Univerzita Pardubice je součástí Multikulturního týdne

13.5.

Univerzita Pardubice je součástí Multikulturního týdne

Univerzita Pardubice se připojuje k 10. ročníku festivalu Multikulturní týden, který dnes začal v Pardubicích. Vysokoškoláci a pedagogové představí své terénní práce a projekty například na konferenci Sociocon nebo během přehlídky filmů Antropofest, který založili absolventi Univerzity Pardubice. 
„Jakékoliv setkávání se s lidmi obecně, natož z jiného kulturního a společenského prostředí, považuji za velmi obohacující. Osobní setkání dokáže bořit bariéry, způsobené nepoznaným a obavou z neznámého. Ze své vlastní zkušenosti s životem v zahraničí vím, že pro obě strany vyžaduje takové soužití a vztah velký vzájemný respekt,“ říká rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek, který nad festivalem převzal záštitu.  
Součástí Multikulturního týdne je konference SOCIOCON s podtitulem „Na cestě“, kterou pořádají studenti Katedry sociální a kulturní antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Studenti, absolventi i akademici představí své výzkumné projekty, filmy i závěrečné práce. Vydají se po stopách zanikajících indiánských kmenů či života s drogovou závislostí. Akce se uskuteční v úterý 14. května od 13 do 20 hodin v Divadle 29 v ulici Sv. Anežky České.  
Ve městě budou „slyšet“ tzv. Ozvěny Antropofestu, festivalu, který založili absolventi Univerzity Pardubice. Snímky českých a zahraničních antropologů, které vznikly v rámci terénních výzkumů, se budou promítat v pondělí 13. května v Divadle 29 od 15 do 22 hodin.  
V úterý 14. května bude na Fakultě zdravotnických studií přednášet Aleš Bárta o cestě českých zdravotníků na pomoc jihozápadní Keni a součástí programu bude také promítání filmu Olgy Špátové Daleko za sluncem, který dokumentuje, v jakých podmínkách čeští zdravotníci v Africe pracují. Projekt Itibo se zaměřuje na poskytování rozsáhlé zdravotní péče, edukaci zdravotnického personálu a vybavení nemocnic. Ročně ošetří čeští lékaři a zdravotníci v Keni na 9 tisíc pacientů.   
S interaktivním programem „Cesta kolem světa“ se děti z mateřských a základních škol vydají na různé kontinenty a dozvědí se mnoho zajímavého o tradicích a zvycích v jiných kulturách, seznámí se se zahraniční kuchyní a sporty, které jsou pro jednotlivé země typické. Čtyřhodinový program připravili studenti Fakulty filozofické a začne ve středu 15. května v 10 hodin před Dopravní fakultou Jana Pernera.  
Kompletní program Multikulturního týdne na: www.facebook.com/multikulturnityden Program studentské konference SOCIOCON na webu: www.sociocon.cz Ozvěny Atropofestu na webu: www.antropofest.cz 
Zdroj: upce.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.10.

I malá nepozornost může mít velké následky

Akciová společnost Služby města Pardubic je na nadcházející svátek - Památku zesnulých - pečlivě připravena.

Společnost celý článek
21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky. Absolventi se na pracovním trhu neztratí

Společnost celý článek
5.4.

Ve školce nejen o dopravě

Po skončení besedy však kromě omalovánek a pexesa s policejní tématikou obdrželo osazenstvo školky ještě další dárky. Ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP pro Pardubický kraj jsme pro školku zajistili reflexní vesty pro děti i dospělé, zastavovací terče a také výukový stojan k dopravní výchově pro mateřské školy.

Společnost celý článek
12.9.

Nové muzeum bude pýchou Pardubického kraje

Muzeum jako stánek umění dostalo požehnání od královehradeckého světícího biskupa Josefa Kajneka.

Společnost celý článek
12.9.

Veletrh přilákal desítky vystavovatelů

Kromě českých vystavovatelů tu své stánky měly i nizozemská stavební společnost či švédská firma.

Společnost celý článek
20.4.

Sakury zalila primátorka sektem

Společnost se mimo jiné stará také o provoz pardubického krematoria, které je od loňského roku národní kulturní památkou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting