Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

8.1.

Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

Tradiční koledníci v podobě tří králů dorazili také letos na Pardubický kraj, vždyť i letošní ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Romana Línka a primátorky Štěpánky Fraňkové. Děti z 5. třídy Základní školy Benešovo náměstí vykoledovali dary také u hejtmana Martina Netolického, dalších představitelů kraje i úředníků.


     „Je dobré si právě po Vánocích uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoct. Tři králové jsou symbolem požehnání a také myšlenky, že ten kdo dává, je sám bohatý,“ uvedl Roman Línek. Stejně jako on vhodil do kasičky koledníků osobní příspěvek i Martin Netolický: „Tříkrálová sbírka se stává tradičním příspěvkem potřebným. Obětavá práce dětí a jejich doprovodu má mimořádný význam  pro jejich pochopení sociální pomoci druhým v obtížných životních situacích.“


     Výtěžek z letošní sbírky chce Oblastní charita Pardubice je použít na rekonstrukci ambulantních odlehčovacích služeb, na vybavení střediska pro domácí hospicovou péči, na rozvoj sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro zřízení dětského večerního vzdělávacích centra v indické oblasti Karnataka.


     Oblastní charita Pardubice pořádá letos tradiční Tříkrálovou sbírku ve dnech 3. – 11. ledna. V průběhu sbírky skupinky Tří králů procházejí koledníci městy a obcemi s přáním štěstí, zdraví a pokoje a s prosbou o příspěvek do pokladničky. Vedoucí skupinek jsou vybaveni průkazkou a kasičkou s charitním logem, opatřenou pečetí a podpisem pracovníka Magistrátu města Pardubice. Tato tradice, která byla obnovena v roce 2001, oslovuje všechny lidi dobré vůle, aby přispěli na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Tříkrálová sbírka je tak největší dobrovolnickou akcí v České republice, Oblastní charita Pardubice se do ní v roce 2014 zapojila již po čtrnácté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.6.

Pardubický Grand změnil majitele

Obchodní a nákupní komplex prodala Pražská správa nemovitostí mezinárodní společnosti Immoeast AG.

Společnost celý článek
8.3.

Hradečtí třídí stále více a lépe, směsného odpadu bylo loni opět méně

Iniciativy a podpůrné projekty města a Hradeckých služeb v oblasti třídění odpadu v domácnostech mají přispět ke zvýšení podílu vytříděného odpadu a zároveň ke snížení množství směsného odpadu odváženého na skládku.

Společnost celý článek
6.8.

V pátek uzavře matriku pardubický svatební maratón

Podobně frekventovaným dnem byl v loňském roce 7. červenec, během něhož v Pardubicích uzavřelo manželství 31 dvojic.

Společnost celý článek
27.1.

Nedostatek přísedících může zpomalit soudní řízení. Kraj chce pomoci

Zřízením samostatného krajského soudu v Pardubicích se v rámci své parlamentní práce zabývá také poslanec Jan Chvojka zvolený za Pardubický kraj. „Znovu se nabízí otázka systému.

Společnost celý článek
28.1.

Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v České republice

Udáním detailní pozice výmolů na mapách, budou motoristé upozorňovat ostatní řidiče na nebezpečná místa na českých silnicích.

Společnost celý článek
20.9.

Ve Vysokém Mýtě otevřeli klub EMKO

Nízkoprahový klub EMKO je určen dětem a mládeži a jeho provozovatelem se stalo pardubické občanské sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting