Tři králové koledovali i na Kraji

9.1.

Tři králové koledovali i na Kraji

Na svátek Tří králů přišli malí koledníci z křesťanské školy Noe jako každoročně zazpívat i na Krajský úřad Pardubického kraje. Tato tradice, která byla obnovena v roce 2001, oslovuje všechny lidi dobré vůle, aby přispěli na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Na děti už čekal také náměstek hejtmana Roman Línek, pod jehož záštitou se letošní ročník tříkrálové sbírky na Pardubicku konal. Měl pro koledníky připravený nejen příspěvek, ale i pytlíky s čokoládovými bonbóny. „Koledování Tři králů je krásná křesťanská tradice. Děti si při ní uvědomí, že ne všichni se mají dobře a je potřeba si pomáhat. A my dospělí si tím prodlužujeme vánoční období otevřených srdcí a našimi příspěvky si projevujeme mezilidskou blízkost,“ řekl Roman Línek. Tříkrálovou sbírku na Pardubicku organizuje Oblastní charita. Větší část vybraných peněz použije na služby klientům v místě, letos zejména pro odlehčovací zařízení pro rodiny. Část putuje na pomoc do zahraničí. V loňském roce se díky Tříkrálové sbírce a Adventním koncertům podařilo charitě zabezpečit pro všechny potřebné na Pardubicku pomůcky pro domácí hospicovou péči.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.5.

Pardubice letos instalují přes 40 nových kamer

Zásahu do soukromí se ale lidé bát nemusejí. „Jedním ze samozřejmých požadavků zadavatele bylo, aby systém uměl respektovat tzv. privátní zóny. V praxi to znamená, že se automaticky znemožní pohled do oken bytů a domů tak, aby tyto soukromé sektory nemohly být nikdy sledovány,“ vysvětlil ředitel Rostislav Hübl a dodal, že systém odpovídá nejvyšším certifikátům na ochranu osobních údajů a není možné, aby záznam kdokoliv nahrával nebo kopíroval.

Společnost celý článek
6.6.

Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

Všechny papírové dlaně jako symbol dobra byly následně spojeny do řetězu.

Společnost celý článek
16.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Prohlídky budou probíhat v sobotu 31.10.2015 v době od 14,00 do 18,00hod.. Zájemci si mohou prohlédnout prakticky veškeré prostory této budov. Mimo jiné, navštívit také místo kde se natáčel kultovní film s Janem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Společnost celý článek
20.7.

Třída Míru by spolkla další desítky milionů

Toto zjištění vyplynulo z odborné analýzy, s jejímiž závěry se seznámila rada města na svém jednání 14. července.

Společnost celý článek
2.7.

Pečují o handicapované předškoláčky, Pardubický kraj chválí

Přístup Mateřské školy v Ústí nad Orlicí, městské části Černovír, není ojedinělý.

Společnost celý článek
30.8.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice školí učitele základních škol, jak poskytovat první pomoc a zvládat akutní stavy žáků

V tomto prvním cyklu seminářů bylo proškoleno 130 pedagogů z pardubických základních škol, které projevily o semináře zájem. Semináře se věnovaly zejména dvěma důležitým oblastem v životě škol, mezi něž patří první pomoc a akutní stavy, případně chronická onemocnění u dětí ve škole.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting