Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015

4.11.

Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015


Univerzita Pardubice se od úterý 3. do pátku 6. listopadu účastní již XXII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2015, který se jako každoročně koná na brněnském výstavišti.
Univerzita Pardubice se představí v pavilonu G1 na stánku číslo 5, zástupci sedmi fakult zde budou poskytovat podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2016/2017. Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky fakult přímo na stánku, tak si mohou odnést i řadu tištěných materiálů týkajících se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohou absolvovat informační přednášky, které budou probíhat v pavilonu G2. Přednášky Univerzity Pardubice jsou na programu v sále B od úterý do středy od 11:55 hodin a ve čtvrtek od 11:30 hodin.


Tradičně se také Univerzita Pardubice účastní letos již VIII. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život. Na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.


„Návštěvníci si sami vyzkouší, jak dokáže být chemie barevná i voňavá, a budou se moci ponořit i do alchymistické dílny mikrobiologů. Zjistí, jak tvrdý je beton a jak se skládá kolejnice. Poznají také taje automatizace a robotiky,“ přiblížila doprovodný populárně-naučný program Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.


Na veletrhu bude zastoupeno 213 samostatných vystavovatelů, 488 fakult a přes 4 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničních školách. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 65 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 11 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Velké Británie, Dánska, Německa, Slovenska, Francie, Rakouska, Nizozemí, Švýcarska, USA, Kanady a Austrálie.


Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství a je pro ně každým rokem cenným zdrojem informací pro jejich ev. další studium.


V loňském roce získala Univerzita Pardubice za svůj stánek a prezentaci fakult a nabízených studijních možností, na základě hodnocení návštěvníků brněnského veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi, 3. místo. Navázala tak na předloňský rok, kdy na základě stejného hodnocení návštěvníků veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi obsadila první místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Odrbali ho téměř o milion

Celý problém s ním údajně v dobrém úmyslu konzultoval a vyžadoval od něj radu. Místo rady se ale dočkal zklamání.

Společnost celý článek
3.7.

Vesnicí roku 2007 se staly Morašice

„V Pardubickém kraji máme přibližně 400 obcí vesnického charakteru. Škoda, že se jich do soutěže nehlásí více.“

Společnost celý článek
17.7.

Město Hradec Králové vyzkouší elektromobily

V souvislosti s připravovanou obměnou vozového parku se vedení hradecké radnice rozhodlo prověřit zařazení vozidel s alternativními pohony do své flotily. Jejich případnému pořízení bude z důvodů objektivního posouzení nejprve přecházet půlroční nájem. Za šestiměsíční období je cena nájemného dvou elektromobilů 60 tisíc korun bez DPH. Využívat je město začne od září.

Společnost celý článek
19.4.

TECHNOhrátky v Chrudimi přivítaly 5000. žáka

Na jubilanta čekaly zajímavé ceny v podobě knihy, sady nářadí a přenosné nabíječky od organizátorů, krajské Hospodářské komory i vedení SPŠ Chrudim. Zajímavostí je, že přesně před rokem pořadatelé TECHNOhrátek v SPŠ Chrudim registrovali také 3000. školáka.

Společnost celý článek
8.11.

Poslední rozloučení s panem hejtmanem Rabasem

Z důvodu očekávané velké účasti smutečních hostů bude smuteční síň otevřena i po skončení obřadu.

Společnost celý článek
14.3.

Jesničánky zkusí separovat bioodpad

Některým obyvatelům Pardubic odpadne problém kam s trávou a dalším zeleným odpadem ze zahrádek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting