Třebovák Langr hodlá pokořit „Ká dvojku“

23.4.

Třebovák Langr hodlá pokořit „Ká dvojku“

Třebovák Langr hodlá pokořit „Ká dvojku“

Moravskotřebovský podnikatel, instruktor horolezectví a otec jednoho dítěte, jedenatřicetiletý Roman Langr připravuje expedici na druhou nejvyšší horu světa, 8.611 metrů vysokou K2. Do pohoří Karakorum odlétá spolu s dalšími členy české expedice už 20. května 2007. Ještě před tím, ve středu 25. dubna 2007, ho ale přijme vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, aby Romanu Langrovi popřál mnoho štěstí a také ho podpořil finančně. Horolezce doprovodí starosta města Moravská Třebová Josef Ošťádal. „Pan Langr je velmi odvážný a velmi úspěšný muž. Má za sebou několik expedic v Nepálu, Číně, Ekvádoru, Pákistánu i v samotných Himalájích. Snažíme se jej pravidelně podporovat a jen díky němu pak vlaje vlajka Pardubického kraje na nejvyšších vrcholcích světa,“ řekl vicehejtman Roman Línek. K2, Qogir, Chogori se nachází v pohoří Karakorum na hranicích Pakistánu a Číny v oblasti ledovce Baltoro. Jméno pohoří Karakorum (v překladu Černá suť nebo Moréna) je odvozeno od stejnojmenného průsmyku, který spojuje Leh, hlavní město Ladaku, s čínskou provincií Sinkiang. Pro horolezce je „Ká dvojka“ Horou hor, věčnou výzvou, nejobtížnější osmitisícovkou, technicky daleko obtížnější než Mount Everest, a od prvopočátku těžce dobývanou. Její zdolání si vyžádalo nejvíce obětí. Poprvé byla pokořena v roce 1954 a poté až roku 1977, což podle internetových stránek Romana Langra (www.romanlangr.cz) nemá obdoby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Informaci o přijímacích zkouškách, včetně stanovení kritérií, vyhlásí ředitelé jednotlivých škol nejpozději 31. ledna 2011.

Společnost celý článek
6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy

Společnost celý článek
1.10.

Kraj a ministr nadělovali

Pondělí 29. září bylo v Pardubickém kraji ve znamení nadělování dárků.

Společnost celý článek
23.1.

Svatý Valentýn v Milostíně

Česká pošta už tradičně nabízí způsob, jak přání ke Svátku zamilovaných učinit opravdu originálním.

Společnost celý článek
28.1.

Zdechovský: Nebezpečné lahve na šlehačku musíme řešit na úrovni EU a chtít po Číně náhrady

Praha, Brusel – Mezi lidmi v EU stále kolují až deseti tisíce nebezpečných lahví na šlehačku s plastovou hlavicí. Do evropské databáze nebezpečných výrobků RAPEX se čínský výrobek dostal už v roce 2012, a to na podnět Francie, kde pod tlakem roztržený plast zabil několik lidí. Nové případy vážných zranění nyní máme i v Česku.

Společnost celý článek
30.1.

České evropanství i v Pardubicích

Roman Línek a Jana Smetanová slavnostně otevřeli v pardubickém Eurocentru výstavu s názvem „České evropanství“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting