Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014

11.11.

Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014


V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 11. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2013/2014 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.


V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 56. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár. V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta ekonomicko-správní, jejíž sportovci nasbírali v 12 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 946 sportovců.


Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her: Markéta Pilňáčková (3. místo - aerobic), Roman Kučera (1. místo - sportovní lezení) a týmy pohybových skladeb a fotbalu mužů za dvě první místa v kolektivních sportech.


Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karel Janata (1. místo – přírodní víceboj dvojic), Karolína Kloučková (3. místo – obří slalom), Petr Makrlík (2. místo – singl a debl tenis v hale), Lada Nováková (1. místo – silniční běh na 10 km a přespolní běh) a za 1. místo tým ledního hokeje.


Za reprezentaci na mezinárodní a republikové úrovni jsou oceněni Matěj Slováček a Zdeněk Chmelík (7. místo na Akademickém mistrovství světa - Futsal Portugalsko) a Kateřina Příhodová (1. místo na Mistrovství ČR za veslování na párovce, ve sprintu na dvojskifu a ve sprintu na párovce).


Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu UPa a Univerzitní sportovní klub.
Hlavní program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii bude probíhat v univerzitním kampusu v pátek 14. listopadu. Kromě studentského sportovního dne, slavnostního akademického obřadu, vernisáže kreseb, textilních objektů a tapisérií Radky a Vlastimila Vodákových v univerzitní galerii a večerního koncertu Komorní filharmonie Pardubice se uskuteční u pamětní desky před Univerzitní knihovnou tradiční vzpomínka na události 17. listopadu, které mají své historické vazby na vysokoškolskou půdu a od kterých již uplynulo 25 let.


Vstupenky na večerní slavnostní koncert je možné zakoupit za symbolickou cenu v univerzitní aule a v informačním středisku na náměstí Republiky v Pardubicích, na ostatní akce univerzity je dne 14. listopadu vstup volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.8.

Jméno Oskara Schindlera v Evropě rezonuje. Židovská asociace chce pomoci s větší prezentací Setkání hejtmana Martina Netolického a náměstka Romana Línka s Alexem Benjaminem.

Německý obchodník Oskar Schindler a jeho příběh se stal námětem slavného hollywoodského filmu režiséra Stevena Spielberga Schindlerův seznam.

Společnost celý článek
24.8.

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

V pátek 26. srpna bude pragovka pokračovat v do Přibyslavi na letiště.

Společnost celý článek
1.2.

Bezpečnostní rada kraje má nový krizový plán

Doufám, že se v příštích letech bude scházet pokud možno jen na naplánovaných akcích, ale pokud bude třeba, tak že budeme schopni stejně jako v minulosti rychle a účinně řešit nastalé události,“ konstatoval hejtman Netolický.

Společnost celý článek
15.12.

Třídění odpadu nekončí u popelnic

Jednou ze společností, která zpracovává tříděný odpad je právě společnost Transform, která má své sídlo v Lázních Bohdaneč.

Společnost celý článek
9.3.

Komisařka Hübner navštívila Českou Třebovou a Litomyšl

Kraj připravuje elektronický lístek, s nímž by lidé cestovali po celém Pardubickém kraji libovolným dopravním prostředkem.

Společnost celý článek
11.1.

Olympiáda dětí a mládeže 2018 je za dveřmi! Zahajovací ceremoniál v Pardubicích může navštívit každý

Účastníci budou bydlet a stravovat se převážně v domovech mládeže. Školy se podílejí také na cateringu pro účastníky i hosty olympiády.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting