Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

28.4.

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Na soutěž nazvanou Ohnivá rozhledna přijelo v sobotu 24. dubna do Ústí nad Orlicí celkem 56 závodníků z České republiky. Již potřetí na zdejším Andrlově chlumu závodili profesionální i dobrovolní hasiči v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu. Letošní ročník soutěže v disciplínách TFA (Toughes Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá) vyhrál mistr světa Lukáš Novák. Na rozhlednu vyběhl v těžkém zásahovém obleku, dýchacím přístrojem na zádech a s maskou na obličeji za 153,70 sekund a překonal tak svůj loňský rekord.      „Ve světě jsem viděl ledacos, ale tento závod, vyžadující fyzicky dobře vybavené hasiče, ve mě vzbuzuje úctu. Skláním se před tím, kdo doběhne do cíle první, ale i poslední,“ vyzdvihl hejtman Radko Martínek kondici závodníků. Všichni bez rozdílu zdolávali fyzicky náročné úkoly, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Účastníci například překonávali dvoumetrovou bariéru, transportovali osmdesátikilometrovou figurínu nebo přenášeli barely s vodou. Nakonec je čekalo 183 schodů rozhledny, což představuje zhruba dvanáct pater, kde se nacházel cíl náročné soutěže.      Poháry hejtmana Pardubického kraje předával vítězům v jednotlivých člen krajského zastupitelstva Václav Neubauer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Nejlepší web má stavební škola ve Vysokém Mýtě

Ta se v tomto ročníku zaměřovala především na využití školních informačních systémů. Na stránkách stavební školy jich najdete celou řadu, především online rozvrhy i suplování, klasifikaci, docházku či velmi kladně hodnocený e-learning systém, což je skvělý pomocník učitelů i žáků. Kromě výborné grafiky a bohatého obsahu škola zabodovala i s možností StreetView prohlídky.

Společnost celý článek
7.4.

Služby města Pardubic oslaví patnáctiny

Program oslav není soustředěn do jediného dne nebo jediné akce, společnost bude připomínat své výročí po celý rok.

Společnost celý článek
8.2.

V kraji vznikla regionální Rada seniorů

Mezi zakládajícími organizacemi bylo 13 organizací s celostátní působností a sedm klubů, které působí v Pardubickém kraji. Předsedou krajské Rady seniorů Pardubického kraje se stal Vladimír Berounský, místopředsedkyní Milena Brzoňová a v čele revizní komise stanul Petr Kolman.

Společnost celý článek
30.4.

Záhájení výstavy fotografií z fascinujícího prostředí Sibiře

Výstava také přináší svědectví o velkém sportovním výkonu, kdy Blažek spolu s kolegou Václavem Sůrou překonali více jak 680 km.

Společnost celý článek
28.7.

Archeologové na Velkém náměstí představí své nálezy

Ve čtvrtek 12. srpna se na Velkém náměstí (u bývalé radnice) v Hradci Králové uskuteční „den otevřených sond“

Společnost celý článek
27.9.

V Hradci připravují „lokální prohibici“

Připravovaná vyhláška má striktně vymezit městské lokality, kde bude požívání alkoholu omezeno.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting