Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

8.1.

Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

Tradiční koledníci v podobě tří králů dorazili také letos na Pardubický kraj, vždyť i letošní ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Romana Línka a primátorky Štěpánky Fraňkové. Děti z 5. třídy Základní školy Benešovo náměstí vykoledovali dary také u hejtmana Martina Netolického, dalších představitelů kraje i úředníků.


     „Je dobré si právě po Vánocích uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoct. Tři králové jsou symbolem požehnání a také myšlenky, že ten kdo dává, je sám bohatý,“ uvedl Roman Línek. Stejně jako on vhodil do kasičky koledníků osobní příspěvek i Martin Netolický: „Tříkrálová sbírka se stává tradičním příspěvkem potřebným. Obětavá práce dětí a jejich doprovodu má mimořádný význam  pro jejich pochopení sociální pomoci druhým v obtížných životních situacích.“


     Výtěžek z letošní sbírky chce Oblastní charita Pardubice je použít na rekonstrukci ambulantních odlehčovacích služeb, na vybavení střediska pro domácí hospicovou péči, na rozvoj sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro zřízení dětského večerního vzdělávacích centra v indické oblasti Karnataka.


     Oblastní charita Pardubice pořádá letos tradiční Tříkrálovou sbírku ve dnech 3. – 11. ledna. V průběhu sbírky skupinky Tří králů procházejí koledníci městy a obcemi s přáním štěstí, zdraví a pokoje a s prosbou o příspěvek do pokladničky. Vedoucí skupinek jsou vybaveni průkazkou a kasičkou s charitním logem, opatřenou pečetí a podpisem pracovníka Magistrátu města Pardubice. Tato tradice, která byla obnovena v roce 2001, oslovuje všechny lidi dobré vůle, aby přispěli na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Tříkrálová sbírka je tak největší dobrovolnickou akcí v České republice, Oblastní charita Pardubice se do ní v roce 2014 zapojila již po čtrnácté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.1.

Dotace: kraj „porcoval medvěda“

Tentokráte Rada Pardubického kraje na svém 64. jednání rozdělila celkovou částku 460 tisíc korun.

Společnost celý článek
7.10.

V Hradci Králové začne sympozium o malíři Kupkovi

Františku Kupkovi se tak konečně dostává zasloužené pozornosti i v jeho rodném kraji.

Společnost celý článek
8.7.

Soustrast rodinám vojáků padlých dnes v Afghánistánu

Tuto ztrátu si uvědomujeme o to víc, že někteří z nich žili v našem kraji, v našem sousedství.

Společnost celý článek
1.10.

V Poličce se besedovalo o nejdůležitějším dokladu z dob založení města

Přednášku si nenechalo ujít přes šedesát spokojených posluchačů. „Zakládací listina je velice důležitým právním dokumentem a přednes pana Konečného je příjemný, rozhodně by stálo za to si všechno to zajímavé zapamatovat,“ nechal se slyšet pan Karel (41), který na přednášku přišel s celou rodinou.

Společnost celý článek
6.12.

Hradečtí lesníci již borovičky nabízejí, prodej kaprů začne až těsně před Vánocemi

Stromky z výřezů v lese sice nejsou tak rovnoměrně rostlé, jako ty z plantáží, jsou však výrazně levnější a především čerstvé, déle tedy vydrží. Lesníci je totiž v lese uříznou a hned je dovezou do míst prodeje, kde je poté pravidelně doplňují.

Společnost celý článek
11.2.

Evropský den linky 112

O zavedení jednotného evropského čísla tísňového volání - 112 ve všech členských státech EU rozhodla již v roce 1991 Rada Evropských společenství. Počátky projektu tísňové linky 112 v ČR sahají až do roku 1996.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting