Třetí setkání hejtmanů a „županů“

25.4.

Třetí setkání hejtmanů a „županů“

Třetí setkání hejtmanů a „županů“

Třetí setkání hejtmanů a „županů“

U příležitosti veletrhu Urbis Invest 2008 se ve středu 23. dubna uskutečnilo historicky třetí společné jednání hejtmanů krajů České republiky s předsedy územních samosprávných celků Slovenska. Hejtmani s předsedy slovenských krajů jednali o problémech, které mají kraje obou států společné. Pardubický kraj zde reprezentoval jeho hejtman Ivo Toman. „Režimy veřejné správy v České republice a na Slovensku se liší, ale existuje spousta problémů, které je nutné řešit stejně nebo obdobně,“ řekl o setkání Petr Bendl, 1. místopředseda Rady Asociace krajů České republiky a hejtman Středočeského kraje. Stěžejním bodem jednání bylo podepsání společné deklarace o dopravní infrastruktuře. Hejtmani se s předsedy slovenských krajů shodli na potřebě vyjádřit jednoznačnou podporu výstavbě a dostavbě dopravní infrastruktury. „Bez kvalitní dopravní infrastruktury je rozvoj krajů našich limitován, proto je třeba investice do ní podporovat,“ uvedl Vladimír Bajan, předseda Bratislavského samosprávného kraje. „Chceme společnou deklarací vyjádřit souhlas s těmi aktivitami našich vlád, které posilují dopravní propojení našich regionů,“ dodal Petr Bendl. Dalším tématem byla i otázka čerpání peněz ze strukturálních fondů. „V jistém ohledu máme s čerpáním evropských peněz více přímých zkušeností, a proto můžeme svým slovenským kolegům doporučit, kterých chyb by se při nastavování systémů měli vyvarovat,“ řekl Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje. Pozornost hejtmanů a slovenských předsedů se ale při jednání neupínala jenom na velké investiční projekty, společně jednali i o posilování mezilidských vztahů na česko-slovenské hranici. „I malé projekty jako jsou festivaly, kulturní a sportovní akce spadají do přeshraniční spolupráce a patří do portfolia našeho zájmu,“ dodal Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje. Po společném jednání hejtmani a předsedové společně navštívili stánky jednotlivých českých a slovenských krajů zaměřené na investiční příležitosti v jednotlivých územích. Setkání hejtmanů a předsedů slovenských krajů se v posledních letech stává tradicí, obě strany vyjádřily své přání v partnerských jednáních pokračovat i nadále.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.8.

K boji za vylepšení regionu v okolí Želivky se přidal další europoslanec

Do regionu bude pozván prezident, premiér a také ministře z rezortu zemědělství a životního prostředí. Podle obou europoslanců je situace mnohem horší, než jak se předpokládalo.

Společnost celý článek
25.4.

Rock for People servíruje výběr domácí klubové scény, chystá speciální i akustické sety

Již dříve byly z české hudební scény oznámené kapely Mig 21, Cocotte Minute, Acute Dose a Vypsaná Fixa, která se představí netradičně po boku PKF – Prague Philharmonia. Tento unikátní projekt, v němž zazní skladba umělé inteligence, vznikl za podpory Komerční banky. Nově přibylo několik desítek kapel, na které se fanoušci domácí scény můžou těšit.

Společnost celý článek
8.9.

Vicehejtman Línek řídil jednání v Kroměříži

Komise se věnovala odstranění dílčích problémů při čerpání prostředků Evropské unie.

Společnost celý článek
19.7.

Podvodník českého internetu má nový obchod!

Na internetu se objevil další podvodný obchod s elektronikou. Před nedávnem SOS varovalo před obchodem www.tech-shop.cz.

Společnost celý článek
31.3.

Když nemůže na souseda, tak …

Podle závažnosti případu hrozí tomu, kdo by týral nebo usmrcoval zvířata, pokuta, popřípadě až odsouzení k odnětí svobody.

Společnost celý článek
27.11.

Santa Klaus – první vánoční protestsong láme rekordy

Píseň Santa Klaus, která se vymezuje vůči komercializaci vánočních svátků, natočili pánové z kapely Vesper jako reakci na mainstreamové vánoční písně populárních kapel.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting