Tři králové navštívili „hejtmanství“

8.1.

Tři králové navštívili „hejtmanství“

Tři králové navštívili „hejtmanství“

Kašpar, Melichar a Baltazar – Tři králové zavítali v pondělí 7. ledna 2008 do sídla Pardubického kraje na Komenského náměstí v Pardubicích. V rámci dobročinné „Tříkrálové sbírky“ je jako první přijal krajský vicehejtman Roman Línek, který neváhal a ze své peněženky přispěl částkou tisíc korun. „Tříkrálová sbírka má svou tradici a především opravdu pomáhá potřebným, ať už jsou to nemocní, handicapovaní, senioři či matky s dětmi v jakékoli tísni,“ zdůvodnil přijetí koledníků Roman Línek. Tato sbírka se v celostátním měřítku koná už poosmé a podle odhadů pořádající Charity České republiky se jí zúčastní na 40 tisíc koledníků. Vloni činil výtěžek Tříkrálové sbírky přibližně 58,7 milionů korun. Krajští radní se vpodvečer zúčastnili také tradičního „Tříkrálového koncertu“. Ten pořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje pod záštitou vicehejtmana Romana Línka. Koncert se uskutečnil od 19 hodin v Sukově síni pardubického Domu hudby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.11.

Krajské nemocnice se mohou inspirovat v Rakousku

Zdravotnické zařízení v lázeňském Badenu má tradici sahající až do konce 19 století. V roce 1983 byla do provozu uvedena monobloková nemocnice s 352 lůžky.

Společnost celý článek
7.1.

Primátor jednal o spalovně, zloději kradli

Záměr narazil na prudký odpor veřejnosti i regionálních politiků. Petici proti spalovně podepsalo více než 47.tisíc lidí.

Společnost celý článek
7.6.

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

„Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města. Proto jsem navrhl paní primátorce právě Kralupy nad Vltavou a jsem rád, že vedení města můj návrh podpořilo,“ řekl pardubický zastupitel a poslanec Jiří Skalický.

Společnost celý článek
3.6.

Pardubičtí studenti postavili hrad Bouzov a zámek Litomyšl z vlnité lepenky

Studenti si pro zpracování modelu v jubilejním ročníku soutěže vybrali stavby, které jsou na seznamu národních kulturních památek a jsou spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), státní organizací pověřenou páčí o památky České republiky. Každá z přihlášených 29 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Letos mimořádně bude do finále porotou vybráno 10 nejlepších staveb.

Společnost celý článek
24.11.

Průzkum TIC: Jaké jsou přijímačky na české vysoké školy

Průzkum také konfrontoval respondenty s jejich vlastním názorem na korupci.

Společnost celý článek
13.4.

Studenti z Pardubic staví akvárium z vlnité lepenky

Tématem 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Originální turistická atrakce (stavba) jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Studenti mají volnou ruku pro zpracování modelu, nesmějí však zkopírovat již existující stavbu nebo turistickou atrakci. Hodnotí se originalita nápadu, neotřelá myšlenka a moderní přístup.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting