Týden vědy a techniky

31.10.

Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Letošní, sedmnáctý ročník se uskuteční od 6. do 12. listopadu 2017. Připraveno je na 500 akcí po celé republice včetně přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, dokumentárních filmů, workshopů a mnoho dalšího. Bohatý program bude přichystán i v Pardubickém kraji.

S jedinečnou podívanou zavítá do Pardubic Úžasné divadlo fyziky. Během science show se vypravíte až za hranice lidského zraku a poznáte i říši ultrafialového a infračerveného světla. Pořad se bude konat v úterý 7.11. ve třech časech ve Východočeském divadle Pardubice. Již den předem, hned v pondělí 6. 11., se ovšem můžete vydat do Krajské knihovny na přednášku o využití genetické analýzy v kriminalistice. Nenechte si ujít ani přednášky fenomenálního Martina Hilského v Divadle 29.

Pokud se zajímáte spíše o vesmír a astronautiku, nadšenci ze sdružení UTesla pro vás v rámci festivalu na čtvrtek 9. 11. připravili workshop, při kterém mimo jiné zjistíte, z čeho jsou postaveny vesmírné sondy. V  dalším workshopu se v sobotu 11. 11. díky nim můžete seznámit také s 3D tiskem. Sami si s jejich pomocí vytisknete vlastní součástky přístrojů, hračky, domácí potřeby či cokoli dalšího. Tyto akce se budou konat v Open Science Hub K104 v Pardubicích.

Vstup na festival je zdarma, avšak na některé akce je třeba rezervovat si místo. Rezervace je možná přes webové stránky www.tydenvedy.cz, kde jsou také uvedeny kompletní informace o celém programu festivalu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.1.

Stojí za oběma přepadeními tatáž osoba?

Krátce po tomto incidentu došlo k dalšímu přepadení. Tentokrát se mělo jednat o poštovní ústav na Lanškrounsku.

Společnost celý článek
6.6.

Neziskovky opět představí své nápady na burze filantropie

Na burze se tak představí jako nováček spolek Hurá na výlet, který bojuje proti takzvaným „šmejdům“, kteří lákají na podvodné prodejní akce. Spolek Hurá na výlet proto pořádá pro seniory, kteří touží cestovat a navštěvovat kulturní akce, vlastní zájezdy. Pro jejich konání shání podporu donátorů, aby byly pro seniory i nadále cenově dostupné.

Společnost celý článek
4.8.

Turistický portál kraje je nyní modernější

Obsah portálu, který provozuje Pardubický kraj, je pravidelně aktualizován nejen informačními centry, ale i poskytovateli služeb cestovního ruchu. Je k dispozici v devíti jazykových mutacích, má integrovaný mapový portál a plánovač výletů i na více dní.

Společnost celý článek
23.3.

Stavba multifunkčního centra v Dolní Dobrouči zahájena

Každá stavba podobného typu je pro obce této velikosti, velmi důležitá.

Společnost celý článek
22.11.

Rodiče musí znovu žádat o rodičovský příspěvek

Dosavadní nárok na rodičovský příspěvek ke konci letošního roku automaticky zanikne a tak je nutné podat novou žádost.

Společnost celý článek
31.3.

Byla vyhlášena soutěž Vesnice roku 2009

Cílem soutěže je povzbudit obyvatele venkova, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting