Týden vzdělávání dospělých zahájí 5. listopadu

1.11.

Týden vzdělávání dospělých zahájí 5. listopadu

Týden vzdělávání dospělých proběhne v Pardubickém kraji již potřetí pod záštitou členky Rady Pardubického kraje pro rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jany Smetanové. Smyslem akce je přiblížit možnosti celoživotního vzdělávání široké veřejnosti a bezplatně nabídnout přednášky, semináře či ukázkové hodiny v nejrůznějších kurzech. Letošní ročník bude zahájen v pondělí 5. listopadu 2007 ve 13.00 hodin slavnostním otevřením Veletrhu celoživotního vzdělávání v Domě techniky v Pardubicích, kde svoji nabídku bude prezentovat 30 institucí z oblasti celoživotního vzdělávání. Součástí zahájení je i muzikoterapeutický koncert žáků školy Svítání, který si návštěvníci mohou poslechnout od 13:10 do 13:30 hodin. V pondělí od 12:00 hodin se také uskuteční v Domě techniky semináře Eurocentra Pardubice k programům, v jejichž rámci mohou například studenti získat bezplatné kurzy a stáže v zahraničí. V úterý je v Domě techniky připravena od 14:30 hodin přednáška o hypertenzi včetně měření tlaku zdarma a ve čtvrtek mohou ženy navštívit od 15:00 hodin přednášku o rakovině prsu, jejích příznacích i prevenci. Ve vzdělávacích institucích po celém kraji jsou pak zdarma připraveny hodiny v kurzech počítačových, jazykových, podvojného účetnictví, projektového řízení a mnoha dalších. Do akce jsou zapojeny i úřady práce, které připravily Dny otevřených dveří s nabídkou rekvalifikačních kurzů. nformace o programu jsou zveřejněny ve vozech Dopravního podniku Pardubice, v autobusech Connexu, zaslány byly na všechny obecní úřady v kraji a lze je také nalézt na www.sebevzdelani.cz. Účastníci akcí pořádaných v rámci Týdne vzdělávání dospělých mohou vyplnit anketní lístek, který bude zařazen do slosování a členové Rady Pardubického kraje vylosují 9 výherců. Ti budou odměněni kvalitními psacími soupravami, které jim budou předány při slavnostním setkání s představiteli kraje. „Pro veřejnost jsme letos připravili 53 akcí především v odpoledních hodinách a zaměřili jsme se i na akce populárně vědecké. Celoživotní vzdělávání se totiž týká nejen našeho života profesního, ale i života společenského, našich koníčků a zájmů,“ uvedla krajská radní Jana Smetanová. „Nabídka je velice pestrá a cílem této akce je podpořit zájem lidí o celoživotní vzdělávání v každém věku. Vloni jsme se setkali s vylosovanými návštěvníky kurzů a věkové rozpětí bylo skutečně velké - od 23 do 86 let,“ dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Radní Šilar jedná na Slovensku

Delegace se setká se slovenskými krajkářkami, které vystavovaly své krajky v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
14.8.

Do Adršpachu raději jindy: Poláci oslavují

Policisté upozorňují, že ve dnech 14., 15. a 16. srpna očekávají komplikace v dopravě a s parkováním v Adršpachu

Společnost celý článek
1.6.

Na Aviatickou pouť stylově

„Jednosměrná letenka zahrnuje přílet vrtulníků z letiště v Pardubicích k obchodnímu centru pro cestující v dohodnutém čase a let s cestujícími na Aviatickou pouť. Ve zpáteční letence jsou zahrnuty oba uvedené lety

Společnost celý článek
29.8.

1. září začne rekonstrukce ulice 17. listopadu

O tomto víkendu, v sobotu 30. a v neděli 31. srpna, budou silničáři dokončovat rekonstrukci křižovatek na této silnici. Budou pokládat živičný povrch na křižovatce ulic Teplého a Jana Palacha, v podjezdu na třídě 17. listopadu a na křižovatce ulic 17. listopadu, Palackého a třída Míru.

Společnost celý článek
2.9.

Aktuální zprávy z letiště, již i na speciálním webu

Od 1. září najdou lidé všechny tyto informace na jednom místě, na zvláštních webových stránkách.

Společnost celý článek
18.9.

Fakultní nemocnice Hradec Králové dokončila dovybavení komplexního cerebrovaskulárního centra

Nová moderní lůžka zlepší komfort imobilních nemocných a sníží riziko poškození kožního krytu, které kromě bolesti ohrožuje nemocné septickými komplikacemi. Krom toho usnadní i péči o nemocné ze strany ošetřujícího personálu,“ vysvětluje výhody nové techniky MUDr. Dagmar Krajíčková, CSc., která je vedoucím lékařem komplexního cerebrovaskulárního centra FN Hradec Králové a také odborným garantem dokončovaného projektu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting