Tradiční oslavy založení samostatného státu v Lanškrouně

17.10.

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

Tradiční oslavy  založení samostatného státu v Lanškrouně

28. říjen 2011 je dnem, kdy oslavíme již 93. výročí od založení samostatného Československa. Lanškroun se na oslavy připravuje již nyní. Město chystá shromáždění účastníků odboje, slavnostní koncert i udílení pamětních medailí. Oslavy svátku budou zahájeny již ve středu 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům, kteří se významně zasloužili o rozvoj a rozkvět města a kteří přispěli k proslavení Lanškrouna. O udělení pamětní medaile rozhodne Rada města Lanškroun na svém jednání dne 17.10.2011. Starostka města Mgr. Švarcová prozradila, že oceněni pamětní medailí by mohly být na základě došlých návrhů následující osobnosti: • Jan Bartoschek, za celoživotní aktivní činnost v místní organizaci Českého svazu chovatelů a reprezentaci města v této oblasti • Ing. Prokop Holý, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MgA. Přemysl Kokeš, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska • MVDr. Jaroslav Kovařík za celoživotní činnost ve Svazu bojovníků za svobodu a aktivní práci pro Československou obec legionářskou • Marie Králová za celoživotní činnost pro Československou obec legionářskou • Mgr. Josef Marek za významnou, dlouholetou a trpělivou práci v oblasti vzdělávání a výchovy dětí na Základní škole na nám. A. Jiráska 139 V souladu s tradicí by měla být v rámci slavnostního aktu předána medaile jako poděkování za přínos k rozvoji města i bývalému starostovi města Ing. Martinu Košťálovi a místostarostovi Ing. Janu Šebrlemu, kteří po skončení volebního období na podzim loňského roku dále nesetrvali ve svých funkcích. Dne 27.10.2011 ve 14:00h proběhne slavnostní shromáždění účastníků odboje, představitelů města a občanů u pomníku za padlé v obou světových válkách a oběti holocaustu na křižovatce ulic Dobrovského a Králické spojené s kladením věnců a uctěním památky všech, kteří v I. i II. světové válce bojovali. Další již tradiční částí oslav je slavnostní koncert ke dni vzniku samostatného Československého státu. V letošním roce se koncert uskuteční ve středu 26.10.2011 od 19:30h v kostele sv. Václava, kde své umění předvede přední představitel české varhanní školy Martin Strejc. Dále se představí Ema Hubáčková (dramatický soprán) a Ladislav Mlejnek, sólista Státní opery Praha. Posledním uměleckým tělesem, které jistě pohladí každého posluchače po duši, budou Lanškrounští pištci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad. Organizuje Týden s prarodiči na školních zahradách

„Přeměna školního pozemku na plodící zahradu nebo zkrátka jen jarní příprava zahrady na setí a sázení půjde mnohem snáze, pokud se do práce zapojí pomocníci z řad rodičů či prarodičů. Pro všechny generace to může být skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě. Ze zkušeností z několika škol víme, že prarodiče přináší na zahradu nejen své zkušenosti a znalosti, ale také nadšení z toho, že mohou pomoci dobré věci,“ říká Tomáš Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola.

Společnost celý článek
25.5.

Povodí Labe získalo pozemky u Lesa Království

Jedna z nejstarších přehrad a současně kulturní památka je díky svému stavebnímu provedení vyhledávaným cílem turistů.

Společnost celý článek
15.10.

V pardubických školách a školkách pomáhají senioři

Od září ve zdejší školce pomáhá Marie Kryštofová. „O této formě dobrovolnictví jsem se dočetla v Radničním zpravodaji, zaregistrovala se a nechala proškolit a nelituji! Práce s dětmi je skvělá, pomáhám nejmenším při jídle i oblékání, čteme pohádky, hrajeme hry, chodím s dětmi do aquaparku, jezdíme na výlety,“ dodala babička - dobrovolnice Marie Kryštofová, která po dohodě s ředitelkou docházím za dětmi do školky dvakrát týdně.

Společnost celý článek
16.5.

Do Orlických hor by mohly přestat jezdit lokálky

To může znamenat drastickou změnu v regionální veřejné dopravě, kterou si vedení Královéhradeckého kraje rozhodně nepřeje.

Společnost celý článek
23.8.

Dětský domov v Pardubicích čeká transformace

Pardubický kraj v nedávné době jako jeden z prvních v ČR přistoupil ve svých osmi zařízeních k projektu s názvem „Transformace péče o ohrožené děti a mládež“.“

Společnost celý článek
30.4.

Peníze z EU v Pardubicích pomohly

Po téměř dvou letech bude právě dnes 30. dubna 2008 ukončen projekt komunitního plánování sociálních služeb v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting