Univerzita Pardubice otevírá nová sportoviště sportovním dnem, který nabízí i netradiční sporty pro zdravotně znevýhodněné osoby

22.4.

Univerzita Pardubice otevírá nová sportoviště sportovním dnem, který nabízí i netradiční sporty pro zdravotně znevýhodněné osoby


Ve středu 23. dubna 2014 v 9 hodin Univerzita Pardubice otevře nově vybudovaná venkovní sportoviště v areálu univerzitního kampusu a tělovýchovných zařízení v Pardubicích – Polabinách v Kunětické ulici.
V rámci sportovního dne se představí i netradiční sporty, které umožňují sportovní vyžití osob se zdravotním postižením. Zájemci se budou moci zapojit do obvyklých sportovních disciplín a soutěží, ale také si v rámci akce „Zažij si na vlastní kůži netradiční sporty“ vyzkoušejí netradiční pohybové aktivity s využitím speciálních sportovních pomůcek.
„K vidění budou novinky a zajímavosti z oblasti technických sportů, tzv. Blokart, což je trojkolka s plachtou z Nového Zélandu k pozemnímu jachtaření nebo Eboard - elektrický skateboard. Velkou pozornost určitě přitáhne i první český motocykl na ruční ovládání pro vozíčkáře, který přiveze občanské sdružení ADRENALIN BEZ BARIÉR,“ zve k návštěvě akce za organizátory Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů.


„Stolní tenis vozíčkářů představí členové Sportovního klubu vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI. Z oblasti vodních sportů určitě zaujme veslařská loď a trenažér. A na závěr předvedou zástupci společnosti HELPPES atraktivní ukázku výcviku asistenčních a vodících psů a minikobylky Katrijn,“ přibližuje další program Mgr. Švecová.
Na venkovních sportovištích i ve vnitřních sportovních halách bude opravdu živo. Pod taktovkou katedry tělovýchovy a sportu si budou moci návštěvníci zkusit tradiční i netradiční sporty: beach volejbal, KRANKcycle, Blokart, Eboard, badminton či moderní fitness, kinball, stolní tenis vozíčkářů, boccia, indiaca, bosu, psychomotorické hry či indoorcycling.


Akcí „Zažij si na vlastní kůži netradiční sporty“ navazuje Univerzita Pardubice na předchozí ročníky zážitkových seminářů pořádaných v rámci projektu Univerzita Pardubice a kampus bez bariér, jejichž prostřednictvím se návštěvníci seznamují s životem handicapovaných osob a na základě vlastní zkušenosti se učí porozumět překážkám, kterým musí zdravotně postižené osoby v každodenním životě čelit. Tentokrát budou k vidění a vyzkoušení množnosti sportovního vyžití osob s handicapem, která univerzitní sportoviště umožňují. Kryté haly a venkovní sportoviště katedry tělovýchovy a sportu v Kunětické ulici tak tentokrát nabídnou návštěvníkům možnost vyzkoušet si i netradiční pohybové aktivity.


Na realizaci akce se kromě Univerzity Pardubice podílí například občanské sdružení Sportovní klub vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI, Adrenalin Bez Bariér o.s., HELPPES – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.
Nový venkovní sportovní areál Univerzity Pardubice vznikl během posledních několika měsíců měsíců. Má čtyři sportovní zóny: tenisový kurt s umělým povrchem, antukové volejbalové hřiště, multifunkční hřiště s umělým povrchem, které se může využít pro fotbal, florbal či basketbal, a dvě beach volejbalová hřiště. Moderní sportovní areál stál celkem 8 miliónů korun a Univerzita Pardubice jej zafinancovala ze svého institucionálního rozvojového plánu.


„Nový univerzitní sportovní areál bude k dispozici samozřejmě hlavně studentům a zaměstnancům univerzity. Ve volných kapacitách jej však bude moci využít i sportující veřejnost,“ uvedl Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Pro začátek nabídneme veřejnosti pronájem sportovišť za zaváděcí cenu,” láká veřejnost k seznámení se s novými univerzitními sportovišti vedoucí katedry. Poté bude stálý ceník zveřejněn na webových stránkách univerzity a její katedry tělovýchovy a sportu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Jídelna svitavské nemocnice už pracuje naplno

Po několikatýdenním zkušebním provozu slavnostně otevřeli v pátek 16. února 2007 stravovací zařízení v Nemocnici ve Svitavách.

Společnost celý článek
6.12.

Družstvo Konzum představilo nový typ vesnického supermarketu

Prodejna tak nově nabízí více jak 2 tisíce položek, hlavně čerstvého zboží z našeho regionu.

Společnost celý článek
13.7.

Radko Martínek podepsal smlouvy o čerpání dotací

Projekt patřil v rámci dané výzvy k nejnákladnějším.

Společnost celý článek
9.5.

Pěkné počasí vylákalo v sobotu téměř 7 500 účastníků,

Tato akce má dlouholetou tradici, letos se konal už 40. ročník.

Společnost celý článek
23.5.

Na nádraží zastaví transport smrti

Historická vlaková souprava, připomene transporty slovenských židů do koncentračních táborů.

Společnost celý článek
10.6.

Termosnímkování přivedlo do Hradce odborníky z Evropy

Projekt termovizního snímkování byla výborná investice a my se rozhodně nebráníme spolupráci se zahraničními kolegy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting