Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014

11.11.

Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014


V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 11. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2013/2014 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.


V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 56. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár. V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta ekonomicko-správní, jejíž sportovci nasbírali v 12 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 946 sportovců.


Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her: Markéta Pilňáčková (3. místo - aerobic), Roman Kučera (1. místo - sportovní lezení) a týmy pohybových skladeb a fotbalu mužů za dvě první místa v kolektivních sportech.


Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karel Janata (1. místo – přírodní víceboj dvojic), Karolína Kloučková (3. místo – obří slalom), Petr Makrlík (2. místo – singl a debl tenis v hale), Lada Nováková (1. místo – silniční běh na 10 km a přespolní běh) a za 1. místo tým ledního hokeje.


Za reprezentaci na mezinárodní a republikové úrovni jsou oceněni Matěj Slováček a Zdeněk Chmelík (7. místo na Akademickém mistrovství světa - Futsal Portugalsko) a Kateřina Příhodová (1. místo na Mistrovství ČR za veslování na párovce, ve sprintu na dvojskifu a ve sprintu na párovce).


Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu UPa a Univerzitní sportovní klub.
Hlavní program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii bude probíhat v univerzitním kampusu v pátek 14. listopadu. Kromě studentského sportovního dne, slavnostního akademického obřadu, vernisáže kreseb, textilních objektů a tapisérií Radky a Vlastimila Vodákových v univerzitní galerii a večerního koncertu Komorní filharmonie Pardubice se uskuteční u pamětní desky před Univerzitní knihovnou tradiční vzpomínka na události 17. listopadu, které mají své historické vazby na vysokoškolskou půdu a od kterých již uplynulo 25 let.


Vstupenky na večerní slavnostní koncert je možné zakoupit za symbolickou cenu v univerzitní aule a v informačním středisku na náměstí Republiky v Pardubicích, na ostatní akce univerzity je dne 14. listopadu vstup volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.7.

Cestování na jednu jízdenku se odkládá

Ze strany soukromých dopravců nemáme dosud jasné záruky či závazný postoj.

Společnost celý článek
23.6.

Na hradecké aviatické výstavě se uzavřely stamilionové kontrakty

„Během čtvrtečního dne se například uzavřel obchod mezi společností DSA a společností Airbus v hodnotě jednoho milionu dolarů na modifikaci vrtulníku EC 135,“ doplňuje Tomáš Suchánek z DSA. Dále se uzavřelo hned několik kontraktů na pojištění leteckých flotil. Každá v hodnotě zhruba půl milionu dolarů.

Společnost celý článek
2.11.

Výzva radního Šilara k poslancům a senátorům

Protest má znovu upozornit na nízké výkupní ceny mléka, které jsou 2 až 2,50 koruny pod výrobními náklady.

Společnost celý článek
9.6.

Den, kdy najdu lásku v Paláci Pardubice

Že láska prochází žaludkem, vám dosvědčí vítěz pořadu MasterChef TV Nova Roman Kotlář, který předá i spoustu tipů na zamilované recepty. A protože člověk není jediný tvor, který potřebuje v životě lásku, bude v tento den hledat svůj nový domov 20 pejsků a 20 kočiček. Proto jestli chcete těmto chlupatým mazlíčkům poskytnout svou péči, neváhejte a dorazte.

Společnost celý článek
2.12.

Bezpečnostní opatření na východě Čech

Při kontrole se prokázali pouze vízem opravňujícím k pobytu v Polské republice.

Společnost celý článek
19.10.

Ocenění Mladý talent 2016 je slavností nadání i houževnatosti

„Setkání se žáky, kteří na cestě k úspěchu staví na svém talentu a pracovitosti, považuji za tu nejmilejší součást mé práce. Osobní příklad těchto lidí představuje pro řadu jejich vrstevníků velkou inspiraci a povzbuzení,“ říká Jana Pernicová, která ani tentokrát nezapomíná poděkovat všem, kteří se na úspěších mladých talentů podílejí. „Znovu se přesvědčujeme o tom, že vedle talentu je zapotřebí také dobrého rodinného zázemí a odborného vedení,“ dodává.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting