Těžil z důvěřivosti seniorů

30.1.

Těžil z důvěřivosti seniorů

Těžil z důvěřivosti seniorů

Husarský kousek se podařil v těchto dnech pardubickým kriminalistům. Ti díky pečlivé několikaměsíční práci dopadli osmatřicetiletého muže z Litoměřic podezřelého z trestného činu podvodu.   Co je mu kladeno za vinu? V dosud 17 zjištěných případech měl zazvonit na domovní zvonky předem vytypovaných dveří. Když mu otevřela osoba ve věku 70 až 80 let, začal s historkou, že má v porodnici manželku, narodila se mu dcera, a že by potřeboval od jejich syna půjčit peněžní částku na zaplacení blokové pokuty. Takových příběhů měl připravených hned několik, ale téměř vždy v nich měla figurovat nemocnice, pokuta, či dopravní nehoda.  Když se od seniorů dozvěděl, že osoba, na kterou se ptá, tedy jejich syn, není doma, předstíral s touto telefonický hovor. Po jeho ukončení důvěřivým seniorům sdělil, že se s ním dohodl na tom, aby mu částku půjčili oni a že vše brzy vrátí. Svoji důvěryhodnost stvrdil sepsáním "smlouvy", kde však vystupoval pod smyšleným jménem.   V současné době je obviněn ze spáchání 17 takovýchto skutků, kdy čtyři z nich nebyly dokončené. Čtyři oslovení senioři totiž jednali tak, jak by jednat měli i ostatní. Ani po předstíraném hovoru s jejich blízkým ho domů nevpustili a „podezřelou“ konverzaci ukončili.   Trestnou činnost měl tento „čerstvý otec“ páchat v Pardubicích, Chrudimi, v Hradci Králové a ve Dvoře Králové nad Labem. Kriminalisté mimo to na případu spolupracují i s kolegy v Ústeckém a Středočeském kraji, jelikož není vyloučené, že stejným způsobem pokračoval v několika případech i tam.   Ve všech skutcích, které mu jsou kladeny za vinu, požadoval po seniorech zapůjčení finanční hotovosti v rozmezí 3 až 13 tisíc korun. Tímto způsobem si nejspíš na své konto připsal až 100 tisíc korun, ale není vyloučené, že se přihlásí další poškození, takže částka není konečná. V případě prokázání viny mu za trestný čin podvod a porušování domovní svobody hrozí až pětileté vězení. V tuto chvíli je stíhán vazebně, neboť není vyloučeno, že by ve svém jednání mohl pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Hejtman Radko Martínek přednášel v úterý 4. května studentům pardubické univerzity.

Společnost celý článek
30.12.

Oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice se v letošním roce podílelo na vzniku knihy Násilná kriminalita v nejisté době.

Monografie, kterou připravil kolektiv autorů pod vedením PhDr. Aleny Marešové, Ph.D., byla nedávno vydána. Vysloužila si velmi kladné hodnocení recenzenty, například doc. PhDr. Ludmilou Čírtkovou, CSc. z Policejní akademie Praha nebo prof. JUDr. Janem Musilem, CSc. z Ústavního soudu.

Společnost celý článek
13.4.

Krajské hasiče povede Josef Bidmon z Jevíčka

Pardubický kraj v roce 2010 rozděluje na technický rozvoj jednotek dobrovolných hasičů obcí pět milionů korun.

Společnost celý článek
24.6.

Evakuace 2009

V Pardubicích ve dnech 22. a 23. června 2009 proběhlo cvičení s názvem „Evakuace 2009“.

Společnost celý článek
22.9.

Více než polovina kamionů nesplnila předpisy

Od 5. září na řidiče kamionů a dopravce čekala další akce takového rozsahu, kterou na našich silnicích ještě nezaznamenali.

Společnost celý článek
28.2.

Rozšíření rybitevské spalovny má bránit územní plán

Poté, co v roce 2011 Nejvyšší správní soud zrušil v územním plánu Rybitví pasáž, která likvidaci odpadu ve zdejší spalovně znemožňovala, zpracovalo Rybitví změnu územního plánu, která v případě zprovoznění roky odstavené spalovny zabrání navýšení její kapacity. Připomínky, které přidá k návrhu město Pardubice, jako dotčený subjekt, konvenují s návrhem obce, ne ale se záměrem majitele, spalovat zde desítky tun nebezpečných odpadů ročně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting