Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

28.6.

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Stále více zemědělců rozšiřuje své portfolio činností, jednou z nich je originální spolupráce s místními školami, pro které připravují projektové dny se zemědělskou tematikou. Děti tak mají jedinečnou možnost osobně se podívat na fungující zemědělský statek, vyzkoušet si různé statkářské činnosti, podívat se do traktoru nebo nakrmit hospodářská zvířata. Učitelé si tento způsob spolupráce velmi pochvalují a pozitivně hodnotí přínos pro své žáky. Na Královéhradecku se uskuteční projektový den s názvem Co znamená být sedlákem ke konci školního roku, tedy v úterý 29. června, na Smetanově statku. „Připravili jsme pro první a druhou třídu základní školy Svobodné Dvory program, který je rozdělený na dvě části. V té první se děti seznámí s provozem na statku a ve druhé části se budou moci vyřádit na nově zbudovaném dětském hřišti, kde bude i trampolína,“ popisuje originální nápad soukromý zemědělec David Smetana a dodává, že děti uvidí i stroje na sázení, sklizeň a třídění brambor a cibule. Podle Smetany bude spolupráce se školou pokračovat i v dalším školním roce. V přípravě jsou projekty týkající se tradičních českých pokrmů z cibule a brambor s názvem Jak se u nás jídávalo a také halloweenská akce spojená s vlastoručním dlabáním dýní a vyráběním různých postaviček. Pedagogové se shodují, že projektová výuka přímo v zemědělském prostředí, kdy se žákům věnuje farmář, je mnohem účinnější a efektivnější než výuka ve školních lavicích. „Děti si na zemědělské stroje mohou sáhnout, vidí je na vlastní oči, ne na obrázku a lépe si tyto zážitky pamatují. Je to pro ně jedinečná příležitost, jak se mohou setkat se sedlačením v praxi. Doby, kdy se na vesnicích lidé věnovali hospodaření, jsou dávno pryč a pro děti žijící ve městech je to velmi vzdálené,“ hodnotí ředitelka Základní školy Svobodné Dvory Hájková a pochvaluje si tuto spolupráci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

Vedení města odmítá uvedená vyjádření a považuje je za nepravdivé a do jisté míry účelové.

Společnost celý článek
13.9.

Děti na přechodech nezklamaly

Naprostá většina oslovených dětí si byla dobře vědoma toho, že se před přecházením vozovky musí rozhlédnout, jen správné pořadí stran jsme museli v některých případech „doladit“.

Společnost celý článek
2.7.

Nový ředitel Městské policie se zaměří na bezpečnost v ulicích

Podle jeho slov také dojde k přesunu strážníků mezi jednotlivými obvody tak, aby se zajistila maximální efektivita výkonu služby a potřeby obvodů byly plně pokryty. A jistých změn se dočká i jízdní oddíl. Jejich hlídková činnost bude přesunuta do zelených ploch a okrajových částí Pardubic. To bude částečně reflektovat i požadavky starostů některých městských obvodů, kteří přítomnost jízdního oddílu např. v zahrádkářských koloniích požadují.

Společnost celý článek
5.6.

Volání sirén do Pardubic přiláká Ladislava Freje

Ladislav Frej pochází z Brna a herecké nadání zdědil po otci, který byl jako hostinský rozeným lidovým vypravěčem.

Společnost celý článek
9.9.

Nemocnice nabízí zajímavou službu

Cena za krátkodobé ubytování je 400 korun za lůžko a den, na celý měsíc vyjde pronájem na 4500 korun.

Společnost celý článek
18.11.

Město Ústí nad Orlicí postaví v areálu Perly nový dům dětí a mládeže

Zastupitelé města Ústí nad Orlicí o předloženém záměru novostavby domu dětí a mládeže v areálu Perly rozhodli jednoznačnou většinou. Zasedání bylo přítomno všech 27 zastupitelů. Pro novostavbu, která kromě učeben a zázemí domu dětí a mládeže obsahuje tělocvičnu, hudební nahrávací studio, vnitřní i venkovní lezeckou stěnu a relaxační plochu, hlasovalo 23 zastupitelů, 4 se zdrželi a žádný nebyl proti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting