Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

8.1.

Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

Tradiční koledníci v podobě tří králů dorazili také letos na Pardubický kraj, vždyť i letošní ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Romana Línka a primátorky Štěpánky Fraňkové. Děti z 5. třídy Základní školy Benešovo náměstí vykoledovali dary také u hejtmana Martina Netolického, dalších představitelů kraje i úředníků.


     „Je dobré si právě po Vánocích uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoct. Tři králové jsou symbolem požehnání a také myšlenky, že ten kdo dává, je sám bohatý,“ uvedl Roman Línek. Stejně jako on vhodil do kasičky koledníků osobní příspěvek i Martin Netolický: „Tříkrálová sbírka se stává tradičním příspěvkem potřebným. Obětavá práce dětí a jejich doprovodu má mimořádný význam  pro jejich pochopení sociální pomoci druhým v obtížných životních situacích.“


     Výtěžek z letošní sbírky chce Oblastní charita Pardubice je použít na rekonstrukci ambulantních odlehčovacích služeb, na vybavení střediska pro domácí hospicovou péči, na rozvoj sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro zřízení dětského večerního vzdělávacích centra v indické oblasti Karnataka.


     Oblastní charita Pardubice pořádá letos tradiční Tříkrálovou sbírku ve dnech 3. – 11. ledna. V průběhu sbírky skupinky Tří králů procházejí koledníci městy a obcemi s přáním štěstí, zdraví a pokoje a s prosbou o příspěvek do pokladničky. Vedoucí skupinek jsou vybaveni průkazkou a kasičkou s charitním logem, opatřenou pečetí a podpisem pracovníka Magistrátu města Pardubice. Tato tradice, která byla obnovena v roce 2001, oslovuje všechny lidi dobré vůle, aby přispěli na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Tříkrálová sbírka je tak největší dobrovolnickou akcí v České republice, Oblastní charita Pardubice se do ní v roce 2014 zapojila již po čtrnácté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.12.

Myslivci patrně objevili tělo pohřešované dívky

Bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností jedná o pohřešovanou 18letou Natálii Marii Chaloupkovou.

Společnost celý článek
23.10.

Obezřetnost při nákupu přes internet se vyplatí

Stránky obchodu byly kvalitně provedené a nic nenaznačovalo, že obchod po zaplacení zboží přestane komunikovat a zboží nedodá.

Společnost celý článek
15.5.

Multikulturní týden začíná v latinsko-americkém rytmu

Do Pardubic zavítá jako čestný host Čechoargentinec, Dr. Juan Braun - dobrodruh, novinář a spisovatel, cestovatel a šaman, ale také pedagog na Harvardu a Karlově Univerzitě a poradce zemědělců v Latinské Americe.

Společnost celý článek
12.5.

Akademická poradna Univerzity Pardubice APUPA slaví 5 let

Pro návštěvníky všech věkových skupin je připraven zajímavý, kreativní dopolední program. K vidění a vyzkoušení budou netradiční zážitkové aktivity, jako například alternativní sportovní činnosti, znakovací medvěd pro osoby se sluchovým postižením, sebeobslužné činnosti a deskové hry pro osoby se zrakovým postižením – šachy, Člověče nezlob se, domino, hmatová a zvuková pexesa. Také si návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdu na skútru či elektrickém vozíku.

Společnost celý článek
9.10.

Město může uklidit pouze část chodníků

Pardubice se připravují na první zimu, během níž bude platit takzvaný chodníkový zákon.

Společnost celý článek
27.11.

Tip na zdravou svačinu z Pardubic

Korespondenční kolo soutěže Svačina roku s Rio Mare skončilo. Odborná porota teď vybere do 27. listopadu z více než 120 přihlášených receptů 15 finalistů. Nejlepší kuchaři a kuchařky postoupí do finálového kola, které se uskuteční 7. prosince v gastronomickém studiu Chefparade+ v Holešovicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting