Tříkrálová sbírka opět pomůže potřebným

4.1.

Tříkrálová sbírka opět pomůže potřebným

Tříkrálová sbírka opět pomůže potřebným

V neděli 2. ledna v 15 hodin byla na Perštýnském náměstí v Pardubicích už pojedenácté zahájena tradiční tříkrálová sbírka. Ta bude probíhat po celý následující týden nejen na Pardubicku, ale ve většině měst a obcí Pardubického kraje. Zahájení sbírky se vedle dalších hostů zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek, který tuto charitativní akci stejně jako v minulých letech osobně i finančně podpořil.   „Peníze, které budou letos vybrány, budou směřovat na účely, které dlouhodobě podporuje i Pardubický kraj. Ať už je to hospicová péče nebo rozvoj mateřských center,“ vyjádřil Roman Línek spokojenost s cíli letošní tříkrálové sbírky, které na náměstí představila ředitelka Oblastní katolické charity v Pardubicích Marie Hubálková.   Na Perštýnském náměstí se v nedělním odpoledni sešla řada menších či větších Tří králů i s nezbytnými kasičkami. Mezi maskovanými trojicemi pak v zimní atmosféře zasněženého náměstí vyčnívali Tři králové na koních, na nichž v rámci propagace sbírky projeli městem. Půlhodinové slavnostní zahájení sbírky uzavřela připomínka vánočních tradic a koled v podání pardubického folklorního souboru Perníček.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.11.

Kraj si převzal vyklizené chvaletické sklady

Pardubický kraj si úředně převzal vyklizené objekty nelegálního skladu nebezpečného odpadu ve Chvaleticích.

Společnost celý článek
26.10.

Zájem českých a slovenských urbanistů o Mlýnský ostrov předčil všechna očekávání

Město Pardubice se rozhodlo uspořádat soutěž na novou koncepci tzv. Mlýnského ostrova formou soutěžního workshopu. „Tři týmy složené z urbanistů, krajinářských architektů, dopravních inženýrů a odborníků na vodní stavby budou během listopadu a prosince připravovat návrh budoucí podoby tohoto území,“ vysvětluje primátor města Pardubice Martin Charvát, který je rovněž jedním z porotců soutěže.

Společnost celý článek
28.2.

Rozšíření rybitevské spalovny má bránit územní plán

Poté, co v roce 2011 Nejvyšší správní soud zrušil v územním plánu Rybitví pasáž, která likvidaci odpadu ve zdejší spalovně znemožňovala, zpracovalo Rybitví změnu územního plánu, která v případě zprovoznění roky odstavené spalovny zabrání navýšení její kapacity. Připomínky, které přidá k návrhu město Pardubice, jako dotčený subjekt, konvenují s návrhem obce, ne ale se záměrem majitele, spalovat zde desítky tun nebezpečných odpadů ročně.

Společnost celý článek
19.11.

Program prevence kriminality na léta 2009 – 2011

Vláda České republiky schválila v říjnu 2007 Strategii prevence kriminality na léta 2008 – 2009.

Společnost celý článek
14.8.

Veletrh sociálních služeb se rozběhne za pěstouny a nabídne bezplatné vyšetření chodidel

Pardubický park Na Špici se od soboty stane útočištěm všech milovníků sportu a na devět dní se opět promění ve Sportovní park Pardubice. Pro návštěvníky je kromě nejrůznějších aktivit připraven bohatý doprovodný program. Ani letos nemůže chybět již jako tradiční součást Veletrh sociálních služeb, který se uskuteční ve středu 14. srpna a zábavnou formou ve fanzóně, srdci sportovního parku, představí nejrůznější druhy sociálních služeb i ve spojení se sportem.

Společnost celý článek
28.6.

Pardubice přivítaly účastníky afghánské mise

Vojákům za perfektně odvedenou práci přijel kromě vrcholných představitelů armády poděkovat i ministr obrany Martin Barták.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting