Tradiční oslavy založení samostatného státu v Lanškrouně

17.10.

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

28. říjen 2011 je dnem, kdy oslavíme již 93. výročí od založení samostatného Československa. Lanškroun se na oslavy připravuje již nyní. Město chystá shromáždění účastníků odboje, slavnostní koncert i udílení pamětních medailí. Oslavy svátku budou zahájeny již ve středu 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům, kteří se významně zasloužili o rozvoj a rozkvět města a kteří přispěli k proslavení Lanškrouna. O udělení pamětní medaile rozhodne Rada města Lanškroun na svém jednání dne 17.10.2011. Starostka města Mgr. Švarcová prozradila, že oceněni pamětní medailí by mohly být na základě došlých návrhů následující osobnosti: • Jan Bartoschek, za celoživotní aktivní činnost v místní organizaci Českého svazu chovatelů a reprezentaci města v této oblasti • Ing. Prokop Holý, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MgA. Přemysl Kokeš, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MVDr. Jaroslav Kovařík za celoživotní činnost ve Svazu bojovníků za svobodu a aktivní práci pro Československou obec legionářskou • Marie Králová za celoživotní činnost pro Československou obec legionářskou • Mgr. Josef Marek za významnou, dlouholetou a trpělivou práci v oblasti vzdělávání a výchovy dětí na Základní škole na nám. A. Jiráska 139 V souladu s tradicí by měla být v rámci slavnostního aktu předána medaile jako poděkování za přínos k rozvoji města i bývalému starostovi města Ing. Martinu Košťálovi a místostarostovi Ing. Janu Šebrlemu, kteří po skončení volebního období na podzim loňského roku dále nesetrvali ve svých funkcích. Dne 27.10.2011 ve 14:00h proběhne slavnostní shromáždění účastníků odboje, představitelů města a občanů u pomníku za padlé v obou světových válkách a oběti holocaustu na křižovatce ulic Dobrovského a Králické spojené s kladením věnců a uctěním památky všech, kteří v I. i II. světové válce bojovali. Další již tradiční částí oslav je slavnostní koncert ke dni vzniku samostatného Československého státu. V letošním roce se koncert uskuteční ve středu 26.10.2011 od 19:30h v kostele sv. Václava, kde své umění předvede přední představitel české varhanní školy Martin Strejc. Dále se představí Ema Hubáčková (dramatický soprán) a Ladislav Mlejnek, sólista Státní opery Praha. Posledním uměleckým tělesem, které jistě pohladí každého posluchače po duši, budou Lanškrounští pištci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

TIC má výhrady k novele exekucí

Zatímco soudy jsou nezávislé instituce, exekutoři jimi nejsou a býti nemohou.

Společnost celý článek
9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
11.9.

Litomyšl udělí opět ceny za zásluhy o rozvoj města

Ceny města byly poprvé předány v roce 2011 a od té doby se pravidelně oceňují lidé, kteří se nějakým způsobem zasloužili o rozvoj Litomyšle. Plakety Rady města Litomyšle letos obdrží tři osobnosti. Profesoru Milanu Vítkovi bylo ocenění předáno již v srpnu, a to za významný přínos společnosti v oblasti kultury a pedagogiky, dlouholeté vedení mezinárodních hudebních kurzů a zásluhu o propagaci města Litomyšle.

Společnost celý článek
21.3.

VZP plánuje motivace pro mladé lékaře, kterých je v menších městech nedostatek

Jedním z témat jednání bylo také další směřování ambulantní péče v kraji, což přímo souvisí právě s nedostatkem vybraných lékařů a nemožností obsadit polikliniky a ambulance v regionu.

Společnost celý článek
16.2.

Hejtmani rokovali o dopravě v Litomyšli

První změny, a to již od prvního dubna, se dočkají cestující na trase z Jevíčka do Konic.

Společnost celý článek
24.6.

Kdo chce med mít, tak si ho vždycky najde

Med uváděný v naší republice do oběhu nesmí obsahovat žádná rezidua veterinárních léčiv.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting