Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

8.1.

Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

Tradiční koledníci v podobě tří králů dorazili také letos na Pardubický kraj, vždyť i letošní ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Romana Línka a primátorky Štěpánky Fraňkové. Děti z 5. třídy Základní školy Benešovo náměstí vykoledovali dary také u hejtmana Martina Netolického, dalších představitelů kraje i úředníků.


     „Je dobré si právě po Vánocích uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoct. Tři králové jsou symbolem požehnání a také myšlenky, že ten kdo dává, je sám bohatý,“ uvedl Roman Línek. Stejně jako on vhodil do kasičky koledníků osobní příspěvek i Martin Netolický: „Tříkrálová sbírka se stává tradičním příspěvkem potřebným. Obětavá práce dětí a jejich doprovodu má mimořádný význam  pro jejich pochopení sociální pomoci druhým v obtížných životních situacích.“


     Výtěžek z letošní sbírky chce Oblastní charita Pardubice je použít na rekonstrukci ambulantních odlehčovacích služeb, na vybavení střediska pro domácí hospicovou péči, na rozvoj sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro zřízení dětského večerního vzdělávacích centra v indické oblasti Karnataka.


     Oblastní charita Pardubice pořádá letos tradiční Tříkrálovou sbírku ve dnech 3. – 11. ledna. V průběhu sbírky skupinky Tří králů procházejí koledníci městy a obcemi s přáním štěstí, zdraví a pokoje a s prosbou o příspěvek do pokladničky. Vedoucí skupinek jsou vybaveni průkazkou a kasičkou s charitním logem, opatřenou pečetí a podpisem pracovníka Magistrátu města Pardubice. Tato tradice, která byla obnovena v roce 2001, oslovuje všechny lidi dobré vůle, aby přispěli na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Tříkrálová sbírka je tak největší dobrovolnickou akcí v České republice, Oblastní charita Pardubice se do ní v roce 2014 zapojila již po čtrnácté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.8.

Veletrh sociálních služeb se rozběhne za pěstouny a nabídne bezplatné vyšetření chodidel

Pardubický park Na Špici se od soboty stane útočištěm všech milovníků sportu a na devět dní se opět promění ve Sportovní park Pardubice. Pro návštěvníky je kromě nejrůznějších aktivit připraven bohatý doprovodný program. Ani letos nemůže chybět již jako tradiční součást Veletrh sociálních služeb, který se uskuteční ve středu 14. srpna a zábavnou formou ve fanzóně, srdci sportovního parku, představí nejrůznější druhy sociálních služeb i ve spojení se sportem.

Společnost celý článek
26.1.

Přímé spojení Ústí nad Orlicí s polskou Vratislaví je na dosah

V minulosti byla z polské strany velká snaha elektrifikovat tuto trať na naší straně. Bohužel tato nákladná modernizace nebyla plně využita pro cestující, což je samozřejmě velká škoda. Poslední přímé spojení existovalo v roce 2013 a dnes musí cestující využít spoj s přestupem v Lichkově či Mezilesí.

Společnost celý článek
24.1.

Radní Netolický cestuje po kraji, navštěvuje nemocnice

Zlepšení hospodářského výsledku očekává kraj od centrálních nákupů léčiv a zdravotnického materiálu.

Společnost celý článek
12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince Hradec Králové.

Společnost celý článek
10.3.

Pardubice ve Skotsku o pomoci chudým dětem

Letošní rok je Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

Společnost celý článek
10.12.

Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

Primátoři, kteří řídili město Pardubice po roce 1989, se sejdou poprvé. Jejich hostitel doufá, že pozváním položil tradici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting