Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

28.6.

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Učitelé: Děti se naučí více na zemědělském statku

Stále více zemědělců rozšiřuje své portfolio činností, jednou z nich je originální spolupráce s místními školami, pro které připravují projektové dny se zemědělskou tematikou. Děti tak mají jedinečnou možnost osobně se podívat na fungující zemědělský statek, vyzkoušet si různé statkářské činnosti, podívat se do traktoru nebo nakrmit hospodářská zvířata. Učitelé si tento způsob spolupráce velmi pochvalují a pozitivně hodnotí přínos pro své žáky. Na Královéhradecku se uskuteční projektový den s názvem Co znamená být sedlákem ke konci školního roku, tedy v úterý 29. června, na Smetanově statku. „Připravili jsme pro první a druhou třídu základní školy Svobodné Dvory program, který je rozdělený na dvě části. V té první se děti seznámí s provozem na statku a ve druhé části se budou moci vyřádit na nově zbudovaném dětském hřišti, kde bude i trampolína,“ popisuje originální nápad soukromý zemědělec David Smetana a dodává, že děti uvidí i stroje na sázení, sklizeň a třídění brambor a cibule. Podle Smetany bude spolupráce se školou pokračovat i v dalším školním roce. V přípravě jsou projekty týkající se tradičních českých pokrmů z cibule a brambor s názvem Jak se u nás jídávalo a také halloweenská akce spojená s vlastoručním dlabáním dýní a vyráběním různých postaviček. Pedagogové se shodují, že projektová výuka přímo v zemědělském prostředí, kdy se žákům věnuje farmář, je mnohem účinnější a efektivnější než výuka ve školních lavicích. „Děti si na zemědělské stroje mohou sáhnout, vidí je na vlastní oči, ne na obrázku a lépe si tyto zážitky pamatují. Je to pro ně jedinečná příležitost, jak se mohou setkat se sedlačením v praxi. Doby, kdy se na vesnicích lidé věnovali hospodaření, jsou dávno pryč a pro děti žijící ve městech je to velmi vzdálené,“ hodnotí ředitelka Základní školy Svobodné Dvory Hájková a pochvaluje si tuto spolupráci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.5.

S projektem fúze nemocnic pomáhá i respektovaná auditorská firma

Pro firmu KPMG je tento úkol svým způsobem pionýrským. „Pardubický kraj přišel s tímto řešením jako první a my se budeme snažit ukázat i ostatním krajům, že se to dá dobře zvládnout ve prospěch kvality a vyšší efektivnosti řízení nemocnic,“ uvedl ředitel KPMG pro východní Evropu František Dostálek.

Společnost celý článek
27.7.

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

V příštím školním roce bude město finančně podporovat 21 hradeckých studentů na středních školách, kteří jsou nadaní nebo nemajetní. Prostřednictvím Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů rozdělí více než čtyři sta tisíc.

Společnost celý článek
25.9.

Návrh kraje na zapojení hasičů do odklízení kůrovcového dřeva má u generálního ředitele HZS zelenou

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou ohledně zapojení hasičů do likvidace kůrovcového dřeva.

Společnost celý článek
12.4.

Lanovka na Ještěd má 11-denní výluku

V dlouholetém provozu ještědské lanovky nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Společnost celý článek
3.6.

Jak na Aviatickou pouť?

Velká část návštěvníků přijede autem. Pro ně jsou připravena označená parkoviště.

Společnost celý článek
16.11.

REMA: počet zelených firem v Česku stále roste. Sdílejí zkušenosti a chtějí následovat trendy

Zelených firem, které chtějí podpořit efektivní sběr vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů, přibylo prozatím letos v Česku přes sto. Jedná se o takové podniky, které zjednodušují všem svým zaměstnancům zpětný odběr elektroodpadu a baterií a podporují je v recyklaci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting