Titul Vesnice roku Pardubického kraje získal Dolní Újezd

20.9.

Titul Vesnice roku Pardubického kraje získal Dolní Újezd

Dolní Újezd na Svitavsku se umístil  na  třetím místě  v rámci celostátní soutěže. Výsledky byly vyhlášeny o víkendu na Mezinárodním festivalu  Písní a tancem v Luhačovicích. Vesnicí roku 2013 se stal Jeseník nad Odrou z Moravskoslezského kraje. Na druhém místě se umístily Holovousy z Královéhradeckého kraje.


     „Letošního 19. ročníku se zúčastnilo 273 obcí z 13 krajů. Umístění Dolního Újezdu je více než zasloužené. Tamní spolková činnost funguje výborně. Díky ní obec žije a rozvíjí se.


     Dolní Újezd se do této soutěže přihlásil poprvé a díky dobrému umístění dostane finance do svého rozpočtu. Starosta Stanislav Hladík sdělil, že peníze použijí na dostavbu mateřské školy.


Krajští vítězové postoupili do celostátního kola, ze kterého vzešla trojice vítězných obcí. Hodnotící komise sledovala úroveň společenského života v obci, aktivity obyvatel, celkový obraz vesnice, občanskou vybavenost a infrastrukturu, spolupráci s podnikateli v obci, veřejná prostranství i péči o zeleň a krajinu.


     Z Pardubického kraje už v celostátním kole v minulosti uspěly dvě obce. V roce 2000 skončily Sebranice druhé a o rok později Kameničky dokonce zvítězily.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Kraj převede starou českotřebovskou halu do majetku města

Již v době výstavby nové haly jsme s panem starostou Zedníkem debatovali o dalším využití stávající tělocvičny, která až do dnešních dní sloužila nejen škole, ale i dalším sportovním oddílům ve městě.

Společnost celý článek
15.11.

VČD uvádí Schimmelpfennigova Zlatého draka

Půjde totiž o první české uvedení čerstvého překladu, jehož autorem je dramaturg a překladatel Petr Štědroň.

Společnost celý článek
18.12.

Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná

V celé republice se letos zaregistrovalo přes 30 tisíc žáků, z nichž v soutěžním kvízu bodovala jen něco víc než polovina.

Společnost celý článek
23.6.

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

V našem kraji je potenciálně dvanáct tisíc držitelů euroklíče.

Společnost celý článek
28.12.

Jak se chovat při zacházení se zábavní pyrotechnikou

Ve stáncích lze dle vyhlášky prodávat pouze tu nejméně nebezpečnou pyrotechniku I. třídy.

Společnost celý článek
27.5.

Hrad Kunětická hora ožije řemesly, jako ve středověku.

Návštěvníci si v romantickém prostředí Kunětické hory vykovají podkovu, vykrouží na kruhu hrnek nebo si vyrobí prstýnek. Na hradě lidé potkají kováře, řezbáře, šperkařky, malířku, tkadlenu, krajkářky, košíkáře i sokolníky. „Pozvali jsme sedm desítek řemeslníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting