Tradiční oslavy založení samostatného státu v Lanškrouně

17.10.

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

28. říjen 2011 je dnem, kdy oslavíme již 93. výročí od založení samostatného Československa. Lanškroun se na oslavy připravuje již nyní. Město chystá shromáždění účastníků odboje, slavnostní koncert i udílení pamětních medailí. Oslavy svátku budou zahájeny již ve středu 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům, kteří se významně zasloužili o rozvoj a rozkvět města a kteří přispěli k proslavení Lanškrouna. O udělení pamětní medaile rozhodne Rada města Lanškroun na svém jednání dne 17.10.2011. Starostka města Mgr. Švarcová prozradila, že oceněni pamětní medailí by mohly být na základě došlých návrhů následující osobnosti: • Jan Bartoschek, za celoživotní aktivní činnost v místní organizaci Českého svazu chovatelů a reprezentaci města v této oblasti • Ing. Prokop Holý, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MgA. Přemysl Kokeš, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MVDr. Jaroslav Kovařík za celoživotní činnost ve Svazu bojovníků za svobodu a aktivní práci pro Československou obec legionářskou • Marie Králová za celoživotní činnost pro Československou obec legionářskou • Mgr. Josef Marek za významnou, dlouholetou a trpělivou práci v oblasti vzdělávání a výchovy dětí na Základní škole na nám. A. Jiráska 139 V souladu s tradicí by měla být v rámci slavnostního aktu předána medaile jako poděkování za přínos k rozvoji města i bývalému starostovi města Ing. Martinu Košťálovi a místostarostovi Ing. Janu Šebrlemu, kteří po skončení volebního období na podzim loňského roku dále nesetrvali ve svých funkcích. Dne 27.10.2011 ve 14:00h proběhne slavnostní shromáždění účastníků odboje, představitelů města a občanů u pomníku za padlé v obou světových válkách a oběti holocaustu na křižovatce ulic Dobrovského a Králické spojené s kladením věnců a uctěním památky všech, kteří v I. i II. světové válce bojovali. Další již tradiční částí oslav je slavnostní koncert ke dni vzniku samostatného Československého státu. V letošním roce se koncert uskuteční ve středu 26.10.2011 od 19:30h v kostele sv. Václava, kde své umění předvede přední představitel české varhanní školy Martin Strejc. Dále se představí Ema Hubáčková (dramatický soprán) a Ladislav Mlejnek, sólista Státní opery Praha. Posledním uměleckým tělesem, které jistě pohladí každého posluchače po duši, budou Lanškrounští pištci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.12.

Slévárna neprovedla měření emisí. Dostala pokutu 150 tisíc korun

„Při kontrole provedené v roce 2016 jsme také zjistili, že zařízení pro omezování emisí, tedy mokré odlučovače v cídírně a formovně, byly provozovány v rozporu se schváleným provozním řádem. V provozních denících navíc firma vedla nepravdivé záznamy o stavu těchto mokrých odlučovačů,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
30.4.

Tisíc korun od Alza.cz za příspěvek ekologii

Pokud zákazníci odevzdají Alza.cz starou televizi, notebook nebo počítač, bude jim vyplacen příspěvek ve výši 1000 korun.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
9.5.

Majáles Pardubice 2011

Vystoupí zde rovněž několik dětských tanečních skupin z Pardubic a okolí, těšit se můžete i na historický šerm!

Společnost celý článek
11.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 366 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali, formou dobrovolných startovních příspěvků, částku 12 150,- korun.

Společnost celý článek
13.7.

Ve městě jsou nově další čtyři kontejnery na textil pro Charitu

Vedení Charity velmi těší, že lidé použité a dále využitelné šatstvo nevyhazují do komunálního odpadu, ale věnují ho potřebným, resp. pro účely sociálního šatníku. „Chtěla bych všem, kteří nám do červených kontejnerů přispívají vyřazeným textilem, velmi poděkovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting