Tři králové navštívili „hejtmanství“

8.1.

Tři králové navštívili „hejtmanství“

Tři králové navštívili „hejtmanství“

Kašpar, Melichar a Baltazar – Tři králové zavítali v pondělí 7. ledna 2008 do sídla Pardubického kraje na Komenského náměstí v Pardubicích. V rámci dobročinné „Tříkrálové sbírky“ je jako první přijal krajský vicehejtman Roman Línek, který neváhal a ze své peněženky přispěl částkou tisíc korun. „Tříkrálová sbírka má svou tradici a především opravdu pomáhá potřebným, ať už jsou to nemocní, handicapovaní, senioři či matky s dětmi v jakékoli tísni,“ zdůvodnil přijetí koledníků Roman Línek. Tato sbírka se v celostátním měřítku koná už poosmé a podle odhadů pořádající Charity České republiky se jí zúčastní na 40 tisíc koledníků. Vloni činil výtěžek Tříkrálové sbírky přibližně 58,7 milionů korun. Krajští radní se vpodvečer zúčastnili také tradičního „Tříkrálového koncertu“. Ten pořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje pod záštitou vicehejtmana Romana Línka. Koncert se uskutečnil od 19 hodin v Sukově síni pardubického Domu hudby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Na registr vozidel přes mobilní telefon

Odbor dopravy podle něj denně navštíví v průměru 100 klientů, tedy kolem 2 tisíc za měsíc.

Společnost celý článek
6.2.

Město chce zvýšit počet obyvatel dostupným bydlením

Strategii bydlení chce mít město hotovou v polovině příštího roku. Bude jasně definovat cíle a potřeby města i postup k jejich naplňování.

Společnost celý článek
13.9.

Nejstarším občanem Pardubického kraje je Jan Vondál

Evidentně mu návštěva gratulantů udělala radost, stejně jako jeho synu Františkovi, který se o otce svědomitě stará.

Společnost celý článek
28.8.

Připomeňte dětem pravidla bezpečného přecházení silnice.

Na některých stanovištích budou také kromě kolegů z dopravní a pořádkové policie i tiskoví mluvčí a krajský koordinátor BESIP pro Pardubický kraj. Přidají se k nám také zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Společně se zaměříme hlavně na malé školáky a jejich znalosti z pravidel bezpečného přecházení. Pro vzorné děti máme připravené malé dárky např. zápisníky nebo reflexní prvky.

Společnost celý článek
16.11.

Nehoda dopravního letounu

Cílem cvičení bylo ověření připravenosti složek v rámci Letiště Pardubice, ale i jednotlivých složek IZS, jejich součinnost a vzájemnou komunikaci cestou operačních středisek.

Společnost celý článek
29.10.

Nezisková organizace Šance pro tebe hostila minulý týden tradiční setkání zástupců dobrovolnických center Pardubického kraje.

Obsah debaty shrnul Michal Chlumský z Koalice nevládek Pardubicka: „Přítomní dobře poznamenali, že dobrovolnické činnosti se čím dál více věnuje i střední a starší generace. Hovořili jsme například o dobrovolnících z řad seniorů, kteří mají mnoho elánu a svůj volný čas chtějí trávit aktivně a dobrovolnická činnost je pro ně také zajímavým zpestřením dne.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting