Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

28.4.

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Titul nejtvrdší hasič obhájil Lukáš Novák

Na soutěž nazvanou Ohnivá rozhledna přijelo v sobotu 24. dubna do Ústí nad Orlicí celkem 56 závodníků z České republiky. Již potřetí na zdejším Andrlově chlumu závodili profesionální i dobrovolní hasiči v nejnáročnějších disciplínách hasičského sportu. Letošní ročník soutěže v disciplínách TFA (Toughes Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá) vyhrál mistr světa Lukáš Novák. Na rozhlednu vyběhl v těžkém zásahovém obleku, dýchacím přístrojem na zádech a s maskou na obličeji za 153,70 sekund a překonal tak svůj loňský rekord.      „Ve světě jsem viděl ledacos, ale tento závod, vyžadující fyzicky dobře vybavené hasiče, ve mě vzbuzuje úctu. Skláním se před tím, kdo doběhne do cíle první, ale i poslední,“ vyzdvihl hejtman Radko Martínek kondici závodníků. Všichni bez rozdílu zdolávali fyzicky náročné úkoly, které se nejvíce blíží zásahové činnosti hasičů. Účastníci například překonávali dvoumetrovou bariéru, transportovali osmdesátikilometrovou figurínu nebo přenášeli barely s vodou. Nakonec je čekalo 183 schodů rozhledny, což představuje zhruba dvanáct pater, kde se nacházel cíl náročné soutěže.      Poháry hejtmana Pardubického kraje předával vítězům v jednotlivých člen krajského zastupitelstva Václav Neubauer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

Pardubický kraj nabízí program na podporu audiovizuální tvorby, která je celá nebo alespoň částečně realizovaná na území Pardubického kraje. „Jsme první z krajů vyhlašujících filmový grant, kterým chceme podpořit filmové tvůrce, kteří zvažují výběr lokality pro natáčení. Vzhledem k rozmachu filmové turistiky, nám mohou natočené snímky pomoci v rozvoji cestovního ruchu. Navíc filmaři u nás v kraji utratí minimálně jeden a půl násobek částky, kterou od nás získají. Tím ekonomicky pomohou i jednotlivým oblastem, ve kterých budou natáčet,“ uvedl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Podpora je určena na tvorbu celovečerního nebo dokumentárního filmu, ale také televizního seriálu,“ upřesnil René Živný.

Společnost celý článek
25.5.

Spojenci přes české území pojedou mezi 27. a 30. květnem cestou do Pobaltí na cvičení Saber Strike 2016.

„Musíme zásadně navýšit své výdaje na obranu. Dosavadní jedno procento HDP, i s drobným pomalým nárůstem prakticky znamená, že své závazky budeme jako Česko schopni naplňovat až za řadu let,“ říká předseda Iniciativy pro evropské hodnoty Petr Kolář.

Společnost celý článek
28.12.

Jak se chovat při zacházení se zábavní pyrotechnikou

Ve stáncích lze dle vyhlášky prodávat pouze tu nejméně nebezpečnou pyrotechniku I. třídy.

Společnost celý článek
27.12.

Radní schválili Akční plán rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje na rok 2013

Krajští radní v této souvislosti odsouhlasili také návrh rámcové smlouvy o spolupráci s Univerzitou Pardubice.

Společnost celý článek
18.4.

Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

Hlavním tématem bylo hrozící hromadné rozpouštění občanských sdružení poskytujících sociální služby.

Společnost celý článek
5.10.

KPP pořádá dva výlety do historie Pardubic

V rámci 16. ročníku pardubických městských slavností připravil Klub přátel Pardubicka (KPP) dva zajímavé výlety

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting