hradci Králové totiž spočívá v jeho podrobnosti, přesnosti, plošném rozsahu a oblasti zájmu. Jenom zpracování konečných údajů do tepelných map trvalo pět měsíců. Výstupy však velice detailně a s vysokou přesností lokalizují tepelné závady nejen v distribuční soustavě a energetických technologiích, ale také na jednotlivých staveních a objektech ve městě, zachycených termokamerou. Z reakcí odborníků je patrné, že se po vzoru Hradce Králové chystají na podobné projekty i další evropská zařízení. Pilotní projekt v Hradci Králové totiž ukázal, že lze termovizní systém kontroly vhodně přizpůsobovat odlišným místním podmínkám a zavádět ho je možné i jinde bez větších problémů. „Projekt termovizního snímkování byla výborná investice a my se rozhodně nebráníme spolupráci se zahraničními kolegy. Naopak považuji za nezbytné, abychom zkušenosti dokázali maximálně vzájemně zúročit a systém nadále rozvíjet," říká Jiří Seidler "Dokázali jsme totiž v českých podmínkách realizovat projekt, na který si mnohdy netroufnou jinde v Evropě,“ dodává ředitel Seidler, který vítá rýsující se mezinárodní spolupráci při zdokonalování bezpečnostních prevencí v energetických systémech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.5.

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Podle ekonomických expertů mají Evropa, Česká republika a tedy i její regiony faktický vrchol ekonomické krize zřejmě za sebou.

Společnost celý článek
19.5.

Boeing Stearman ve zbarvení československých pilotů

„Podoba stroje čísla FJ934 ze stavu 31. EFTS z přelomu let 1942a 1943 byla zvolena podle dobové fotografie a též proto, že je zaznamenán v zápisnících letů několika československých učitelů létání u této školy, konkrétně Josefa Stehlíka, Josefa Flekala a Jana Mokrejše. Připomíná tak více než 70 let starou kapitolu sice méně nápadné, přesto tak důležité oblasti působení čs. pilotů za 2. světové války v zahraničí, potažmo v zámoří,“ upřesňuje letecký publicista Zdeněk Hurt, jeden z pořadatelů Aviatické poutě.

Společnost celý článek
14.4.

Uprchlice Spomenka získala české občanství

Spomenka se tu provdala za Čecha, s nímž má dnes třináctiletou dceru.

Společnost celý článek
8.11.

Filmový festival NADOTEK již po desáté

Ve čtvrtek večer bude mít ústecká veřejnost rovněž možnost shlédnout hraný film z roku 1984 "Džusový román".

Společnost celý článek
22.2.

Přiláká zakopaný zlý zámecký pán turisty?

Pohádkám určitě většina lidí v obci nevěří, ale kdyby tu tak vyvěral horký minerální pramen, ten by se rozhodně hodil!

Společnost celý článek
6.2.

Za vaši a naši svobodu 1968 – 2018 na univerzitě

Univerzita Pardubice v rámci svého programu k 30. výročí sametové revoluce představila unikátní výstavu s názvem Za vaši a naši svobodu 1968-2018 o protestech proti okupaci Československa v roce 1968 ve státech komunistického bloku. Do Pardubic ji přivezla její patronka, místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting