Třída Míru dostane nové osvětlení

26.3.

Třída Míru dostane nové osvětlení

Třída Míru dostane nové osvětlení

Na pardubické třídě Míru začala rozsáhlá rekonstrukce veřejného osvětlení. Práce, které přinášejí určitá omezení chodcům i majitelům přilehlých nemovitostí,  potrvají až do května. Akce, jakými je například Vinařský půlmaratón, však nenaruší. Zhruba třímilionová investice nepřijde nazmar ani v případě, že v dohledné době začne výstavba pěší zóny. „Dle plánu obnovy mělo být veřejné osvětlení na třídě Míru vyměněno již před třemi lety, ale stále jsme čekali, zda nedojde k celkové rekonstrukci ulice," řekla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková. "Už se to však nedalo odkládat, osvětlení je v havarijním stavu, před týdnem nám dokonce jeden sloup spadl,“ dodala ředitelka Tomková.   Do května bude vyměněno podzemní vedení a sloupy po celé délce ulice od provozovny McDonald po palác Hybských a na protější straně od Pyramidy po lékárnu. Ve zbývající části ulice bude osvětlení demontováno a nové už instalováno nebude.   „Výměna byla skutečně nutná. Třída Míru bude osazena standardními sloupy. Až začne výstavba pěší zóny, která se v současné době projekčně připravuje, je možné sloupy použít v jiných částech města,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.   Rekonstrukce veřejného osvětlení na třídě Míru s sebou sice nese různá omezení, Vinařský půlmaratón, který se poběží 17. dubna, však nenaruší. „V době jeho konání bude prostor vyklizen a upraven tak, aby nedošlo ke kolizi závodníků,“ ujistila ředitelka služeb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.6.

Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péče

„Ladislava Samka navrhlo na ocenění Dobrovolnické centrum Oblastní charity v Chrudimi, pomáhal tam jak s dětmi, tak se seniory,“ říká radní Pavel Šotola. „Dobrovolnictví se věnují většinou holky, tak jsem tam byl jako jediný kluk docela potřebný,“ dodává Láďa.

Společnost celý článek
25.3.

Lidovci na Pardubicku jdou do boje za zrušení letního času

Každoročně píše několik desítek lidí, kteří žádost o zrušení letního času odůvodňují zdravotními komplikacemi.

Společnost celý článek
30.6.

Pardubický soubor Perníček dobyl středoevropskou Mekku folklóru

O Strážnici se říká, že jde o středoevropskou Mekku folklóru, sídlí zde i Národní ústav lidové kultury, jakési „ministerstvo folklóru“, zdejší každoroční festival na konci června pak patří k vrcholným událostem lidové kultury.

Společnost celý článek
22.7.

Další policejní akce

Cílem této bezpečnostní akce bylo především pátrání po hledaných osobách

Společnost celý článek
11.2.

Městské lesy ve znamení výsadeb

Celkem bude v lesích města Pardubic v roce 2009 vytěženo 2.415 metrů krychlových dřevní hmoty.

Společnost celý článek
18.11.

Knihkupectví Mozaika na pardubickém nádraží zahájilo výstavu fotografií Štěpána Bartoše

Výstava snímků historických událostí představuje revoluční dění, fotografie, na kterých se lidé vrátí o 25 let zpět, před pardubické divadlo, k řetězu lidských rukou nebo na pardubické Corso či k Hotelu Grand.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting