Těžil z důvěřivosti seniorů

30.1.

Těžil z důvěřivosti seniorů

Těžil z důvěřivosti seniorů

Husarský kousek se podařil v těchto dnech pardubickým kriminalistům. Ti díky pečlivé několikaměsíční práci dopadli osmatřicetiletého muže z Litoměřic podezřelého z trestného činu podvodu.   Co je mu kladeno za vinu? V dosud 17 zjištěných případech měl zazvonit na domovní zvonky předem vytypovaných dveří. Když mu otevřela osoba ve věku 70 až 80 let, začal s historkou, že má v porodnici manželku, narodila se mu dcera, a že by potřeboval od jejich syna půjčit peněžní částku na zaplacení blokové pokuty. Takových příběhů měl připravených hned několik, ale téměř vždy v nich měla figurovat nemocnice, pokuta, či dopravní nehoda.  Když se od seniorů dozvěděl, že osoba, na kterou se ptá, tedy jejich syn, není doma, předstíral s touto telefonický hovor. Po jeho ukončení důvěřivým seniorům sdělil, že se s ním dohodl na tom, aby mu částku půjčili oni a že vše brzy vrátí. Svoji důvěryhodnost stvrdil sepsáním "smlouvy", kde však vystupoval pod smyšleným jménem.   V současné době je obviněn ze spáchání 17 takovýchto skutků, kdy čtyři z nich nebyly dokončené. Čtyři oslovení senioři totiž jednali tak, jak by jednat měli i ostatní. Ani po předstíraném hovoru s jejich blízkým ho domů nevpustili a „podezřelou“ konverzaci ukončili.   Trestnou činnost měl tento „čerstvý otec“ páchat v Pardubicích, Chrudimi, v Hradci Králové a ve Dvoře Králové nad Labem. Kriminalisté mimo to na případu spolupracují i s kolegy v Ústeckém a Středočeském kraji, jelikož není vyloučené, že stejným způsobem pokračoval v několika případech i tam.   Ve všech skutcích, které mu jsou kladeny za vinu, požadoval po seniorech zapůjčení finanční hotovosti v rozmezí 3 až 13 tisíc korun. Tímto způsobem si nejspíš na své konto připsal až 100 tisíc korun, ale není vyloučené, že se přihlásí další poškození, takže částka není konečná. V případě prokázání viny mu za trestný čin podvod a porušování domovní svobody hrozí až pětileté vězení. V tuto chvíli je stíhán vazebně, neboť není vyloučeno, že by ve svém jednání mohl pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Gladiator Race překážková dráha i kontaktní sprint proběhne již tento pátek a sobotu u OC Futurum Hradec Králové

V pátek 17. a v sobotu 18. května se u obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové uskuteční klání na překážkové trase pro děti a mládež či kontaktní sprint na 100 metrů o sedmi překážkách pro hobby i profi dospělé.

Společnost celý článek
12.4.

Lanovka na Ještěd má 11-denní výluku

V dlouholetém provozu ještědské lanovky nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Společnost celý článek
4.9.

O víkendu se znovu otevře po rekonstrukci Zelená brána

Opravy se sice protáhly, protože se jako nutné ukázalo také opravit ochoz. Nyní však můžeme říct, že je Zelená brána pro návštěvníky na několik desítek let bezpečná,

Společnost celý článek
5.2.

Škody po vloupání do domácností loni dosahovaly přes 327 milionů korun.

Přestože meziročně počet krádeží mírně klesá, škody po vloupáních jsou podobně vysoké. Může za to i stále dražší vybavení bytů, kde v řadě domácností najdeme i takzvané chytré systémy. Na pozoru by se měli mít také majitelé bytů a domů, kteří zabezpečení podceňují nebo nemají žádné. Zde totiž riziko vloupání oproti bytům a domům zabezpečeným roste. Zloději vždy volí raději cestu nejmenšího odporu.

Společnost celý článek
1.6.

Pernštýnská noc již tento pátek

Pardubické Pernštýnské náměstí i zámek ožijí velkým staročeským jarmarkem.

Společnost celý článek
5.9.

Kosatec nabídne aktivity nejen hendikepovaným

Zařízení, které bude nabízet služby jak hendikepovaným, tak i široké veřejnosti, přivítali i představitelé Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting