U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

9.7.

U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

Tři jednotky hasičů z Trutnovska vyjely ve čtvrtek 8. července před 13. hodinou do Horního Maršova – Temného Dolu na Trutnovsku. U lesního hrádku Aichelburg se zřítila ztrouchnivěla dřevěná lávka se sedmi lidmi, utajenými svatebčany, kteří pak spadli do třímetrového hradního příkopu. Dřevěný můstek zřejmě nevydržel tíhu svatebních hostů pózujících pro společnou fotografii. Dole v příkopu skončil i ženich s nevěstou, kteří stáli na můstku uprostřed svatebčanů. Všechny osoby utrpěly zranění různého charakteru, většinou se jednalo o pohmožděniny, podvrtnutí nebo zlomeniny končetin. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova a Pece pod Sněžkou. Hrádek Aichelburg se nachází v těžko přístupném terénu v lese z Horního Maršova směrem do Pece pod Sněžkou. Hasiči tak museli s nosítky a dalším nezbytným vybavením vyjít zhruba 200 metrů do strmého kopce, aby se dostali ke zraněným osobám. Celkem se zranilo sedm lidí, které záchranáři nezbytně ošetřili a postupně snesli na přístupné místo. Odtud byli sanitami transportováni do nemocnice. Jeden ze zraněných byl s podezřením na úraz páteře transportován do nemocnice v podvěsu vrtulníku. Hasiči se následně vrátili na místo a poničenou dřevěnou lávku rozebrali. Hrádek postavený koncem 19. století maršovským lesním personálem jako památník Bertholda hraběte Aichelburga považovaného za dobrého hospodáře a mecenáše východních Krkonoš leží v kopci obklopen lesy. Objekt na skalním výběžku v nadmořské výšce 736 metrů je dostupný po úzké, do svahu zaříznuté stezce a kamenných schodech. Hrad byl po kompletní rekonstrukci v roce 2000 zpřístupněn veřejnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Radní rozdělovali peníze na krajskou prezentaci

Rada Pardubického kraje schválila příspěvek organizátorům osmi akcí, které svým obsahem kraj propagují.

Společnost celý článek
1.2.

Slavnostní otevření cyklistické stezky Lázně Bohdaneč - Živanice

Slavnostní „přestřižení pásky“ na nově vybudované cyklostezce proběhne v pátek 2. února 2007

Společnost celý článek
28.11.

Vydejte se s dětmi na dobrodružnou Cestu knihy!

V sobotu 30. listopadu se otevřou brány Krajské knihovny v Pardubicích k dobrodružné výpravě pro nejmenší čtenáře. Děti spolu se svými rodiči jsou zváni na vzrušující Cestu knihy, jak zní podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Cílem této akce je podnítit v dětech zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Společnost celý článek
14.1.

Čtenáři mohou vracet knihy již do 6 biblioboxů

Potřebujete nutně vrátit knížky, ale cestu kolem knihovny neplánujete? Tento problém se čtenářům snaží ulehčit Krajská knihovna v Pardubicích. Do pardubických ulic nechala pro tytu účely nainstalovat 2 nové biblioboxy, které čtenáři naleznou na Masarykově náměstí před ČSOB pojišťovnou a před základní školou na Benešově náměstí.

Společnost celý článek
29.9.

Základní škola ve Štefánikově ulici bude v úterý 30. září z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Vyklizena musí být celá škola, včetně družiny,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu Ivana Liedremanová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting