Tomáškova a Novákova hudební Skuteč si už vydobyla místo mezi rodinným stříbrem kraje

3.12.

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč si už vydobyla místo mezi rodinným stříbrem kraje

Na tiskové konferenci dnes pořadatelé představili 11. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. S podporou Pardubického kraje se uskuteční ve dnech 2. března až 4. května 2014. Nově by festival měl být zařazen i do akcí uvedených v dokumentu Tváře kraje. Ty považuje kraj za své rodinné stříbro a zaručuje jim každoroční příspěvek.


     Od prvního ročníku v roce 2003 se festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč vypracoval k profesionalitě a vysoké dramaturgické úrovni. Také letošní ročník nabízí řadu atraktivních titulů a jmen. Milovníky klasické hudby, opery, baletu, ale i jiných žánrů čekají dva měsíce jedinečných kulturních zážitků. Z velmi pestré nabídky si jistě vybere každý.


     „Sama jsem se přesvědčila, že festival je zásluhou pečlivé dramaturgie kvalitní kulturní nabídkou s velmi příznivými cenami. Mnoho lidí na něm oceňuje přátelskou a vřelou atmosféru a rádi se tam vracejí. To je pro organizátory tím nejlepším vysvědčením,“ poznamenala Jana Pernicová.


     V programu jsou již tradičně zakomponovány dvě opery: Verdiho Rigoletto v provedení Jihočeského divadla České Budějovice festival zahájí, druhou operu tohoto slavného autora - La Traviatu - představí v druhé polovině liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem uvede klasický pohádkový balet P. I. Čajkovského Labutí Jezero. Ochuzeni nebudou ani příznivci operety, pro ně je tentokrát připraveno klasické muzikálové představení Moravského divadla Olomouc – Noc na Karlštejně. Hudební show plnou strhujícího rytmu a vášně předvede Pavel Šporcl s romskou cimbálovou kapelou Gipsy Way.


     V komorních koncertech se představí ve světě uznávané Smetanovo trio a slavný recitátor Alfréd Strejček s kytaristou Štěpánem Rakem v pořadu věnovaném Karlu IV. Na Chlumku v Luži vystoupí Barocco sempre giovane s vynikající houslistkou Gabrielou Demeterovou. V kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti proběhne koncert věnovaný významnému výročí Antonína Dvořáka, v němž zazní i jeho slavné Te Deum v nastudování regionálních pěveckých sborů a Chrudimské komorní filharmonie.   


     K programovým špičkám zcela jistě patří galakoncerty na zimním stadionu ve Skutči. Filharmonie Hradec Králové spolu s Pražským filharmonickým sborem zde uvede Vangelisův projekt Dobytí ráje. Týden poté stadion rozezvučí jedinečné Vivaldianno Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka.


     Program XI. ročníku, v němž je zakomponována i Soutěžní přehlídka dětských pěveckých sborů O Cenu Vítězslava Nováka, slavnostně zakončí úchvatná Beethovenova 9. symfonie s velkolepou Ódou na radost v provedení orchestru Jihočeského divadla České Budějovice.


Festival Tomáškova a Novákova Skuteč je výjimečný svojí atmosférou i tím, že se jej  organizátorům z řad zaměstnanců radnice daří realizovat s rozpočtem ve výši pouze přibližně 1,2 milionu korun. Cena nejdražší vstupenky zůstává ve výši 350 korun. „Naším cílem je dál rozvíjet hudební tradice města a maximálně lidem přiblížit kvalitní díla klasické hudby. Skuteč se stala přirozeným kulturním centrem regionu a důležitým místem Pardubického kraje,“ říká starosta Skutče Pavel Novotný, který je vedoucím organizačního týmu a současně programovým ředitelem festivalu.
     Předprodej vstupenek byl zahájen 1. 12. 2013 a probíhá prostřednictvím rezervačního a pokladního systému na stránkách s adresou vstupenky.skutec.cz. Další informace mohou návštěvníci hledat na webových stránkách festivalu: www.festival-hudebni.skutec.cz.


Generální sponzorem festivalu je Česká spořitelna, a.s., akci téměř od jejího vzniku také pravidelně podporuje Pardubický kraj. Mediálními partnery jsou Český rozhlas Pardubice, Chrudimský deník a Východočeská televize V1.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.4.

Proudový Messerschmitt na pardubickém nebi

Ten provozuje nadace Messerschmitt Stiftung z Německa a divákům na pardubickém letišti se představí ve velkoprostorové scéně z období konce druhé světové války, ale také ve velkoskupině historických letadel přezdívané Balbo. Skupina měla v loňském roce na Aviatické pouti a zároveň i na českém nebi premiéru a jak u pilotů, tak především u diváků sklidila nebývalý úspěch.

Společnost celý článek
2.5.

Syndrom krátkého střeva bude v OC Futurum hlavním tématem osvětové akce organizace IFMSA CZ HK

Odpoledním programem příchozí provede moderátor Ladislav Vaško. O hudební doprovod se v rámci benefičního koncertu postarají Veselé noty, Michal Svoboda a SaxoFrancis. Vstupné na akci se neplatí.

Společnost celý článek
13.4.

Sportovní hala na Dašické dostane nové šatny a bude propojena s budovou gymnázia

Plánovaná přestavba za více než deset milionů korun zlepší zázemí pro sportovce a také usnadní přístupnost žákům přilehlého gymnázia, kteří zde absolvují hodiny tělesné výchovy.

Společnost celý článek
28.3.

Projekt Řídím, piju nealko pivo, letos odstartuje již na Velikonoce!

Cílem projektu je stejně jako v letech minulých představení a rozšíření povědomí o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů.

Společnost celý článek
4.12.

Nominace na ocenění Pardubického kraje za rok 2018 jsou uzavřeny

V kategorii Cena za zásluhy o Pardubický kraj se sešlo 25 nominací. Z toho 23 pro fyzické osoby, 2 osoby právnické, jedna nominace byla vícenásobná. Na Cenu Michala Rabase za záchranu bylo 9 nominací, z toho ve dvou případech byl více než jeden zachránce.

Společnost celý článek
19.1.

Kraj v žambereckém Albertinu opravil střechu. Nyní zrekonstruuje čistírnu

Náklady na tuto stavbu činily zhruba jedenáct milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který s vedením zařízení a zdravotníky hovořil také o celkové situaci v krajském zdravotnictví a plánovaných investicích, které Pardubický kraj v tomto volebním období plánuje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting