Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

3.7.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.


Policisté Územního odboru Ústí nad Orlicí se v letošním 5. ročníku Mistrovství záchranných týmů HZS a složek IZS umístili na prvním místě, více informací o průběhu mistrovství si můžete přečíst zde. Vítězové neusínají na vavřínech a pilně cvičí nejen na další ročník, ale zejména pro případ, kdyby někdo jejich pomoc potřeboval a oni tak byli výborně připraveni zachránit to nejcennější lidský život a zdraví.


Své zkušenosti v těchto dnech předávají na pastvinské přehradě i svým kolegům z Pořádkové jednotky Územního odboru Svitavy. Šestnáct policistů záchranářů nacvičuje krátkodobou resuscitaci tonoucího skládající se z dýchání z úst do úst a nepřímé srdeční masáže. Zdokonaluje se v nácviku lanové techniky jak nad vodou, tak i pod vodou. Překonává vodní hladinu. Prohlubuje svoji zručnost ve vázání uzlů. Učí se techniku záchrany tonoucího ze břehu, včetně překonávání vzdálenosti na hladině a záchranu aktivního tonoucího po převrácení plavidla.


Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Pastviny pod vedením Oldřicha Houdka poskytla na vodním díle výborné zázemí pro nácvik tolik potřebných záchranářských technik.


Před začínající letní sezonou, obdobím prázdnin a dovolených přejeme všem klidné prožití volných dnů a žádné drama, které by neopatrností mohlo právě v blízkosti vodních ploch nastat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.

Společnost celý článek
7.4.

Pokračování rekonstrukce bývalé reálky

Kulisu poklepání základního kamene dotvářela i přítomnost nejznámějšího absolventa školy, prvního českého aviatika Jana Kašpara.

Společnost celý článek
25.9.

Zajděte do SKP-CENTRUM, nudit se nebudete

V týdnu od 24. do 28. září proběhne na adrese pardubického občanského sdružení SKP-CENTRUM Týden nízkoprahových klubů

Společnost celý článek
11.6.

Dolní Čermná má nový znak a vlajku

Nové obecní symboly schválil senátní podvýbor pro heraldiku a vexilologii.

Společnost celý článek
26.9.

Město chce zpříjemnit veřejná prostranství

Pardubice, jako průmyslové město, musejí v zájmu zachování prosperity usilovat o získávání mladých, vzdělaných a kvalifikovaných lidí, ale také kvalitních a dlouhodobých investorů.

Společnost celý článek
8.6.

Hejtman odstartoval Zdravou a nemocnou přírodu

Vyhlašovatelem soutěže je Pardubický kraj společně se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting