Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

9.7.

Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO  - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

Muži ve věku čtyřicet, dvaatřicet a osmadvacet let jsou zřejmě vášnivými kuřáky, kteří mají větší spotřebu tabákových výrobků, než by bylo možné pořídit z jejich finančních prostředků. To, ale neomlouvá jejich údajné majetkové nezákonné jednání v jedné z obcí na Svitavsku, kterého ho měli dopustit v noci z úterý na středu 3. července 2019.
Muži měli po předchozí vzájemné domluvě společně dojet k jedné z prodejen známého řetězce se smíšeným zbožím, dva násilně vnikli do prostoru prodejny a odtud v ložním povlečení odcizili především tabákové výrobky a další zboží v hodnotě 40 tisíc korun. Třetí kontroloval jejich činnost z venku. Trojice se měla uvedeného jednání dopustit i přesto, že byla v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzena.
Čtyřicetiletý muž měl navíc řídit napříč Českou republikou zapůjčené osobní auto, ačkoli mu Krajský soud v Ústí nad Labem řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do podzimu příštího roku zakázal. Auto řídil i v době, kdy ujížděl od výše popsané majetkové trestné činnosti. V tom mu zabránili policisté, kteří ho po zastavení vozidla i se dvěma komplici zadrželi.
Kriminalisté prověřováním dále zjistili, že dvaatřicetiletý muž měl koncem měsíce června letošního roku v jednom z krytých plaveckých bazénů na Ústecku násilím překonat v pánských šatnách skříňku, ze které odcizil příruční tašku s finanční hotovostí, doklady, tankovací a platební karty. Jednou z platebních karet následně čtyřikrát platil do jejího limitu nákup.
Svitavští kriminalisté jim výše popsané skutky zúčtovali takto:
- 40letého muže obvinili z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až 3 roky
- 32letého muže obvinili z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku rovněž s trestní sazbou až 3 roky
- 28letého muže obvinili z přečinu krádež opět s trestní sazbou až 3 roky
Vzhledem k závažnosti jednání dvou starších mužů a jejich pestré trestní minulosti podali svitavští kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu ve Svitavách návrh akceptoval a oba byli eskortováni do vazební věznice, kde bude probíhat jejich trestní stíhání.
Nejmladší obviněný bude stíhán na svobodě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Komuniké z 29. Řádného jednání Rady města Pardubice

Rada města schválila poskytnutí dotace z Programu prevence kriminality na rok 2012.

Společnost celý článek
26.1.

Česká komora inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků bude hodnotit rok 2006

Společnost celý článek
25.1.

Cvičení „Záchrana 2018“

Pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Pardubického kraje dnes cvičí spolu s kolegy z Letecké služby Policie ČR, horské služby, hasičského záchranného sboru, jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a zdravotnické záchranné služby, za podpory Krajského úřadu Pardubického kraje ve složitém terénu turistické oblasti Kralického Sněžníku.

Společnost celý článek
14.11.

Čekání na Ježíška si můžete letos zkrátit v Aquacentru

Pardubický plavecký areál prošel v letech 2010 až 2012 nákladnou rekonstrukcí, kdy z původní stavby zůstaly prakticky pouze obvodové zdi. Město do přestavby areálu, jehož součástí je vedle 50 m bazénu například i bazén s vodními atrakcemi, wellness, venkovní sluneční pláž a podobně, investovalo zhruba 544 miliónů korun.

Společnost celý článek
26.10.

Město semtínskou spalovnu dál odmítá

Město záměr vybudovat v těsné blízkosti města spalovnu nebezpečného odpadu odmítlo již v roce 2007.

Společnost celý článek
18.3.

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky

V přirozené zvídavosti mladých lidí, jejich touze objevovat nepoznané tkví obrovský potenciál.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting