Tisková zpráva pana Tomáše Prokopa

14.2.

Tisková zpráva pana Tomáše Prokopa

Tisková zpráva pana Tomáše Prokopa

Redakci Pardubického světa byla v úterý 13. února 2007 od pana Tomáše Prokopa, místopředsedy městského obvodu Zelené předměstí, člena České strany sociálně demokratické v Pardubicích mailem zaslána tisková zpráva, jejíž celý obsah nyní zveřejňujeme: „Rozhodnutí o výběru investora a následný průběh projednávání dokumentace pro výstavbu Paláce Pardubice považují iniciátoři dnešní tiskové konference ze strany vedení města za přinejmenším nešťastný, nezodpovědný a v mnohém město, respektive zájmy jeho občanů, poškozující, a to ať již v otázce vlastního prodeje pozemku za nepřiměřeně nízkou (neobvyklou cenu 300 Kč/m²), tak následné ústupky týkající se například výjimky z parkování – počtu parkovacích míst (odpuštění 227 parkovacích míst), či tolerování postupného snižování architektonické kvality objektu, až na úroveň hypermarketů běžně realizovaných na okraji měst. V neposlední řadě za nepřijatelné považujeme, aby byla akceptována snaha izraelského investora o zrušení mimoúrovňového přechodu (lávky – proti její likvidaci se do této chvíle vyslovilo téměř dva tisíce občanů). Do budoucna naopak považujeme za nezbytné, aby výběr investora výstavby na takto exponovaných plochách probíhal zcela transparentně, a to nejlépe na základě architektonické soutěže, a aby výsledná rozhodnutí nebyla devalvována následnými ústupky.“ Podepsáni pod textem jsou: Jan Tichý a Jiří Komárek, členové zastupitelstva MO Pardubice I a Mgr. Jacek Morávek, člen zastupitelstva města Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Přibližně dvě stovky milovníků vojenské historie připomenou 64. výročí bitvy u Sokolova.

Společnost celý článek
29.4.

Nová výstava Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v rekonstruovaných prostorách Piaristické koleje v Litomyšli

Výstava je koncipována tak, aby se prohlídkou celého objektu návštěvník seznámil s pestrou škálou technik a technologií představujících náplň výuky v jednotlivých ateliérech či katedrách Fakulty restaurování.

Společnost celý článek
1.12.

Nejlépe se žije v Praze! Pardubický kraj skončil sedmý

Pardubický kraj je velmi bezpečný. Dokazuje to bezpečnost na silnicích, nízký počet úmrtí na silnicích, druhá nejlepší objasněnost trestných činů v ČR a nejnižší kriminalita.

Společnost celý článek
6.4.

Noví ředitelé jednotlivých nemocnic NPK Štěpánka Fraňková a Tomáš Julínek se v pondělí 3. dubna 2017 oficiálně ujali svých funkcí.

Pro Štěpánku Fraňkovou je propojení a společné fungování nemocnic velkou výzvou a logickým krokem: „Naším cílem musí být zabezpečení co nejkvalitnější zdravotní péče pro občany našeho kraje. Již nyní v případě dlouhých čekacích dob na operaci v Pardubicích nabízíme pacientům zákrok stejnou technologií a postupem například v Litomyšli, kde jsou výrazně kratší čekací doby. Řada pacientů na tuto nabídku reflektuje, což je jeden z příkladů možné spolupráce i do budoucna. Je nutné daleko intenzivněji zapojit do fungování nemocnic zaměstnance a hledat s nimi nová řešení.“

Společnost celý článek
3.3.

Hejtman splnil slib, vzdal se poslaneckého mandátu

„Zkušenosti, které jsem nabyl a dosáhl ve sněmovně a vládě, chci předat regionu.“

Společnost celý článek
27.7.

Parkovací dům je opět plně v provozu

Celkové náklady na rekonstrukci byly 2,8 milionu korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting