Tomáškova a Novákova hudební Skuteč si už vydobyla místo mezi rodinným stříbrem kraje

3.12.

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč si už vydobyla místo mezi rodinným stříbrem kraje

Na tiskové konferenci dnes pořadatelé představili 11. ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. S podporou Pardubického kraje se uskuteční ve dnech 2. března až 4. května 2014. Nově by festival měl být zařazen i do akcí uvedených v dokumentu Tváře kraje. Ty považuje kraj za své rodinné stříbro a zaručuje jim každoroční příspěvek.


     Od prvního ročníku v roce 2003 se festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč vypracoval k profesionalitě a vysoké dramaturgické úrovni. Také letošní ročník nabízí řadu atraktivních titulů a jmen. Milovníky klasické hudby, opery, baletu, ale i jiných žánrů čekají dva měsíce jedinečných kulturních zážitků. Z velmi pestré nabídky si jistě vybere každý.


     „Sama jsem se přesvědčila, že festival je zásluhou pečlivé dramaturgie kvalitní kulturní nabídkou s velmi příznivými cenami. Mnoho lidí na něm oceňuje přátelskou a vřelou atmosféru a rádi se tam vracejí. To je pro organizátory tím nejlepším vysvědčením,“ poznamenala Jana Pernicová.


     V programu jsou již tradičně zakomponovány dvě opery: Verdiho Rigoletto v provedení Jihočeského divadla České Budějovice festival zahájí, druhou operu tohoto slavného autora - La Traviatu - představí v druhé polovině liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem uvede klasický pohádkový balet P. I. Čajkovského Labutí Jezero. Ochuzeni nebudou ani příznivci operety, pro ně je tentokrát připraveno klasické muzikálové představení Moravského divadla Olomouc – Noc na Karlštejně. Hudební show plnou strhujícího rytmu a vášně předvede Pavel Šporcl s romskou cimbálovou kapelou Gipsy Way.


     V komorních koncertech se představí ve světě uznávané Smetanovo trio a slavný recitátor Alfréd Strejček s kytaristou Štěpánem Rakem v pořadu věnovaném Karlu IV. Na Chlumku v Luži vystoupí Barocco sempre giovane s vynikající houslistkou Gabrielou Demeterovou. V kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti proběhne koncert věnovaný významnému výročí Antonína Dvořáka, v němž zazní i jeho slavné Te Deum v nastudování regionálních pěveckých sborů a Chrudimské komorní filharmonie.   


     K programovým špičkám zcela jistě patří galakoncerty na zimním stadionu ve Skutči. Filharmonie Hradec Králové spolu s Pražským filharmonickým sborem zde uvede Vangelisův projekt Dobytí ráje. Týden poté stadion rozezvučí jedinečné Vivaldianno Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka.


     Program XI. ročníku, v němž je zakomponována i Soutěžní přehlídka dětských pěveckých sborů O Cenu Vítězslava Nováka, slavnostně zakončí úchvatná Beethovenova 9. symfonie s velkolepou Ódou na radost v provedení orchestru Jihočeského divadla České Budějovice.


Festival Tomáškova a Novákova Skuteč je výjimečný svojí atmosférou i tím, že se jej  organizátorům z řad zaměstnanců radnice daří realizovat s rozpočtem ve výši pouze přibližně 1,2 milionu korun. Cena nejdražší vstupenky zůstává ve výši 350 korun. „Naším cílem je dál rozvíjet hudební tradice města a maximálně lidem přiblížit kvalitní díla klasické hudby. Skuteč se stala přirozeným kulturním centrem regionu a důležitým místem Pardubického kraje,“ říká starosta Skutče Pavel Novotný, který je vedoucím organizačního týmu a současně programovým ředitelem festivalu.
     Předprodej vstupenek byl zahájen 1. 12. 2013 a probíhá prostřednictvím rezervačního a pokladního systému na stránkách s adresou vstupenky.skutec.cz. Další informace mohou návštěvníci hledat na webových stránkách festivalu: www.festival-hudebni.skutec.cz.


Generální sponzorem festivalu je Česká spořitelna, a.s., akci téměř od jejího vzniku také pravidelně podporuje Pardubický kraj. Mediálními partnery jsou Český rozhlas Pardubice, Chrudimský deník a Východočeská televize V1.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků

Odborníci napříč celou Evropou diskutovali problematiku ochrany kulturní krajiny se zřetelem krajiny Kladrubského Polabí. Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje, zdůraznil roli Pardubického kraje na přípravách nominační dokumentace v rámci kandidatury Kulturní krajiny pro chov kočárových koní na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a přínos mezinárodní konference: „Význam setkání vidím v diskuzi profesionálů z různých vědních oborů a věřím, že zahajujeme tradici, na které se Pardubický kraj bude dále významnou měrou podílet.“

Společnost celý článek
10.11.

Z “harleje“ byl vymrštěn do příkopu

Po nárazu byl muž z motocyklu vymrštěn a dopadl za betonový mostek do příkopu.

Společnost celý článek
20.10.

Symbolem Lázní Velichovky bude mince.

Vítězný nápad vzešel z 2 měsíce trvající soutěže pro širokou veřejnost. "Zdá se, že na stoletou tradici Lázní Velichovky veřejnost nezapomněla. Překvapilo nás, kolik inspirujících námětů jsme dostali. Vítězný nápad “velichovskou minci” poslala Jana Zichová ze Smiřic.

Společnost celý článek
17.7.

Pozor na phishingové emaily!

Policie upozorňujeme, že se nejedná o aktivitu bankovního ústavu, ale o snahu pachatelů získat citlivé údaje klientů.

Společnost celý článek
15.11.

Univerzita Pardubice ocenila nejlepší sportovce

V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sešli nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 55. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převzala do držení rektorský putovní stříbrný pohár.

Společnost celý článek
14.6.

Hlasování skončilo, k referendu přišlo málo lidí

Zastupitelé se nyní musí vypořádat s otázkou, jak s výsledky referenda naloží. Již v pátek zasedne pracovní skupina, do níž nominovaly členy všechny politické subjekty zasedající v zastupitelstvu. Jejím úkolem bude vyhodnotit výsledky místního referenda a navrhnout zastupitelstvu další postup.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting