Univerzita Pardubice je součástí Multikulturního týdne

13.5.

Univerzita Pardubice je součástí Multikulturního týdne

Univerzita Pardubice se připojuje k 10. ročníku festivalu Multikulturní týden, který dnes začal v Pardubicích. Vysokoškoláci a pedagogové představí své terénní práce a projekty například na konferenci Sociocon nebo během přehlídky filmů Antropofest, který založili absolventi Univerzity Pardubice. 
„Jakékoliv setkávání se s lidmi obecně, natož z jiného kulturního a společenského prostředí, považuji za velmi obohacující. Osobní setkání dokáže bořit bariéry, způsobené nepoznaným a obavou z neznámého. Ze své vlastní zkušenosti s životem v zahraničí vím, že pro obě strany vyžaduje takové soužití a vztah velký vzájemný respekt,“ říká rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek, který nad festivalem převzal záštitu.  
Součástí Multikulturního týdne je konference SOCIOCON s podtitulem „Na cestě“, kterou pořádají studenti Katedry sociální a kulturní antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Studenti, absolventi i akademici představí své výzkumné projekty, filmy i závěrečné práce. Vydají se po stopách zanikajících indiánských kmenů či života s drogovou závislostí. Akce se uskuteční v úterý 14. května od 13 do 20 hodin v Divadle 29 v ulici Sv. Anežky České.  
Ve městě budou „slyšet“ tzv. Ozvěny Antropofestu, festivalu, který založili absolventi Univerzity Pardubice. Snímky českých a zahraničních antropologů, které vznikly v rámci terénních výzkumů, se budou promítat v pondělí 13. května v Divadle 29 od 15 do 22 hodin.  
V úterý 14. května bude na Fakultě zdravotnických studií přednášet Aleš Bárta o cestě českých zdravotníků na pomoc jihozápadní Keni a součástí programu bude také promítání filmu Olgy Špátové Daleko za sluncem, který dokumentuje, v jakých podmínkách čeští zdravotníci v Africe pracují. Projekt Itibo se zaměřuje na poskytování rozsáhlé zdravotní péče, edukaci zdravotnického personálu a vybavení nemocnic. Ročně ošetří čeští lékaři a zdravotníci v Keni na 9 tisíc pacientů.   
S interaktivním programem „Cesta kolem světa“ se děti z mateřských a základních škol vydají na různé kontinenty a dozvědí se mnoho zajímavého o tradicích a zvycích v jiných kulturách, seznámí se se zahraniční kuchyní a sporty, které jsou pro jednotlivé země typické. Čtyřhodinový program připravili studenti Fakulty filozofické a začne ve středu 15. května v 10 hodin před Dopravní fakultou Jana Pernera.  
Kompletní program Multikulturního týdne na: www.facebook.com/multikulturnityden Program studentské konference SOCIOCON na webu: www.sociocon.cz Ozvěny Atropofestu na webu: www.antropofest.cz 
Zdroj: upce.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

Den D 2008 se blíží, zapojte se také

Pořadateli soutěže jsou občanské sdružení SKP-CENTRUM a obecně prospěšná společnost Terra Nostra – Malebný kraj.

Společnost celý článek
8.9.

Poukaz do lékárny je od září odměnou za včasné preventivní vyšetření

Dalším důležitým vyšetřením, které by – nejen ženy v tomto věku - měly absolvovat, je vyšetření na denzitometru na Oddělení zobrazovacích metod ve Svitavské nemocnici. Vyšetření ukáže, zda pacientky a pacienti nejsou ohroženy osteoporózou nebo osteopenií, tedy úbytkem kostní hmoty, což je první předstupeň osteoporózy.

Společnost celý článek
14.3.

Šance pardubického přednádraží po návštěvě Švýcarů vzrostly

Definitivní rozhodnutí o tom, zda Pardubice dotaci ze Švýcarských fondů získají, padne do konce května.

Společnost celý článek
2.5.

Sto let autobusové dopravy v Pardubicích

Beseda se samozřejmě bude týkat i současnosti a řeč přijde i na plány pardubické městské hromadné dopravy do budoucna.

Společnost celý článek
24.3.

Co je to vlastně šikana?

Žáčci i policisté se shodli, že šikana sama od sebe nepřestane, proto musí být původce šikany co nejdříve potrestán.

Společnost celý článek
18.4.

Byla založena Koalice za náhradu PVC

Posláním koalice je snížit používání jednoho z nejrizikovějších plastů, kterým je PVC.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting