Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

28.4.

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Na soutěž nazvanou Ohnivá rozhledna přijelo v sobotu 24. dubna do Ústí nad Orlicí celkem 56 závodníků z České republiky. Již potřetí na zdejším Andrlově chlumu závodili profesionální i dobrovolní hasiči v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu. Letošní ročník soutěže v disciplínách TFA (Toughes Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá) vyhrál mistr světa Lukáš Novák. Na rozhlednu vyběhl v těžkém zásahovém obleku, dýchacím přístrojem na zádech a s maskou na obličeji za 153,70 sekund a překonal tak svůj loňský rekord.      „Ve světě jsem viděl ledacos, ale tento závod, vyžadující fyzicky dobře vybavené hasiče, ve mě vzbuzuje úctu. Skláním se před tím, kdo doběhne do cíle první, ale i poslední,“ vyzdvihl hejtman Radko Martínek kondici závodníků. Všichni bez rozdílu zdolávali fyzicky náročné úkoly, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Účastníci například překonávali dvoumetrovou bariéru, transportovali osmdesátikilometrovou figurínu nebo přenášeli barely s vodou. Nakonec je čekalo 183 schodů rozhledny, což představuje zhruba dvanáct pater, kde se nacházel cíl náročné soutěže.      Poháry hejtmana Pardubického kraje předával vítězům v jednotlivých člen krajského zastupitelstva Václav Neubauer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.5.

V případu z České Třebové padlo další obvinění

V minulých dnech byl v souvislosti s tímto případem zadržen další člověk – 46letý muž z České Třebové.

Společnost celý článek
26.5.

Pardubické pivo v novém kabátě

Nové etikety budou laděny do stříbrné barvy s dominantním koněm v červeném erbu.

Společnost celý článek
31.5.

Nechal dopis na rozloučenou

Po ztraceném muži pátrala bezmála jedna desítka policistů.

Společnost celý článek
27.2.

V Boršově vyroste sluneční elektrárna

Neméně důležitým faktem pro souhlasné vyjádření je také fakt, že majitelka pozemku je členkou společnosti Profit Energy.

Společnost celý článek
13.11.

CHUŤ ZRNKOVÉ KÁVY, NOSTALGII STARÝCH ČASŮ A KOUZELNOU ATMOSFÉRU BLÍŽÍCÍCH SE VÁNOC NABÍDNE MUZEUM V POLIČCE

Věděli jste, že asi 100 šálků kávy je smrtelná dávka kofeinu? Většina případů předávkování kávy nepochází z běžného pití kávy, ale z více ERM, kreativní způsoby konzumace kávy, jako je například kávový klystýr. Takové množství kofeinu ve vašem těle může vést k infarktu nebo záchvatům, nebo že první webová kamera byla vynalezena, aby sledovala, kolik kávy zbylo v konvici na univerzitě v Cambridge. Zní to bizarně, ale od roku 1991 do roku 2001, se vyvíjela první webová kamera a do dnes se mohou studenti univerzity Cambridge pyšnit za její první vynálezce.

Společnost celý článek
10.7.

Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování.

Projekt podporující mladé dospělé z vyloučených lokalit vyjde v celkovém rozpočtu na více jak 1 600 000 korun a významně jej podpořil Úřad vlády České republiky v rámci programu Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting