U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

9.7.

U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

Tři jednotky hasičů z Trutnovska vyjely ve čtvrtek 8. července před 13. hodinou do Horního Maršova – Temného Dolu na Trutnovsku. U lesního hrádku Aichelburg se zřítila ztrouchnivěla dřevěná lávka se sedmi lidmi, utajenými svatebčany, kteří pak spadli do třímetrového hradního příkopu. Dřevěný můstek zřejmě nevydržel tíhu svatebních hostů pózujících pro společnou fotografii. Dole v příkopu skončil i ženich s nevěstou, kteří stáli na můstku uprostřed svatebčanů. Všechny osoby utrpěly zranění různého charakteru, většinou se jednalo o pohmožděniny, podvrtnutí nebo zlomeniny končetin. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova a Pece pod Sněžkou. Hrádek Aichelburg se nachází v těžko přístupném terénu v lese z Horního Maršova směrem do Pece pod Sněžkou. Hasiči tak museli s nosítky a dalším nezbytným vybavením vyjít zhruba 200 metrů do strmého kopce, aby se dostali ke zraněným osobám. Celkem se zranilo sedm lidí, které záchranáři nezbytně ošetřili a postupně snesli na přístupné místo. Odtud byli sanitami transportováni do nemocnice. Jeden ze zraněných byl s podezřením na úraz páteře transportován do nemocnice v podvěsu vrtulníku. Hasiči se následně vrátili na místo a poničenou dřevěnou lávku rozebrali. Hrádek postavený koncem 19. století maršovským lesním personálem jako památník Bertholda hraběte Aichelburga považovaného za dobrého hospodáře a mecenáše východních Krkonoš leží v kopci obklopen lesy. Objekt na skalním výběžku v nadmořské výšce 736 metrů je dostupný po úzké, do svahu zaříznuté stezce a kamenných schodech. Hrad byl po kompletní rekonstrukci v roce 2000 zpřístupněn veřejnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Jídelna svitavské nemocnice už pracuje naplno

Po několikatýdenním zkušebním provozu slavnostně otevřeli v pátek 16. února 2007 stravovací zařízení v Nemocnici ve Svitavách.

Společnost celý článek
11.6.

Jarní část Městských slavností Pardubice už klepe na dveře. Foxconn bude jako generální partner opět u toho

Heslo jarní části Městských slavností Pardubice zní „Město zpívá, maluje a tančí, muzicíruje a hraje divadlo“.

Společnost celý článek
16.1.

Tříkrálová sbírka proběhla také v Lanškrouně a Dolním Třešňovci

Koledníci použili 12 pokladniček, do kterých v sobotu 7. ledna 2012 v Lanškrouně vybrali celkem 70 467 Kč.

Společnost celý článek
1.12.

Krajské úředníky čeká velké stěhování

Jedná se o poměrně složitou logistickou operaci, která se bude v různé míře týkat většiny pracovníků krajského úřadu.

Společnost celý článek
5.1.

Žesťová harmonie z pardubické ZUŠ Havlíčkova vyhrála Zlatý oříšek. Jsou za tím hodiny práce navíc, říká Roman Faltys

Roman Faltys: Je potřeba "jen" najít šikovné dítě, kterému se líbí trubka, a sám "hořet, abyste mohli děti zapalovat". Já mám svůj soubor jako jediného koníčka, takže místo třeba sbírání známek a hodin prohlížení si svých "Modrých Mauriciů" ve sbírce, mám ty své skvělé žáčky. Pak mi není zatěžko věnovat se jim několik hodin denně navíc, pochopitelně zadarmo, úpravě not a vybírání nejvhodnějších skladeb pro každého konkrétního žáka. A také nelitovat spousty hodin na soustředěních souboru o víkendech.

Společnost celý článek
21.8.

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

Sportovní park Pardubice nabídl škálu aktivit k vyžití pro všechny – děti, rodiče i seniory. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak „hrály“ o diplomy a medaile, se kterými se jako opravdoví vítězové mohli vyfotit na stupních vítězů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting