Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015

4.11.

Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015


Univerzita Pardubice se od úterý 3. do pátku 6. listopadu účastní již XXII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2015, který se jako každoročně koná na brněnském výstavišti.
Univerzita Pardubice se představí v pavilonu G1 na stánku číslo 5, zástupci sedmi fakult zde budou poskytovat podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2016/2017. Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky fakult přímo na stánku, tak si mohou odnést i řadu tištěných materiálů týkajících se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohou absolvovat informační přednášky, které budou probíhat v pavilonu G2. Přednášky Univerzity Pardubice jsou na programu v sále B od úterý do středy od 11:55 hodin a ve čtvrtek od 11:30 hodin.


Tradičně se také Univerzita Pardubice účastní letos již VIII. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život. Na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.


„Návštěvníci si sami vyzkouší, jak dokáže být chemie barevná i voňavá, a budou se moci ponořit i do alchymistické dílny mikrobiologů. Zjistí, jak tvrdý je beton a jak se skládá kolejnice. Poznají také taje automatizace a robotiky,“ přiblížila doprovodný populárně-naučný program Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.


Na veletrhu bude zastoupeno 213 samostatných vystavovatelů, 488 fakult a přes 4 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničních školách. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 65 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 11 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Velké Británie, Dánska, Německa, Slovenska, Francie, Rakouska, Nizozemí, Švýcarska, USA, Kanady a Austrálie.


Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství a je pro ně každým rokem cenným zdrojem informací pro jejich ev. další studium.


V loňském roce získala Univerzita Pardubice za svůj stánek a prezentaci fakult a nabízených studijních možností, na základě hodnocení návštěvníků brněnského veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi, 3. místo. Navázala tak na předloňský rok, kdy na základě stejného hodnocení návštěvníků veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi obsadila první místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.4.

Stavba záchranářského centra je stále ve hře

Důvodem podzimního ministrova rozhodnutí byla snaha uspořit peníze.

Společnost celý článek
5.1.

Cesta vysloužilých vánočních stromků vede zpět do přírody

Vyrobený kompost se mimo jiné používá při výsadbě a údržbě městské zeleně.

Společnost celý článek
5.5.

Výstava chce prolomit mlčení o obětech trestných činů

Výstava se koná v Sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky na Krajském úřadu Pardubického kraje a je ji možné navštívit každý pracovní den od 8 do 18 hodin. „Pro školy v rámci výstavy nabízíme po vzájemné domluvě i krátké diskuzní besedy k tématu obětí trestných činů, jejich práv a možnosti pomoci,“ vysvětlil jednatel pardubické pobočky Ladislav Tomášek.

Společnost celý článek
12.12.

Domov u fontány uspořádal pro své klienty vánoční jarmark

Akce se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Vánoční neděle Domova u fontány má vždy kouzelnou atmosféru, a proto se jí rád účastním. Těší mě, že Domov u fontány myslí také na druhé, a když může, tak pomáhá. Jsem velice rád, že jsem se mohl osobně setkat s rodinou Novotných ze Svítkova a předat jejich malé Elišce dárek, který ji snad udělá pod stromečkem radost,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
15.8.

Přes uzavřený most převeze pěší bezplatně autobus

V praxi to znamená, že v tomto úseku nebudou až do ukončení rekonstrukce revizoři kontrolovat jízdní doklady.

Společnost celý článek
18.7.

Alkohol probudil agresivitu

Nejprve měl kompletně rozbít přední světlomety, to mu patrně nestačilo, tak ještě poškodil a zprohýbal levé a pravé dveře, navíc zdemoloval všechny čtyři blatníky, včetně přední kapoty a střechy vozidla. Dílo zkázy dokonal prohozením kanálové mříže čelním sklem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting