Týden vzdělávání dospělých 2016 v Pardubickém kraji V loňském roce se setkal s velkým zájmem seminář Šarky Bělohlavové věnovaný umění fotografovat

18.10.

Týden vzdělávání dospělých 2016 v Pardubickém kraji V loňském roce se setkal s velkým zájmem seminář Šarky Bělohlavové věnovaný umění fotografovat

Úvod do finanční gramotnosti, jak vkládat nové informace do wikipedie, vytvářet webové stránky či digitální reklamu, ale také například návod, jak lépe porozumět sami sobě – to je nabídka letošního Týdne vzdělávání dospělých v Pardubickém kraji, který se uskuteční ve dnech 31. října až 4. listopadu 2016.
     „Tradiční akce nabízí lidem z řad široké veřejnosti možnost učit se novým věcem a zvyšovat si tím šance na lepší uplatnění na pracovním trhu. Semináře jsou ukázkou toho, že s rozšiřováním svých vědomostí a dovedností může člověk začít v každém věku. Možností je celá řada, stačí jenom chtít dále rozvíjet svoji osobnost,“ říká náměstkyně hejtmana zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová, která stejně jako v minulých letech nad akcí převzala osobní záštitu.


     Na programu je například ukázková hodina v tvorbě a psaní do wikipedie vedená Josefem Švábem či tvorba webových stránek v prostředí Google Sites pod lektorským vedením Františka Janeby a za účasti elektronické platformy EPALE. Velké oblibě se těší semináře Jany Kasnarové. Tentokrát bude o propojení našeho myšlení s vlastním tělem. Ve středu 2. listopadu 2016 se na kontaktních pracovištích Úřadu práce v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a Ústí nad Orlicí uskuteční dny otevřených dveří.


Týdny vzdělávání dospělých v ČR jsou nekomerční celosvětové akce na podporu vzdělávání dospělých. V České republice se realizují již od roku 1995, k akci se připojily například Německo, Švýcarsko, Norsko, Island, Rusko, Saúdská Arábie, Japonsko, Madagaskar či Austrálie. Cílem je motivovat potenciální účastníky celoživotního vzdělávání k aktivnímu přístupu ke svému osobnímu a profesnímu růstu.

Týden vzdělávání dospělých 2016
31. 10. – 4. 11. 2016 Pardubice

Pondělí 31. října 2016 od 14.00 hodin
Ing. Josef Šváb
Ukázková hodina v tvorbě a psaní do wikipedie
Seznámení s wikipedií, přihlášení se do wikipedie a orientace v ní, editace stránky a možnosti stránky ve wikipedii, jak vytvořit článek
Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, Karla IV. 13

Úterý 1. 11. 2016 od 14.00 hodin
Mgr. Jana Péková (NRZP)
Finanční gramotnost
Beseda o finanční gramotnosti se zaměřením na následky nehrazení závazků
Sál Jana Kašpara, bývalá Reálka, Komenského nám. 120

Středa 2. listopadu 2016 od 14.00 hodin
Ing. František Janeba
Tvorba webových stránek v prostředí Google Sites - základní seznámení
Aplikace Google, vytvoření webové stránky, vložení textu a obrázků, propojení webu s dalšími aplikacemi Google
Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, Karla IV. 13

Čtvrtek 3. listopadu 2016 od 14.30 hodin
David Janeba
Oslovení zákazníků pomocí STDC
Představení metody See Think Do Care pro návrh reklamní kampaně. V rámci jednotlivých částí metody probereme i možnosti online reklamy.
Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, Karla IV. 13

Pátek 4. listopadu 2016 od 14.00 hodin
Jana Kasnarová
Jak lépe porozumět sami sobě
Naše mysl je dokonale propojena s tělem. To, co žijeme v mysli, se projevuje na těle. Záměr a jeho vědomé směřování. Jak zásadní vliv mají naše slova, myšlenky a činy a co vše můžeme sami ovlivnit?
Sál Jana Kašpara, bývalá Reálka, Komenského nám. 120

Středa 2. listopadu 2016, 14.30 – 17.00 hodin
Den otevřených dveří pro veřejnost na útvarech rekvalifikací úřadu práce
Úřad práce, Kontaktní pracoviště v Pardubicích
Boženy Vikové – Kunětické 2011
Zelené předměstí, 530 02 Pardubice 2
Úřad práce, Kontaktní pracoviště v Chrudimi
Pardubická 310, Chrudim IV, 537 01 Chrudim 1

Úřad práce, Kontaktní pracoviště v Ústí nad Orlicí
17. listopadu 1394, 562 01 Ústí nad Orlicí 1

Úřad práce, Kontaktní pracoviště ve Svitavách
Bezručova 2055/13, Předměstí, 568 02 Svitavy 2

Účast na seminářích je bezplatná. Zájemci se mohou závazně přihlásit prostřednictvím elektronické pošty na adrese: ivan.hudecek@pardubickykraj.cz s uvedením jména, příjmení a kontaktu na svoji osobu.
Zájemci se mohou závazně přihlásit prostřednictvím formuláře na www.klickevzdelani.cz/tvd-prihlaska.
Více informací lze získat na Školském portálu Pardubického kraje www.klickevzdelani.cz/tvd.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.5.

Kraj vybudoval v Jevíčku moderní plicní rehabilitaci za 40 milionů korun

Pardubický kraj dokončil v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku další důležitou investici. Za 40 milionů korun zde nechal zrekonstruovat bývalý dětský pavilon na lůžka návazné rehabilitační péče v oboru pneumologie. Otevření nového pavilonu se v Jevíčku zúčastnili hejtman Martin Netolický a krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
22.7.

Deseti výhercům se vyplatilo třídit nebezpečný odpad

Zapojilo se do ní celkem 890 Pardubáků, kteří během dvou měsíců na sběrných dvorech v Pardubicích odevzdali velké množství nebezpečného odpadu. Deset výherců se tak může těšit na tablety, mobilní telefony nebo meteostanice.

Společnost celý článek
26.3.

Řidič se Škodou Favorit skončil mimo silnici

Hasiči poskytli řidiči první před lékařskou pomoc a ihned po příjezdu posádky záchranné služby byl pacient předán do jejich péče. Dále jednotka pomohla s transportem zraněného do sanitního vozu.

Společnost celý článek
7.4.

Pokračování rekonstrukce bývalé reálky

Kulisu poklepání základního kamene dotvářela i přítomnost nejznámějšího absolventa školy, prvního českého aviatika Jana Kašpara.

Společnost celý článek
7.3.

A kdo pomáhá vám? Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo!

Nominace jsou možné ve třech kategoriích, a to Profesionál, Poskytovatel sociálních služeb a Dobrovolník/Filantrop a. Kromě toho ještě porota vybere laureáta Zvláštní ceny za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting