Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015

4.11.

Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015


Univerzita Pardubice se od úterý 3. do pátku 6. listopadu účastní již XXII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2015, který se jako každoročně koná na brněnském výstavišti.
Univerzita Pardubice se představí v pavilonu G1 na stánku číslo 5, zástupci sedmi fakult zde budou poskytovat podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2016/2017. Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky fakult přímo na stánku, tak si mohou odnést i řadu tištěných materiálů týkajících se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohou absolvovat informační přednášky, které budou probíhat v pavilonu G2. Přednášky Univerzity Pardubice jsou na programu v sále B od úterý do středy od 11:55 hodin a ve čtvrtek od 11:30 hodin.


Tradičně se také Univerzita Pardubice účastní letos již VIII. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život. Na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.


„Návštěvníci si sami vyzkouší, jak dokáže být chemie barevná i voňavá, a budou se moci ponořit i do alchymistické dílny mikrobiologů. Zjistí, jak tvrdý je beton a jak se skládá kolejnice. Poznají také taje automatizace a robotiky,“ přiblížila doprovodný populárně-naučný program Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.


Na veletrhu bude zastoupeno 213 samostatných vystavovatelů, 488 fakult a přes 4 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničních školách. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 65 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 11 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Velké Británie, Dánska, Německa, Slovenska, Francie, Rakouska, Nizozemí, Švýcarska, USA, Kanady a Austrálie.


Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství a je pro ně každým rokem cenným zdrojem informací pro jejich ev. další studium.


V loňském roce získala Univerzita Pardubice za svůj stánek a prezentaci fakult a nabízených studijních možností, na základě hodnocení návštěvníků brněnského veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi, 3. místo. Navázala tak na předloňský rok, kdy na základě stejného hodnocení návštěvníků veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi obsadila první místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.5.

Letošní Abilympiáda byla i módní přehlídkou

Národní přehlídku pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených navštívili kromě dalších čestných hostů také krajská radní pro investice a majetek Ludmila Navrátilová a krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Společnost celý článek
1.2.

Vojáky po návratu z Afgánistánu pozdravil i hejtman

Sídlem 14. brigády logistické podpory, která spolu s dalšími armádními útvary v Afghánistánu působila, jsou Pardubice.

Společnost celý článek
30.9.

Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

Pardubický kraj nabízí program na podporu audiovizuální tvorby, která je celá nebo alespoň částečně realizovaná na území Pardubického kraje. „Jsme první z krajů vyhlašujících filmový grant, kterým chceme podpořit filmové tvůrce, kteří zvažují výběr lokality pro natáčení. Vzhledem k rozmachu filmové turistiky, nám mohou natočené snímky pomoci v rozvoji cestovního ruchu. Navíc filmaři u nás v kraji utratí minimálně jeden a půl násobek částky, kterou od nás získají. Tím ekonomicky pomohou i jednotlivým oblastem, ve kterých budou natáčet,“ uvedl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Podpora je určena na tvorbu celovečerního nebo dokumentárního filmu, ale také televizního seriálu,“ upřesnil René Živný.

Společnost celý článek
5.5.

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

„Je tomu tak každý rok, lidé tuto tradici stále dodržují,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. Na letošní květen, především na konec měsíce, si svatbu naplánovalo zatím 18 párů, jeden pár pak chce uzavřít registrované partnerství. Díky službě Svatby on-line se však tento počet může ještě změnit.

Společnost celý článek
19.11.

Řidiči, pozor u Opatovic nad Labem

Tato komunikace bude uzavřena od středeční 9. hodiny ranní do páteční 13. hodiny.

Společnost celý článek
24.8.

Na snížení platů ve školství doplatí i studenti

Královéhradečtí lidovci v čele s Jiřím Veselým proto razantně odmítají toto plánované snížení peněz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting