U přednádraží dojde na začátku nového roku k mírným změnám

21.12.

U přednádraží dojde na začátku nového roku k mírným změnám

Prostor před budovou hlavního vlakového nádraží se postupně proměňuje. Od nového roku lze proto očekávat pár změn, které budou rekonstrukci provázet. Z důvodu výstavby základů pro nové vedení trolejbusové dopravy bude během ledna omezen pěší provoz. Stavbaři v souvislosti s tím upozorňují, že chodník vedoucí od náhradní zastávky městské hromadné dopravy (MHD) u Hypermarketu Albert ke koridoru pro veřejnost tak bude uzavřen.
„Zhruba prvních čtrnáct dní v lednu by vše mělo zůstat tak, jak je tomu teď. Poté však bude pěší provoz z bezpečnostních důvodů převeden na stranu k lihovaru. Chodci a ti, kteří vystoupí na provizorní zastávce MHD u Hypermarketu Albert, budou nuceni přejít na druhý chodník k občerstevní Mc Donald's a dojít tak až ke stávajícímu koridoru určenému veřejnosti,“ popisuje za společnost Strabag budoucí režim u přednádraží Ivan Nehera, vedoucí provozní jednotky Pardubice. Důvodem tohoto omezení bude vrtání základů pro sloupy trolejbusového vedení.
Přibližně v polovině února nastane druhá změna. Chodci si díky ní budou moci vyzkoušet, jak se chodí po nové dlažbě. „Stávající koridor pro pěší bude zrušen a nahrazen novým koridorem, který povede již po nové dlažbě k bočnímu vchodu do nádražní budovy," dodává Ivan Nehera.
Přestavba přednádraží v moderní multimodální uzel, na níž město Pardubice získalo příslib dotace z takzvaných Švýcarských fondů, začala v listopadu. Vyjde zhruba na 176 milionů korun a hotova by měla být v červnu příštího roku. Více informací o MHD v době rekonstrukce přednádraží naleznete na webu Dopravního podniku města Pardubic www.dpmp.cz a další podrobnosti o přestavbě jsou k dispozici na webu města www.pardubice.eu/projekty/architektonicke-projekty/prednadrazi.
Tento týden dojde také ke změnám v dopravě u Parama. Každodenní kolony při jízdě z Hradce Králové na Chrudim by tak měly zmizet. „Doprava bude v tomto týdnu převedena ze stávající komunikace na nově vybudovanou část. Bude zprovozněn bye-pas od Hradce směrem na Chrudim, bye-pas ze směru Dukla-Hradec Králové zůstane nadále uzavřen z důvodu rizikového napojení na nově budovanou část komunikace až do doby kompletního dokončení stavby,“ uvádí Stanislav Král z Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Doprava tedy nebude vedena přes mostní provizorium, což by mělo řidičům zjednodušit průjezd tímto dopravním uzlem. Pro stavaře však práce rozhodně nekončí. „Bezprostředně po otevření nového úseku a převedení dopravy začnou s demolicí již přesluhujícího mostu přes koridorovou železniční trať a následně na jeho místě postaví nový. Sneseno bude i mostní provizorium nad hradeckou tratí. Kompletní rekonstrukce se dočká i stávající komunikace, souběžná opěrná zeď a původní část podchodu vedoucí na Trojici,“ podotýká Král s tím, že ani cyklisté a chodci nepřijdou zkrátka. Od závodiště až k Lidlu je totiž čeká zbrusu nová cyklostezka a autobusová zastávka „Paramo nadjezd“.
Úplné dokončení stavby je poté plánováno na závěr příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

CHUŤ ZRNKOVÉ KÁVY, NOSTALGII STARÝCH ČASŮ A KOUZELNOU ATMOSFÉRU BLÍŽÍCÍCH SE VÁNOC NABÍDNE MUZEUM V POLIČCE

Věděli jste, že asi 100 šálků kávy je smrtelná dávka kofeinu? Většina případů předávkování kávy nepochází z běžného pití kávy, ale z více ERM, kreativní způsoby konzumace kávy, jako je například kávový klystýr. Takové množství kofeinu ve vašem těle může vést k infarktu nebo záchvatům, nebo že první webová kamera byla vynalezena, aby sledovala, kolik kávy zbylo v konvici na univerzitě v Cambridge. Zní to bizarně, ale od roku 1991 do roku 2001, se vyvíjela první webová kamera a do dnes se mohou studenti univerzity Cambridge pyšnit za její první vynálezce.

Společnost celý článek
11.12.

Myslivci patrně objevili tělo pohřešované dívky

Bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností jedná o pohřešovanou 18letou Natálii Marii Chaloupkovou.

Společnost celý článek
5.1.

Reorganizace policie ve Východočeském kraji

Tyto útvary budou řízeny z Krajského ředitelství policie Východočeského kraje v Hradci Králové.

Společnost celý článek
26.6.

Univerzitní náměstí v Hradci Králové ponese jméno Václava Havla

Náměstí uvnitř univerzitního kampusu Na Soutoku ponese jméno Václava Havla. Návrh Univerzity Hradec Králové se rozhodli podpořit zastupitelé, již minulý týden ho schválila městská rada. Slavnostní odhalení nového pojmenování piazzety je plánované 16. listopadu, tedy den před 30. výročím sametové revoluce.

Společnost celý článek
8.3.

Leoš Mareš již v sobotu v OC Futurum předá výherci nablýskaný vůz Mercedes-Benz

Jedenáct tisíc zapojených soutěžících, tisíce vydaných výher, sedmnáct rozdaných letecký zájezdů, patnáct LED televizí…

Společnost celý článek
26.2.

Krajské zastupitelstvo rozhodlo o sloučení dětských domovů v Horní a Dolní Čermné

Nástupnickou organizací se k 1. dubnu 2013 stane Dětský domov Dolní Čermná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting