Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014

11.11.

Univerzita Pardubice ocení nejlepšího sportovce za akademický rok 2013/2014


V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 11. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2013/2014 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.


V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 56. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár. V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta ekonomicko-správní, jejíž sportovci nasbírali v 12 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 946 sportovců.


Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her: Markéta Pilňáčková (3. místo - aerobic), Roman Kučera (1. místo - sportovní lezení) a týmy pohybových skladeb a fotbalu mužů za dvě první místa v kolektivních sportech.


Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karel Janata (1. místo – přírodní víceboj dvojic), Karolína Kloučková (3. místo – obří slalom), Petr Makrlík (2. místo – singl a debl tenis v hale), Lada Nováková (1. místo – silniční běh na 10 km a přespolní běh) a za 1. místo tým ledního hokeje.


Za reprezentaci na mezinárodní a republikové úrovni jsou oceněni Matěj Slováček a Zdeněk Chmelík (7. místo na Akademickém mistrovství světa - Futsal Portugalsko) a Kateřina Příhodová (1. místo na Mistrovství ČR za veslování na párovce, ve sprintu na dvojskifu a ve sprintu na párovce).


Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu UPa a Univerzitní sportovní klub.
Hlavní program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii bude probíhat v univerzitním kampusu v pátek 14. listopadu. Kromě studentského sportovního dne, slavnostního akademického obřadu, vernisáže kreseb, textilních objektů a tapisérií Radky a Vlastimila Vodákových v univerzitní galerii a večerního koncertu Komorní filharmonie Pardubice se uskuteční u pamětní desky před Univerzitní knihovnou tradiční vzpomínka na události 17. listopadu, které mají své historické vazby na vysokoškolskou půdu a od kterých již uplynulo 25 let.


Vstupenky na večerní slavnostní koncert je možné zakoupit za symbolickou cenu v univerzitní aule a v informačním středisku na náměstí Republiky v Pardubicích, na ostatní akce univerzity je dne 14. listopadu vstup volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.3.

Krizový management 2007

Ve dnech 22. a 23. března se uskuteční konference s názvem Krizový management 2007.

Společnost celý článek
16.4.

Veřejná studentská konference

Konference probíhá od 16:00 hodin v posluchárnách univerzitní auly v univerzitním kampusu v Pardubicích.

Společnost celý článek
10.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Pošta je vedle obecního úřadu, fary a školy základem fungování každé obce,“ řekl hejtman Netolický.

Společnost celý článek
19.8.

Vznik Centra zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny

Je rovněž možné na základě zjištěných výsledků spolupracovat s trenérem na kondiční přípravě. Dokážeme říct, na jaké zátěži, při jaké tepové frekvenci a při jaké výkonu by měl sportovec trénovat, aby se jeho výkonnost zvyšovala a aby nedošlo k přetížení organismu

Společnost celý článek
13.3.

Stavba multioborového pavilonu pokračuje podle harmonogramu

Multioborový pavilon, jehož výstavba byla zahájena na začátku dubna 2013, je největší investiční akcí Pardubického kraje posledních let. Celkové náklady na stavbu včetně vybavení jsou 201 milionů korun. 171 milionů korun uhradí Regionální operační program NUTS II Severovýchod, zbytek Pardubický kraj.

Společnost celý článek
23.6.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakiaring na Slovensku u města Dunajská Streda.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting