Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

9.7.

Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO  - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

Muži ve věku čtyřicet, dvaatřicet a osmadvacet let jsou zřejmě vášnivými kuřáky, kteří mají větší spotřebu tabákových výrobků, než by bylo možné pořídit z jejich finančních prostředků. To, ale neomlouvá jejich údajné majetkové nezákonné jednání v jedné z obcí na Svitavsku, kterého ho měli dopustit v noci z úterý na středu 3. července 2019.
Muži měli po předchozí vzájemné domluvě společně dojet k jedné z prodejen známého řetězce se smíšeným zbožím, dva násilně vnikli do prostoru prodejny a odtud v ložním povlečení odcizili především tabákové výrobky a další zboží v hodnotě 40 tisíc korun. Třetí kontroloval jejich činnost z venku. Trojice se měla uvedeného jednání dopustit i přesto, že byla v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzena.
Čtyřicetiletý muž měl navíc řídit napříč Českou republikou zapůjčené osobní auto, ačkoli mu Krajský soud v Ústí nad Labem řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do podzimu příštího roku zakázal. Auto řídil i v době, kdy ujížděl od výše popsané majetkové trestné činnosti. V tom mu zabránili policisté, kteří ho po zastavení vozidla i se dvěma komplici zadrželi.
Kriminalisté prověřováním dále zjistili, že dvaatřicetiletý muž měl koncem měsíce června letošního roku v jednom z krytých plaveckých bazénů na Ústecku násilím překonat v pánských šatnách skříňku, ze které odcizil příruční tašku s finanční hotovostí, doklady, tankovací a platební karty. Jednou z platebních karet následně čtyřikrát platil do jejího limitu nákup.
Svitavští kriminalisté jim výše popsané skutky zúčtovali takto:
- 40letého muže obvinili z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až 3 roky
- 32letého muže obvinili z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku rovněž s trestní sazbou až 3 roky
- 28letého muže obvinili z přečinu krádež opět s trestní sazbou až 3 roky
Vzhledem k závažnosti jednání dvou starších mužů a jejich pestré trestní minulosti podali svitavští kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu ve Svitavách návrh akceptoval a oba byli eskortováni do vazební věznice, kde bude probíhat jejich trestní stíhání.
Nejmladší obviněný bude stíhán na svobodě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.12.

VČD: Laskavý večer s Janem Rejžkem

Již dnes 10. prosince od 19 hodin vystoupí na Komorní scéně Anežky České v Divadle 29 Jan Rejžek.

Společnost celý článek
27.11.

Beseda v Lukavici připomněla seniorům rizika dnešní doby

Velmi zajímavým a žhavým tématem byly podvody. Někteří z přítomných měli tu příležitost se s podvodníky setkat. Zde se shodli všichni na jedné věci, nedůvěřovat neznámým lidem a nikoho cizího nevpouštět do svého bytu. Nic bezhlavě nepodepisovat a raději se nejprve obrátit s radou na někoho blízkého.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice přechodně využijí základny v Náměšti a Čáslavi

Od srpna budou pardubické letiště využívat letouny Jas – 39 Gripen z čáslavské základny.

Společnost celý článek
7.12.

Dar od jednoho z uživatelů letiště pomůže okolním lokalitám

„Stejně jako naši předchůdci, i my vedeme řadu jednání se stěžovateli na nadměrný hluk z letiště, ale také se samotnými původci hluku. LOM se ke své společenské zodpovědnosti přihlásil a výsledkem je, že daruje městu milion korun,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek. Podmínkou dárce přitom bylo, aby město peníze rozdělilo rovnoměrně mezi hlukem nejvíce zatížené oblasti, tedy Nemošice, Duklu a Svítkov. Starostové příslušných městských obvodů vybrali akce, které chtějí z těchto peněz dotovat.

Společnost celý článek
13.1.

Hanlivá kresba na parkovišti

Původně celou věc nechtěl oznámit na policii, ale časem si vše rozmyslel a dodatečně podal trestní oznámení.

Společnost celý článek
8.9.

Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

Policistům stručně představil nově vznikající projekt nazvaný Hlavu vzhůru, kterým budou jasně dané mantinely u policie. Ministr také hovořil o tom, že by byl rád, aby byly posíleny hlídky v ulicích a co nejdříve se ´zatočilo´ s pouliční kriminalitou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting