Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

9.7.

Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO  - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

Muži ve věku čtyřicet, dvaatřicet a osmadvacet let jsou zřejmě vášnivými kuřáky, kteří mají větší spotřebu tabákových výrobků, než by bylo možné pořídit z jejich finančních prostředků. To, ale neomlouvá jejich údajné majetkové nezákonné jednání v jedné z obcí na Svitavsku, kterého ho měli dopustit v noci z úterý na středu 3. července 2019.
Muži měli po předchozí vzájemné domluvě společně dojet k jedné z prodejen známého řetězce se smíšeným zbožím, dva násilně vnikli do prostoru prodejny a odtud v ložním povlečení odcizili především tabákové výrobky a další zboží v hodnotě 40 tisíc korun. Třetí kontroloval jejich činnost z venku. Trojice se měla uvedeného jednání dopustit i přesto, že byla v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzena.
Čtyřicetiletý muž měl navíc řídit napříč Českou republikou zapůjčené osobní auto, ačkoli mu Krajský soud v Ústí nad Labem řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do podzimu příštího roku zakázal. Auto řídil i v době, kdy ujížděl od výše popsané majetkové trestné činnosti. V tom mu zabránili policisté, kteří ho po zastavení vozidla i se dvěma komplici zadrželi.
Kriminalisté prověřováním dále zjistili, že dvaatřicetiletý muž měl koncem měsíce června letošního roku v jednom z krytých plaveckých bazénů na Ústecku násilím překonat v pánských šatnách skříňku, ze které odcizil příruční tašku s finanční hotovostí, doklady, tankovací a platební karty. Jednou z platebních karet následně čtyřikrát platil do jejího limitu nákup.
Svitavští kriminalisté jim výše popsané skutky zúčtovali takto:
- 40letého muže obvinili z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až 3 roky
- 32letého muže obvinili z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku rovněž s trestní sazbou až 3 roky
- 28letého muže obvinili z přečinu krádež opět s trestní sazbou až 3 roky
Vzhledem k závažnosti jednání dvou starších mužů a jejich pestré trestní minulosti podali svitavští kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu ve Svitavách návrh akceptoval a oba byli eskortováni do vazební věznice, kde bude probíhat jejich trestní stíhání.
Nejmladší obviněný bude stíhán na svobodě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.11.

Nadějný kuchař z Pardubic se zapojil do třetího ročníku celostátní soutěže Svačina roku

Účastníci gastronomické soutěže se utkají nově o 15 finálových míst. Pořadatel také vytvořil dvě na sobě nezávislé poroty, které budou finalisty hodnotit. Odborná porota zasedne ve složení Mistr kuchař Vladimír Picka a šéfkuchař restaurace Auerole a člen představenstva AKC ČR Jiří Král. Druhou porotu obsadí zástupci pořadatele a známá food fotografka a food bloggerka Petra Novotná. Finálové kolo bude uvádět herečka, moderátorka a také kuchařka Markéta Hrubešová

Společnost celý článek
23.3.

Pardubičtí studenti staví hrad Bouzov z vlnité lepenky

Tématem jubilejního 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Národní kulturní památka České republiky“. Studenti si pro zpracování modelu vybírají nemovité kulturní památky, které jsou na seznamu národních kulturních památek pod správou NPÚ. Na vytvoření stavby mají soutěžící čas do 23. května 2016.

Společnost celý článek
18.5.

Další projekt spolupráce uspěl při výběru

Spolupráce započala na začátku roku 2010, kdy byla odstartována realizace tvorby společné marketingové strategie obou území.

Společnost celý článek
2.6.

Mobilní telefony v ČR

Podle průzkumů lidé běžně mění starý telefon za nový po 12-18 měsících.

Společnost celý článek
11.5.

Budova bývalého okresu patří nyní kraji

Přepokládáme, že do jednoho místa soustředíme krajské organizace, abychom ušetřili peníze za pronájmy.

Společnost celý článek
6.9.

Technologický gigant Huawei bude v Pardubicích hledat talenty

Portfolio je daleko pestřejší. Prosazujeme se především na poli enterprise IT a enterprise technologií a stáváme se významným hráčem na trhu,“ říká generální ředitel pro ČR Radoslaw Kedzia a vyjmenovává další úspěchy firmy. „Huawei má nyní zastoupení ve 170ti zemích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting