Třída Míru dostane nové osvětlení

26.3.

Třída Míru dostane nové osvětlení

Třída Míru dostane nové osvětlení

Na pardubické třídě Míru začala rozsáhlá rekonstrukce veřejného osvětlení. Práce, které přinášejí určitá omezení chodcům i majitelům přilehlých nemovitostí,  potrvají až do května. Akce, jakými je například Vinařský půlmaratón, však nenaruší. Zhruba třímilionová investice nepřijde nazmar ani v případě, že v dohledné době začne výstavba pěší zóny. „Dle plánu obnovy mělo být veřejné osvětlení na třídě Míru vyměněno již před třemi lety, ale stále jsme čekali, zda nedojde k celkové rekonstrukci ulice," řekla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková. "Už se to však nedalo odkládat, osvětlení je v havarijním stavu, před týdnem nám dokonce jeden sloup spadl,“ dodala ředitelka Tomková.   Do května bude vyměněno podzemní vedení a sloupy po celé délce ulice od provozovny McDonald po palác Hybských a na protější straně od Pyramidy po lékárnu. Ve zbývající části ulice bude osvětlení demontováno a nové už instalováno nebude.   „Výměna byla skutečně nutná. Třída Míru bude osazena standardními sloupy. Až začne výstavba pěší zóny, která se v současné době projekčně připravuje, je možné sloupy použít v jiných částech města,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.   Rekonstrukce veřejného osvětlení na třídě Míru s sebou sice nese různá omezení, Vinařský půlmaratón, který se poběží 17. dubna, však nenaruší. „V době jeho konání bude prostor vyklizen a upraven tak, aby nedošlo ke kolizi závodníků,“ ujistila ředitelka služeb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.8.

Město představí návrh prvního integrovaného plánu

Veřejné projednávání IPRM – střed města je vyhlášeno na 26. srpna.

Společnost celý článek
19.1.

Krajští radní se setkali s novými starosty

Řeč byla také o protipovodňové ochraně, o platné legislativě v dané oblasti a o krocích obcí v případě krizových situací.

Společnost celý článek
21.12.

Radnice nabízí mladým lidem dalších 25 startovacích bytů

Nabídka adres určených pro startovací byty se oproti loňskému roku rozšířila. „K původním adresám v Sokolovské ulici, Havlíčkově a Bělehradské rozšiřujeme nabídku o ulice K Rozvodně, Ohrazenická, Mladých a Husovu ulici. Všechny byty jsou upravené a připravené k okamžitému nastěhování,“ vysvětlil náměstek Rychtecký s tím, že konkrétní nabídka bytů o velikostech 1+0, 1+1, 1+kk, 2+1, 2+kk a 3+1 je na webu města a žádosti bude možné podávat začátkem února.

Společnost celý článek
14.7.

Dvě a půl hodiny strachu skončilo šťastně.

Jejich dítko odešlo z domova a nedalo o sobě nikomu vědět. Zoufalá matka se na nás obrátila s prosbou o pomoc.

Společnost celý článek
27.8.

Chrudimské obžinky se vracejí

Když pořadatelé zvolili v roce 1993 pro první Chrudimské obžinky, Resslovo náměstí bylo místem jejich pořádání.

Společnost celý článek
20.9.

EIB je připravena znovu podpořit projekty v Pardubickém kraji

V roce 2007 pak kraj čerpal úvěr ve výši 1,2 miliardy korun na financování investičních akcí a spolufinancování evropských projektů. Na to by chtěl kraj využít i třetí úvěr.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting