Uchazeči se státní maturitou budou bonifikováni

12.1.

Uchazeči se státní maturitou budou bonifikováni

Uchazeči se státní maturitou budou bonifikováni

Ve čtvrtek 13. ledna zahájí sérii lednových dnů otevřených dveří pro uchazeče o studium na fakultách Univerzity Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera (DFJP). Od 10 hodin získají zájemci o studium v univerzitní aule v univerzitním kampusu všechny potřebné informace o studijní nabídce a přijímacím řízení pro akademický rok 2011/2012, o studijním zázemí a dalších podmínkách vysokoškolského studia a života na pardubické univerzitě, ale i o možnostech uplatnění po absolvování studia. Studenti mají možnost strávit během studia i jeden nebo dva semestry na partnerských vysokých školách v zahraničí. Dopravní fakulta Jana Pernera nabízí studium osmi bakalářských studijních oborů v rámci dvou studijních programů Dopravní technologie a spoje (7 oborů) a Stavební inženýrství (1 obor). Přihlášky do bakalářských oborů přijímá do 15. března 2011 (do 7 navazujících magisterských oborů pak do 15. srpna 2011). Na letošní novinku při přijímání na Dopravní fakultu Jana Pernera upozornil proděkan pro pedagogickou činnost Ludvík Prouza: „Do bakalářského studia přijímáme uchazeče opět bez přijímací zkoušky jako v předešlých letech. Při pořadníku pro přijetí vycházíme z počtu bodů, který je součtem studijních průměrů výročního vysvědčení 4. ročníku a maturitního vysvědčení. "Novinkou je bonifikace za úspěšné absolvování státní maturitní zkoušky z matematiky. Při absolvování maturity z matematiky vyšší obtížnosti získá student 1 bod bonifikaci, u nižší obtížnosti mu udělíme bonifikaci 0,5 bodu,“ dodal Prouza. Pro přijaté uchazeče pořádá v srpnu fakulta přípravné kurzy z matematiky a fyziky. Ty by měly studentům pomoci lépe zvládnout předměty v prvních měsících vysokoškolského studia. Více najdete na webových stránkách Univerzity Pardubice: http://www.uni-pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.7.

Mladé zdravotnice úspěšně reprezentovaly kraj

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Josef Janeček přijal mladé zdravotnice ze základní školy Závodu míru v Pardubicích.

Společnost celý článek
7.4.

Služby města Pardubic oslaví patnáctiny

Program oslav není soustředěn do jediného dne nebo jediné akce, společnost bude připomínat své výročí po celý rok.

Společnost celý článek
23.3.

Výjezdová stanice záchranky na Seči má své místo. Opravy se dočkají také silnice v okolí

Součástí této stanice by měl být prostor právě pro krajskou záchranku. V minulosti byla prioritou základna ve Skutči, avšak s narůstajícími kapacitami ubytovacích zařízení je nutné posílit i tuto oblast.

Společnost celý článek
3.3.

Kulinářský BOSCH FRESH FESTIVAL již po čtvrté v Pardubicích. Opět nabídne nevšední lahůdky

„Stejně jako v předchozích letech zavítá do Pardubic a ukáže své umění populární Zdeněk Pohlreich, chybět nebudou ani další známí šéfkuchaři – Ivan Vodochodský, Marcel Ihnačák nebo jejich syrský kolega Malaz Al Youssef z restaurace NOOR, kteří předvedou nezapomenutelné show,“ říká Martin Nauš, pořadatel BOSCH FRESH FESTIVALU.

Společnost celý článek
11.9.

Policie ukončila šetření prodeje akcií HC Moeller

Hledali jsme nejen kupce, ale také partnera, který by byl určitou zárukou pro vlastní sport.

Společnost celý článek
20.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly promoce

V pátek 17. června proběhly v univerzitní aule letošní první slavnostní promoce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting