Tradiční přehlídka zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice

16.6.

Tradiční přehlídka zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice

Univerzitní knihovna pořádá od úterý 16. června do pátku 19. června prodejní výstavu nejnovější zahraniční odborné literatury pod názvem „SCIENTIFIC BOOKS FOR PROFESSIONALS AND STUDENTS“.
Akademické obci Univerzity Pardubice i odborné veřejnosti z regionu se nabízí jedinečná možnost nahlédnout do aktuální nabídky prestižních světových vydavatelství odborné a vědecké literatury.


Akci připravila Univerzitní knihovna ve spolupráci s vydavatelstvím a knihkupectvím Malé centrum v Brně. Na výstavě se prezentuje řada významných vydavatelství z celého světa např. Artech House, Cambridge University Press, Cengage Learning, CRC Press, Elsevier, Emerald, Facet Publishing, Lippincott Williams and Wilkins, McGraw-Hill, Oxford University Press, Palgrave Macmillan, Pearson Education, Royal Society of Chemistry, Sage Publications, Springer, Taylor and Francis, Thieme Verlag, Walter de Gruyter, Wiley-Blackwell a World Scientific.


Vystavena bude řada nejnovějších monografií, vysokoškolských učebnic a referenčních děl z oblasti přírodních věd (zejména chemie, biochemie a chemického inženýrství), technických věd, ošetřovatelství a ekonomie. Celkem bude vystaveno kolem osmi set titulů v celkové hodnotě za více než 2 miliony korun.


„Výstava je prodejní a návštěvníci si mohou vystavené publikace nejen prohlédnout, ale se speciální výstavní slevou zakoupit,“ uvedla Mgr. Iva Prochásková, vedoucí univerzitní knihovny.


Tradiční přehlídka nejnovější odborné literatury se letos koná již po šestnácté, zájemcům z univerzity i veřejnosti je přístupná v zasedací místnosti děkanátu Fakulty chemicko-technologické, ve Studentské ulici 573, Pardubice – Polabiny, a to v úterý od 10 hodin do 18 hodin, od středy do čtvrtka od 9 do 18 hodin, v pátek do 12 hodin. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Místo odkupu starých budov kraj vážně zvažuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Zajištění kvalitní péče pro obyvatele Moravské Třebové a rychlé vyřešení majetkoprávních záležitostí je důležité také pro nového ředitele nemocnice Pavla Havíře.

Společnost celý článek
14.10.

Pardubická policie prosí občany o pomoc

Poškozená sice při transakci výběr z bankomatu provedla, ale odebrala při něm pouze platební kartu.

Společnost celý článek
21.5.

Pardubičtí po roční přestávce opět vyrážejí společně na in-line bruslích do ulic města.

Nedělní bruslení je pro letošní rok výjimkou. Další dvě jízdy jsou plánovány na pondělní podvečery 22. června a 21. září. Historicky první bruslení v ulicích Pardubic se konalo v roce 2003 a město tehdy bylo jedním z prvních v České republice, které takovouto akci, po vzoru velkých evropských měst, pořádalo.

Společnost celý článek
7.2.

Městské lesy postupně mládnou

Pro rok 2013 je plánována v městských lesích těžba přestárlých porostů na více než pěti hektarech - ve Studáneckém a Doubravickém lese a ve Svítkově.

Společnost celý článek
22.11.

Medaile za věrnost hasičům

V pátek 23. listopadu 2007 budou předány medaile Za věrnost profesionálním hasičům.

Společnost celý článek
30.11.

Sdružení obcí Orlicko informuje lyžaře

Novinkou provozu běžkařských tratí je rozšiřování informovanosti o lyžařských běžeckých trasách a o stavu jejich úpravy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting