Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

31.8.

Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

Tyršovy sady mají na svém kontě již několik ocenění. To nejčerstvější získaly v loňském roce, kdy byly vyhlášeny jako Stavba roku 2017. Návštěvníci parku si navíc od tohoto týdne mohou pamětní desku s tímto titulem prohlédnout na vlastní oči, město se ji totiž rozhodlo instalovat na budovu kavárny.
Pamětní plaketa se nachází na boční stěně kavárny, při vstupu do parku ze Sukovy třídy. „Desku jsme se rozhodli umístit na takovém místě, aby nijak neomezovala veřejnost a zároveň byla součástí parku. Návštěvníci si aspoň budou moci přečíst, že nyní procházejí parkem, který sklízí obdiv také u odborníků,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková.
Ocenění loni v Praze převzali autor návrhu revitalizace architekt Tomáš Jiránek, zástupci města a společnosti BaK, která proměnu parku pro město realizovala. Projekt revitalizace Tyršových sadů přitom dokázal obstát v celorepublikové soutěži Stavba roku v konkurenci dalších 52 staveb. „Je to, myslím, poprvé, kdy mezi domy zvítězil park, tedy dílo krajinářské architektury. Cena za veřejný prostor Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování dává stavbě jakýsi státní odznak, Cena předsedy Senátu Parlamentu ČR je odznakem přímo národním. To srdce těší. Jsme pokorně hrdí, že jsme mohli být u takového projektu a společně s městem Pardubice a týmem stavitelů jsme mohli předat toto dílo lidem ke každodenní radosti. Za tuto příležitost moc děkujeme,“ dodává autor návrhu revitalizace architekt Tomáš Jiránek.
Kromě titulu Stavba roku 2017 však projekt získal také Cenu za veřejný prostor Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování a Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR. Druhou zmíněnou cenu si navíc autor projektu a zástupci města a zhotovitelské firmy převzali z rukou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, která se zúčastnila i slavnostního odhalení desky.
Město začalo rozsáhlou revitalizaci plánovat po roce 2000, přičemž samotná rekonstrukce Tyršových sadů byla zahájena v srpnu roku 2014 a dokončena byla na podzim roku 2015. Od té doby se sady staly místem, které láká nejen odpočinku. Na zpevněné promenádě již zdomácněly i nejrůznější kulturní akce či výstavy, živou učebnicí se stala alej k zámku, v níž byly ponechány části starých stromů, ve kterých přežívá kolonie chráněných páchníků hnědých.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.7.

Jedenáctý babybox uvedli do provozu v Pardubicích

Babyboxy vidím jako doplněk k fungující síti kojeneckých ústavů.

Společnost celý článek
15.5.

V gastronomickém ráji se soutěžilo s neskrývaným elánem

Více než 120 žáků ze šesti základních škol z Heřmanova Městce, Chrastu, Nasavrk, Pardubic-Polabin, Rosic a Třemošnice přišli tradičně pozdravit i další hosté v čele se starostou Chrudimi Petrem Řezníčkem a ředitelem krajského Úřadu práce Petrem Klimplem.

Společnost celý článek
2.5.

Pardubice získaly cenu Skokana roku v třídění odpadu

Každý občan Pardubic v roce 2012 vytřídil celkem 56 kilogramů papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, což je více než 5000 tun za rok.

Společnost celý článek
22.4.

Pardubice omezí propagaci hazardu

Možnost vykázat ze svého vlastního území i videoterminály, kterými jsou vybaveny herny v celé republice, obcím umožnilo rozhodnutí Ústavního soudu z konce minulého týdne, které zrušilo možnost provozovat videoterminály povolené ministerstvem financí až do konce roku 2014. Obcím stačí, když vydají obecně závaznou vyhlášku zakazující provoz těchto zařízení na svém území nebo jeho části.

Společnost celý článek
18.5.

Cyklisté z celé republiky se chystají na Královéhradecko

Smetanův statek patří také mezi ty, kteří nabízejí možnost vypůjčení kvalitních a moderních kol.

Společnost celý článek
24.5.

Grily, burgery a piráti – 2. ročník Burger Street Festivalu se u OC Futurum spojí s třídenní oslavou Dne dětí

Burgery hovězí, pštrosí, exotické, bezlepkové či vegetariánské, chilli speciality, sladké dezerty i zmrzlina. Od pátku 31. května do neděle 2. června bude prostranství před obchodním a zábavním centrem Futurum patřit všem milovníkům burgerů a pochoutek z grilu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting