Těžil z důvěřivosti seniorů

30.1.

Těžil z důvěřivosti seniorů

Těžil z důvěřivosti seniorů

Husarský kousek se podařil v těchto dnech pardubickým kriminalistům. Ti díky pečlivé několikaměsíční práci dopadli osmatřicetiletého muže z Litoměřic podezřelého z trestného činu podvodu.   Co je mu kladeno za vinu? V dosud 17 zjištěných případech měl zazvonit na domovní zvonky předem vytypovaných dveří. Když mu otevřela osoba ve věku 70 až 80 let, začal s historkou, že má v porodnici manželku, narodila se mu dcera, a že by potřeboval od jejich syna půjčit peněžní částku na zaplacení blokové pokuty. Takových příběhů měl připravených hned několik, ale téměř vždy v nich měla figurovat nemocnice, pokuta, či dopravní nehoda.  Když se od seniorů dozvěděl, že osoba, na kterou se ptá, tedy jejich syn, není doma, předstíral s touto telefonický hovor. Po jeho ukončení důvěřivým seniorům sdělil, že se s ním dohodl na tom, aby mu částku půjčili oni a že vše brzy vrátí. Svoji důvěryhodnost stvrdil sepsáním "smlouvy", kde však vystupoval pod smyšleným jménem.   V současné době je obviněn ze spáchání 17 takovýchto skutků, kdy čtyři z nich nebyly dokončené. Čtyři oslovení senioři totiž jednali tak, jak by jednat měli i ostatní. Ani po předstíraném hovoru s jejich blízkým ho domů nevpustili a „podezřelou“ konverzaci ukončili.   Trestnou činnost měl tento „čerstvý otec“ páchat v Pardubicích, Chrudimi, v Hradci Králové a ve Dvoře Králové nad Labem. Kriminalisté mimo to na případu spolupracují i s kolegy v Ústeckém a Středočeském kraji, jelikož není vyloučené, že stejným způsobem pokračoval v několika případech i tam.   Ve všech skutcích, které mu jsou kladeny za vinu, požadoval po seniorech zapůjčení finanční hotovosti v rozmezí 3 až 13 tisíc korun. Tímto způsobem si nejspíš na své konto připsal až 100 tisíc korun, ale není vyloučené, že se přihlásí další poškození, takže částka není konečná. V případě prokázání viny mu za trestný čin podvod a porušování domovní svobody hrozí až pětileté vězení. V tuto chvíli je stíhán vazebně, neboť není vyloučeno, že by ve svém jednání mohl pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.12.

Chlapec se skrýval na babiččině půdě

Pátrání ztěžovalo nepříznivé počasí. Díky mlze totiž nemohl být přizván vrtulník s termovizí.

Společnost celý článek
13.6.

Porucha veřejného osvětlení

Není vyloučeno, že se v nejbližších dnech podobná situace nemůže opakovat.

Společnost celý článek
29.5.

Město Hradec Králové chce všude využívat šetrnější postřiky

Hradec Králové již dlouhodobě využívá šetrnější postřiky na zneškodnění plevele v okolí městských lesů a dětských hřišť, a to navíc jen ve snížené frekvenci. Nyní chce podobné prostředky začít využívat i v ulicích, zejména na chodníky.

Společnost celý článek
17.2.

Kraj opravuje jízdní řády. Začal na Žamberecku

Ty se na základě požadavků zástupců samospráv objeví v jízdních řádech k 1. dubnu 2012.

Společnost celý článek
27.11.

Čtyři týdny před Vánoci Pardubice finišují s vánoční výzdobou.

Hlavní symbol letošních Vánoc je téměř 40let starý smrk ztepilý, 15 metrů vysoký, který darovali manželé z Hrobic. Svými rozměry a vzrůstem již zastiňoval prostory zahrady u jejich rodinného domu.

Společnost celý článek
31.7.

FoxFestival zve na hudební akci léta, vstupné podpoří devatenáctiměsíční Sofinku

Brány závodiště se veřejnosti otevřou o půl šesté večer, samotný festival pak začne v šest hodin. Vstupenky si zájemci mohou zakoupit od 22. 7. do 28. 8. v předprodeji v Turistickém informačním centru Pardubice na náměstí Republiky. Vstupenka stojí 70 korun, děti do 7 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting