Tvůrci graffiti získají další podchod

25.1.

Tvůrci graffiti získají další podchod

V Pardubicích přibude další místo, které budou moci legálně využívat sprejeři. Město již dalo komunitě graffiti k dispozici podchod vedoucí pod železniční tratí v ulici K Pardubičkám. Na základě dobrých zkušeností se vedení města rozhodlo „propůjčit“ sprejerům i podchod, který se nachází v ulici Dašická u železničního přejezdu.
Legální graffiti ve městě
„Spolupráci s komunitou graffiti na legální ploše hodnotíme po roce velmi pozitivně. Umělecká díla jsou povedená a jsou zpestřením původních prostor, měl jsem možnost se i dvou řádně nahlášených akcí zúčastnit. Sprejeři v okolí podchodu navíc iniciativně odstranili některé výtvory z nelegálních ploch. Další důvěru si zaslouží, rozhodli jsme se proto prodloužit spolupráci o dva roky a uvolnit další volnou plochu pro jejich tvorbu,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za kulturu Jakub Rychtecký.
Pravidla se nemění
Radnice uzavře s komunitou graffiti zastoupenou Tomášem Kmoníčkem a Josefem Vránou novou, tentokrát dvouletou smlouvu o spolupráci. Tvůrci díky ní budou moci využívat nejen podchod v ulici K Pardubičkám, ale nově i ten v ulici Dašická. Dodržovat však musí určité podmínky. „Jednou z podmínek, které ukládá smlouva o spolupráci, je oznámit záměr využití těchto ploch minimálně pět dnů předem, a to prostřednictvím SMS nebo e-mailu statutárnímu městu Pardubice, Městské policii Pardubice, Policii ČR či městskému obvodu Pardubice III. Sprejeři budou i nadále zodpovídat za stav ploch určených graffiti a po skončení akce uklidí přilehlé prostory. V případě, že dojde k poškození, musí závady odstranit do třiceti dnů, včetně provokujících a nemravných motivů,“ dodává náměstek Rychtecký, podle jehož slov se nastavení takovýchto podmínek v případě minulé spolupráce ukázalo jako optimální. Oba podchody budou označeny cedulkami s informací, že se jedná o legální graffiti. Zároveň na nich bude uveden kontakt na dvě klíčové osoby, které pardubickou komunitu zastřešují.
Spolupráce mezi městem a komunitou graffiti dosáhla v loňském roce i dalšího rozměru, kdy Služby města Pardubic daly sprejerům k dispozici 120 metrů dlouhou a 3,7 metru vysokou stěnu a k tomu 800 sprejů. Na základě zadání sprejeři vytvořili obraz složený ze staveb typických pro Pardubice a okolí a zakomponovali do něj vozy technických služeb, které svážejí odpad a čistí ulice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Ve středu budou vyhlášeni nejlepší sportovci Pardubicka

Diváci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, ve kterém například vystoupí populární zpěvák Marek Ztracený. Akci moderuje Jakub Hřib.

Společnost celý článek
26.3.

Zachraňme internet v Pardubicích

I v Pardubicích jsme dali jasně najevo, co si o takovýchto omezeních myslíme.

Společnost celý článek
29.4.

Chrudimský kostel volá po opravě

Dominanta Chrudimi, arciděkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie stojící na centrálním náměstí, potřebuje generální opravu.

Společnost celý článek
2.10.

Měsíc září byl pro Český červený kříž v Ústí nad Orlicí ve znamení Světových dnů první pomoci.

Zejména děti si rády celý vůz prohlédly, některé odvážnější usedly na místo řidiče a do megafonu řekly policejní hlášení. Pro ty ostýchavější byl největší zážitek spustit výstražné a zvukové zařízení. Dále si také prohlédly donucovací prostředky a prakticky vyzkoušely služební pouta.

Společnost celý článek
5.2.

Kraj nevylučuje soudní spor

Hejtman vzal na vědomí postup ministerstva, ale soudní spor v rámci obhajoby práva na samosprávu nevyloučil.

Společnost celý článek
6.9.

Aglomerace ITI po necelém roce vybraly projekty za více než 10 miliard korun

Hradecko-pardubická aglomerace má díky své strategii u pěti operačních programů (Integrovaný regionální operační program, Operační program Doprava, Operační program Životní prostředí, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost) nyní rezervovanou částku v minimální výši 3,6 miliardy korun. Vyčerpat ji musí do konce roku 2023. Prioritami jsou pro aglomeraci kromě dopravy také vzdělávání a podpora památek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting