Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

28.6.

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Stále více zemědělců rozšiřuje své portfolio činností, jednou z nich je originální spolupráce s místními školami, pro které připravují projektové dny se zemědělskou tematikou. Děti tak mají jedinečnou možnost osobně se podívat na fungující zemědělský statek, vyzkoušet si různé statkářské činnosti, podívat se do traktoru nebo nakrmit hospodářská zvířata. Učitelé si tento způsob spolupráce velmi pochvalují a pozitivně hodnotí přínos pro své žáky. Na Královéhradecku se uskuteční projektový den s názvem Co znamená být sedlákem ke konci školního roku, tedy v úterý 29. června, na Smetanově statku. „Připravili jsme pro první a druhou třídu základní školy Svobodné Dvory program, který je rozdělený na dvě části. V té první se děti seznámí s provozem na statku a ve druhé části se budou moci vyřádit na nově zbudovaném dětském hřišti, kde bude i trampolína,“ popisuje originální nápad soukromý zemědělec David Smetana a dodává, že děti uvidí i stroje na sázení, sklizeň a třídění brambor a cibule. Podle Smetany bude spolupráce se školou pokračovat i v dalším školním roce. V přípravě jsou projekty týkající se tradičních českých pokrmů z cibule a brambor s názvem Jak se u nás jídávalo a také halloweenská akce spojená s vlastoručním dlabáním dýní a vyráběním různých postaviček. Pedagogové se shodují, že projektová výuka přímo v zemědělském prostředí, kdy se žákům věnuje farmář, je mnohem účinnější a efektivnější než výuka ve školních lavicích. „Děti si na zemědělské stroje mohou sáhnout, vidí je na vlastní oči, ne na obrázku a lépe si tyto zážitky pamatují. Je to pro ně jedinečná příležitost, jak se mohou setkat se sedlačením v praxi. Doby, kdy se na vesnicích lidé věnovali hospodaření, jsou dávno pryč a pro děti žijící ve městech je to velmi vzdálené,“ hodnotí ředitelka Základní školy Svobodné Dvory Hájková a pochvaluje si tuto spolupráci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Greenpeace vítá stanovisko ministerstva

Bylo by nepřípustné zprovoznit další zdroj znečištění v oblasti, kde imisní koncentrace řady látek jsou již nyní hraniční.

Společnost celý článek
20.6.

Co znamená Destinační společnost Východní Čechy?

Úkolem Destinační společnosti Východní Čechy je zajištění jednotného marketingu cestovního ruchu v regionu.

Společnost celý článek
1.10.

Česko prezentovaly švejkovské pivo a svíčková

Polským turistům se představil také Pardubický kraj, který zastupovala Destinační společností Východní Čechy.

Společnost celý článek
19.6.

Výherci cen Karty zdraví z 5. Dne nemocnice

Každý, kdo kartu s minimálně třemi razítky vhodil do připravené schránky, byl zařazen do slosování o 10 věcných cen.

Společnost celý článek
19.1.

Kraj v žambereckém Albertinu opravil střechu. Nyní zrekonstruuje čistírnu

Náklady na tuto stavbu činily zhruba jedenáct milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který s vedením zařízení a zdravotníky hovořil také o celkové situaci v krajském zdravotnictví a plánovaných investicích, které Pardubický kraj v tomto volebním období plánuje.

Společnost celý článek
28.8.

Připomeňte dětem pravidla bezpečného přecházení silnice.

Na některých stanovištích budou také kromě kolegů z dopravní a pořádkové policie i tiskoví mluvčí a krajský koordinátor BESIP pro Pardubický kraj. Přidají se k nám také zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Společně se zaměříme hlavně na malé školáky a jejich znalosti z pravidel bezpečného přecházení. Pro vzorné děti máme připravené malé dárky např. zápisníky nebo reflexní prvky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting