Tradiční oslavy založení samostatného státu v Lanškrouně

17.10.

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

28. říjen 2011 je dnem, kdy oslavíme již 93. výročí od založení samostatného Československa. Lanškroun se na oslavy připravuje již nyní. Město chystá shromáždění účastníků odboje, slavnostní koncert i udílení pamětních medailí. Oslavy svátku budou zahájeny již ve středu 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům, kteří se významně zasloužili o rozvoj a rozkvět města a kteří přispěli k proslavení Lanškrouna. O udělení pamětní medaile rozhodne Rada města Lanškroun na svém jednání dne 17.10.2011. Starostka města Mgr. Švarcová prozradila, že oceněni pamětní medailí by mohly být na základě došlých návrhů následující osobnosti: • Jan Bartoschek, za celoživotní aktivní činnost v místní organizaci Českého svazu chovatelů a reprezentaci města v této oblasti • Ing. Prokop Holý, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MgA. Přemysl Kokeš, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MVDr. Jaroslav Kovařík za celoživotní činnost ve Svazu bojovníků za svobodu a aktivní práci pro Československou obec legionářskou • Marie Králová za celoživotní činnost pro Československou obec legionářskou • Mgr. Josef Marek za významnou, dlouholetou a trpělivou práci v oblasti vzdělávání a výchovy dětí na Základní škole na nám. A. Jiráska 139 V souladu s tradicí by měla být v rámci slavnostního aktu předána medaile jako poděkování za přínos k rozvoji města i bývalému starostovi města Ing. Martinu Košťálovi a místostarostovi Ing. Janu Šebrlemu, kteří po skončení volebního období na podzim loňského roku dále nesetrvali ve svých funkcích. Dne 27.10.2011 ve 14:00h proběhne slavnostní shromáždění účastníků odboje, představitelů města a občanů u pomníku za padlé v obou světových válkách a oběti holocaustu na křižovatce ulic Dobrovského a Králické spojené s kladením věnců a uctěním památky všech, kteří v I. i II. světové válce bojovali. Další již tradiční částí oslav je slavnostní koncert ke dni vzniku samostatného Československého státu. V letošním roce se koncert uskuteční ve středu 26.10.2011 od 19:30h v kostele sv. Václava, kde své umění předvede přední představitel české varhanní školy Martin Strejc. Dále se představí Ema Hubáčková (dramatický soprán) a Ladislav Mlejnek, sólista Státní opery Praha. Posledním uměleckým tělesem, které jistě pohladí každého posluchače po duši, budou Lanškrounští pištci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.3.

Rama Idea! - "Rosteme s knihou"

Přispět k péči o duševní vývoj (nejen) dětí má za cíl nový projekt značky Rama nazvaný „Rosteme s knihou“.

Společnost celý článek
3.8.

Hejtman pozdravil lid keltský

Prostor, kde má vyrůst oppidum, se tak stane jedinečným místem ve střední Evropě pro poznání keltské kultury.

Společnost celý článek
11.10.

Do Pardubic přijíždějí učitelé ze Švédska

Během dlouholetého partnerství obou měst se vytvářejí vztahy nejen mezi městskými úřady...

Společnost celý článek
27.7.

Mladého geparda zaučila zkušená samice

Protože se Fred bojí chovných samic a nepáří se s nimi, byl umístěn do výběhu ke staré a zkušené samici Karen na zaučenou.

Společnost celý článek
18.6.

Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

Noví vlastníci, pokud se rozhodnou do bytů investovat, budou moci získat od města dotaci ve výši deseti procent kupní ceny bytu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting