Tripartita se zaměřila na nezaměstnanost

25.9.

Tripartita se zaměřila na nezaměstnanost

Jednání krajské tripartity, tedy zástupců kraje, zaměstnanců a zaměstnavatelů v kraji se tentokrát věnovalo stavu zaměstnanosti. S tím souvisí i krajská podpora technického a přírodovědného vzdělávání, jehož absolventi v kraji chybí. Jednání řídil 1. náměstek hejtmana Roman Línek a účastnila se ho i náměstkyně  pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. Hostem byl také prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky Jan Wiesner.


      „Na jedné straně je sice uspokojivé, že je nezaměstnanost v Pardubickém kraji za poslední měsíce citelně pod republikovým průměrem na 6,5 procentech, ale i tak to znamená 20 tisíc lidí bez práce. Když k tomu připočteme navázané příslušníky domácností, může se to týkat až 50 tisíc lidí, což není v kraji s půl milionem obyvatel malé číslo,“ uvedl Roman Línek a pokračoval: „Dobrou zprávou je, že například firma Kiekert chystá dokončení nové části v Přelouči, kde vznikne velký počet pracovních míst. Také elektrárna Chvaletice, u které její vlastník počítal s uzavřením, byla prodána, a nový majitel ji chce minimálně příštích deset let provozovat a dále rozvíjet.“


     Účastníci tripartity se následně seznámili i s drobnými úpravami jízdních řádů, ke kterým došlo na žádost starostů obcí od 1. září a připravovanou úpravou rozpočtu v souvislosti s demografickou křivkou a jejím vlivem na počet dětí ve školách.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.7.

Český zákazník očima dětí: potřebuje sliz, mýdlo a zákusky

Abeceda peněz vtahuje žáky čtvrtých tříd do zjednodušeného mikrosvěta podnikání. Dětem pomůže založit vlastní firmu, svěří opravdové peníze do začátku a podporuje v získávání prvních skutečných obchodních zkušeností. Během tří měsíců děti samy pochopí hodnotu peněz a důležitost správného hospodaření s nimi.

Společnost celý článek
17.5.

Chodník přátelství spojuje země bývalého Československa. Kraj poskytl přes půl milionu

„Otevření chodníku, který spojuje dvě města bývalé Československé republiky, která jsou dnes oddělena Schengenskou hranicí, je velmi symbolické právě v roce, kdy slavíme 100 let od vzniku našeho státu. Vzhledem k tomu, že našimi partnerskými regiony jsou jak Zakarpatská oblast, tak Prešovský samosprávný kraj, dohodli jsme se na setkání v minulém roce, že tento projekt finančně podpoříme částkou 540 tisíc korun.

Společnost celý článek
3.6.

Sodomkovo Vysoké Mýto potrvá celý týden

Vedle jízdy elegance se utkají v rychlostním závodu na vysokomýtském náměstí a jeho přilehlém okolí.

Společnost celý článek
25.8.

Ujížděl policistům na motorce

Údajně měl nesmyslně zrychlovat a zpomalovat, v obci jet neúměrně rychle a mimo obec zase pomalu.

Společnost celý článek
13.10.

Vamberké muzeum krajky rozšíří svou expozici

Je jedinou institucí v republice, která české krajkářství také prezentuje v uceleném sledu vývoje od konce 17. století.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting