Těžká nehoda autobusu a vlaku ve Všestarech

26.5.

Těžká nehoda autobusu a vlaku ve Všestarech

Těžká nehoda autobusu a vlaku ve Všestarech

Simulovaná nehoda autobusu a osobního vlaku prověřilav pondělí 25. května odpoledne spolupráci mezi složkami integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje na železniční trati ve Všestarech na Hradecku. Námětem cvičení byla srážka autobusu s 32 pasažéry s osobním motorovým vlakem s deseti lidmi, včetně strojvedoucího. Autobus se po srážce převrátil a zůstal na boku mimo trať. Při simulovaném neštěstí zemřelo pět cestujících z autobusu a strojvedoucí vlaku. Dalších více jak třicet pasažérů utrpělo těžká, středně těžká nebo lehká zranění. Bezprostředně po ohlášení události na místo vyrazili profesionální hasiči z Hradce Králové. Dále bylo povoláno několik posádek Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové a hlídky Policie ČR. Postupně byly přivolány jednotky hasičů podniku Správy železniční dopravní cesty Hradec Králové a Čepro Cerekvice, dobrovolní hasiči z Nechanic, Všestar – Chlumu a Hradce Králové – Plácek. Jednotka dobrovolných hasičů z Malšovy Lhoty byla povolána jako záloha na centrální požární stanici v Hradci Králové, dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem zůstali v pohotovosti na své stanici. Po příjezdu na místo velitel zásahu ustavil dva úseky – část jednotky hasičů zajistila vyproštění a ošetření zraněných osob v autobusu, provedla jeho zajištění a stabilizaci a připravila evakuační stan pro Zdravotnickou záchrannou službu. Druhý úsek mezitím zajistil místo dopravní nehody a motorový vlak. Hasiči si poprvé vyzkoušeli metodu laického třídění raněných START (snadné třídění a rychlá terapie), která se využívá při mimořádné události s větším počtem zraněných osob a v případě nedostatku zdravotnického personálu. Hasiči tak za pomocí barevných identifikačních náramků předtřídili záchranné službě zraněné osoby podle závažnosti zranění. Metoda START v žádném případě nenahrazuje lékařské třídění zraněných pouze pomáhá s předtříděním pro záchrannou službu. Část raněných byla reálně převezena na urgentní příjem nemocnice v Hradci Králové k prověření traumatologického plánu. Cvičení mimo jiné prověřilo činnost operačních středisek složek integrovaného záchranného systému (IZS), systém vyrozumění složek integrovaného záchranného systému a dotčených orgánů státní správy a samosprávy, postupy při poskytování předlékařské pomoci a transportu zraněných nebo společnou typovou činnost – Typová činnost složek IZS při společném zásahu u mimořádné události s velkým počtem raněných a obětí STČ 09/IZS 2008. Vyhodnocení cvičení proběhne v nejbližších dnech. Na cvičení se také podílely ostatní složky a organizace: České dráhy, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Dopravní zdravotnická služba, Autoslužby Hradec Králové a Vyšší odborná škola a Střední zdravotnická škola Hradec Králové. Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Projekt Řídím, piju nealko pivo, letos odstartuje již na Velikonoce!

Cílem projektu je stejně jako v letech minulých představení a rozšíření povědomí o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů.

Společnost celý článek
11.1.

Rada města vyhlásila výběrové řízení na člena představenstva HC Dynamo

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním jednání vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva akciové společnosti Hockey club Dynamo Pardubice. Nový člen, který vzejde z výběrového řízení a který bude v představenstvu zastupovat město, se přitom bude primárně starat o sportovní stránku klubu.

Společnost celý článek
29.6.

Výsledky jednání Města Lanškroun

Součástí závěrečného účtu je vyúčtování finančních vztahů ke státnímu rozpočtu,rozpočtům obcí, státním fondům, Národnímu fondu.

Společnost celý článek
1.4.

Kraj projevil solidaritu s oběťmi v Japonsku

Uctil památku obětí ničivého zemětřesení v Japonsku jménem více než půl milionů občanů Pardubického kraje.

Společnost celý článek
24.11.

Průzkum TIC: Jaké jsou přijímačky na české vysoké školy

Průzkum také konfrontoval respondenty s jejich vlastním názorem na korupci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting