Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

28.4.

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Na soutěž nazvanou Ohnivá rozhledna přijelo v sobotu 24. dubna do Ústí nad Orlicí celkem 56 závodníků z České republiky. Již potřetí na zdejším Andrlově chlumu závodili profesionální i dobrovolní hasiči v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu. Letošní ročník soutěže v disciplínách TFA (Toughes Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá) vyhrál mistr světa Lukáš Novák. Na rozhlednu vyběhl v těžkém zásahovém obleku, dýchacím přístrojem na zádech a s maskou na obličeji za 153,70 sekund a překonal tak svůj loňský rekord.      „Ve světě jsem viděl ledacos, ale tento závod, vyžadující fyzicky dobře vybavené hasiče, ve mě vzbuzuje úctu. Skláním se před tím, kdo doběhne do cíle první, ale i poslední,“ vyzdvihl hejtman Radko Martínek kondici závodníků. Všichni bez rozdílu zdolávali fyzicky náročné úkoly, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Účastníci například překonávali dvoumetrovou bariéru, transportovali osmdesátikilometrovou figurínu nebo přenášeli barely s vodou. Nakonec je čekalo 183 schodů rozhledny, což představuje zhruba dvanáct pater, kde se nacházel cíl náročné soutěže.      Poháry hejtmana Pardubického kraje předával vítězům v jednotlivých člen krajského zastupitelstva Václav Neubauer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.11.

Hráči Pardubic budou čepovat peprné hořké pivo

Zatímco slad, voda a chmel pocházejí z Moravy, pepř si sládci vyhlédli až na druhém konci světa v indické oblasti Tellicherry. Právě místní odrůda černého pepře je považována za nejkvalitnější na celém světě.

Společnost celý článek
31.5.

Turistické noviny putují i do sousedních krajů

Turistické noviny, které obsahově pokrývají Královéhradecký a Pardubický kraj, se těší stále větší oblibě ze strany čtenářů. Oproti minulému roku jejich distribuce narostla o 25 %. Navíc se v rámci vkladů do MF Dnes tiskovina rozšířila i do dalších šesti krajů (Středočeský, Moravskoslezský, Jihomoravský, Olomoucký, Liberecký a Vysočina).

Společnost celý článek
3.8.

Flora Olomouc 2009 - souhra barev a vůní

K návštěvnicky nejpřitažlivějším bude letos bezesporu patřit přehlídka léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.

Společnost celý článek
7.3.

13.3.2017 začíná tradiční čištění města

Již druhý rok mají řidiči možnost využít také službu, která je upozorní na čištění v konkrétní ulici, a to s tak dostatečným předstihem, který si sami zvolí. Zamezí tak zbytečným nepříjemnostem související se zaplacením pokuty za přestupek. Registrovat se je možné na serveru cisteniulic.cz. Zjednodušeně služba funguje tak, že po registraci je zájemce o připravovaném blokovém čištění informován SMS nebo emailem. SMS služba je zpoplatněná, zasílání emailové informace je zdarma.

Společnost celý článek
25.5.

Spojenci přes české území pojedou mezi 27. a 30. květnem cestou do Pobaltí na cvičení Saber Strike 2016.

„Musíme zásadně navýšit své výdaje na obranu. Dosavadní jedno procento HDP, i s drobným pomalým nárůstem prakticky znamená, že své závazky budeme jako Česko schopni naplňovat až za řadu let,“ říká předseda Iniciativy pro evropské hodnoty Petr Kolář.

Společnost celý článek
2.8.

Oprava Bona publica pokračuje, schodiště znovu obsadí stavbaři a archeologové

Rekonstrukce historického schodiště Bona publica v Hradci Králové vstupuje do své další etapy. Loni na podzim stavbaři zdivo ošetřili odsolovacími omítkami a zabudovali do něj speciální technologii proti vzlínání vody z podloží. V druhé polovině července se schodiště v centru města znovu uzavře a oprava této kulturní památky bude letos pokračovat tak dlouho, jak počasí dovolí. Celkové náklady na rekonstrukci schodiště jsou necelých 23 milionů korun, stavební práce by měly vrcholit ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting