Univerzita Pardubice hostí mezinárodní seminář věnovaný výbušinám

20.4.

 Univerzita Pardubice hostí mezinárodní seminář věnovaný výbušinám


Více než dvě stovky odborníků na výbušiny z 25 zemí z celého světa se od středy 20. dubna setkají na Univerzitě Pardubice. Ústav energetických materiálů Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice pro ně organizuje již téměř dvě dekády tradiční jarní odborný seminář.


19. mezinárodní odborný seminář s názvem „New Trends in Reasearch of Energetic Materials (NTREM)“ – Nové trendy ve výzkumu energetických materiálů coby odborné setkání mladých vědecko-výzkumných pracovníků, univerzitních pedagogů a předních vědců v oboru energetických materiálů je již stabilně zařazeno do mezinárodního kalendáře světových akcí výbušinářského oboru. Na Univerzitě Pardubice se uskuteční po devatenácté tento týden - od 20. do 22. dubna 2016.


„Stejně jako v předchozích letech i tento 19. ročník semináře umožní jak výměnu nejnovějších odborných informací a poznatků v oboru, tak vytvoří vhodné prostředí pro setkání a navázání osobních kontaktů mladých odborníků z různých zemí,“ komentuje tradiční mezinárodní setkání prof. Ing. Svatopluk Zeman, DrSc., z Ústavu energetických materiálů Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, který setkání již téměř dvě dekády každý rok v Pardubicích organizuje.


Na letošním semináři zazní celkem 35 přednášek a účastníci zhlédnou na 90 vědeckých vývěskových, tzv. posterových prezentací. Na letošní seminář se zaregistrovalo 224 účastníků z 25 států světa. K významným hostům patří děkani tří univerzit Ruské federace a prorektor Vojenské technické akademie z Rumunska. Čeští odborníci tvoří přibližně třetinu z celkového počtu účastníků.


„Vyhodnocení úrovně a průběhu letošního semináře provede vědecký výbor semináře, opět pod předsednictvím profesora Adama Cumminga z University of Edinburgh. Úkolem vědeckého výboru je také výběr tří nejlepších ústních a posterových prezentací mladých účastníků,“ doplnil profesor Zeman.


Na začátku pořádání těchto odborných výbušinářských setkání byl záměr naučit mladé vědecko-výzkumné pracovníky prezentovat své výsledky před vědeckým publikem. Tyto semináře jsou tedy od jeho prvního ročníku určeny především pro studenty-vysokoškoláky, doktorandy a mladé pracovníky ve vědeckém výzkumu, ale také pro univerzitní akademiky zabývající se oblastí energetických materiálů, jako je výzkum, vývoj, výroba, manipulace, otázky životního prostředí, testování, aplikace, a souvisejícího bezpečnostního inženýrství, tedy vysokoškolských oborů a činností, které mají v Pardubicích na Fakultě chemicko-technologické letitou tradici.


Semináře NTREM organizuje Ústav energetických materiálů Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice za finanční podpory sponzorů, kteří umožňují účast mladých vědeckých účastníků. Patří mezi ně např. firmy Austin Detonator, a.s., Vsetín, Indet Safety Systems, a.s., Vsetín, Explosia a.s., Pardubice, Nicolet CZ, Praha, OZM Research s.r.o., Hrochův Týnec, Office of Naval Research Global (ONRG), US Army RDECOM – Atlantic a Institute of Shock Physics z Imperial College London. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Kraj podpoří spolkovou činnost hendikepovaných

„Uvědomuje si velký podpůrný význam, které tyto organizace mají pro osoby se zdravotním postižením a věříme, že jim alespoň částečně pomůžeme v jejich činnosti.“

Společnost celý článek
20.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly promoce

V pátek 17. června proběhly v univerzitní aule letošní první slavnostní promoce.

Společnost celý článek
8.4.

Oblíbený pořad Věřte, nevěřte v Pardubicích. Po svém ho pojme folklorní soubor Lipka

„Pořad nemusí být zajímavý pouze pro milovníky lidových písní. Jednotlivá čísla programu totiž proložíme videoukázkami z historie Folklorního souboru Lipka, jež popisují tajemné, absurdní či úsměvné příběhy. Bude na divácích, aby odhadli, která z historek byla pravdivá a která smyšlená, což se dozví na konci koncertu,“ říká vedoucí souboru Lipka Michal Doubek.

Společnost celý článek
8.7.

Návštěva úspěšné podnikatelky

Firma vyváží výrobky do Rakouska, Německa, Itálie, Francie, Ukrajiny a do USA.

Společnost celý článek
28.6.

Pozvi svého kámoše na pardubický zámek

Pardubický zámek je perlou mezi památkami Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting