Tripartita se zaměřila na nezaměstnanost

25.9.

Tripartita se zaměřila na nezaměstnanost

Jednání krajské tripartity, tedy zástupců kraje, zaměstnanců a zaměstnavatelů v kraji se tentokrát věnovalo stavu zaměstnanosti. S tím souvisí i krajská podpora technického a přírodovědného vzdělávání, jehož absolventi v kraji chybí. Jednání řídil 1. náměstek hejtmana Roman Línek a účastnila se ho i náměstkyně  pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. Hostem byl také prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky Jan Wiesner.


      „Na jedné straně je sice uspokojivé, že je nezaměstnanost v Pardubickém kraji za poslední měsíce citelně pod republikovým průměrem na 6,5 procentech, ale i tak to znamená 20 tisíc lidí bez práce. Když k tomu připočteme navázané příslušníky domácností, může se to týkat až 50 tisíc lidí, což není v kraji s půl milionem obyvatel malé číslo,“ uvedl Roman Línek a pokračoval: „Dobrou zprávou je, že například firma Kiekert chystá dokončení nové části v Přelouči, kde vznikne velký počet pracovních míst. Také elektrárna Chvaletice, u které její vlastník počítal s uzavřením, byla prodána, a nový majitel ji chce minimálně příštích deset let provozovat a dále rozvíjet.“


     Účastníci tripartity se následně seznámili i s drobnými úpravami jízdních řádů, ke kterým došlo na žádost starostů obcí od 1. září a připravovanou úpravou rozpočtu v souvislosti s demografickou křivkou a jejím vlivem na počet dětí ve školách.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

V tuto chvíli již pořadatelé znají 38 postupujících do druhého kola.

Společnost celý článek
11.4.

Statistika v počtu mrtvých a zraněných cyklistů je nepříjemná

Velké procento jak si při střetu s vozidlem zachránit život zastupuje i užití bezpečnostní přilby.

Společnost celý článek
1.6.

Do využití Tesly Kyjevská promluví i veřejnost

„Developera je třeba vybrat co nejdříve, aby mohl začít s přípravou stavby. Již dnes máme několik zájemců. Toho, kdo to území přestaví, však budeme vybírat ve veřejné soutěži. V červnu předložíme zastupitelům návrh na vypsání výběrového řízení na firmu, která soutěž zorganizuje. O developerovi by pak mohli zastupitelé rozhodovat ještě před koncem roku,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
11.10.

Velký dostihový víkend přinese omezení v dopravě

Právě kvůli Městským slavnostem budou od čtvrtka 11. října do nedělních 10:00 pro veškerou dopravu uzavřeny ulice Pernštýnská a Sv. Anežky České od křižovatky s ulicí Na Třísle a Pernštýnské náměstí, na němž se podstatná část slavností bude odehrávat.

Společnost celý článek
24.7.

Nájemné v městských bytech podraží od 1. ledna 2009

Zvýšení nájemného bude v maximálním rozsahu, který připouští příslušný zákon.

Společnost celý článek
13.12.

Příprava přivaděčů k D35 je v plném proudu. Oproti dálnici má časový náskok

Pro pravidelné vyhodnocování postupu prací se schází Řídící výbor, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting