ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

30.7.

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

Ústřední pozemkový úřad (ÚPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy pořádá soutěž o nejlepší realizované společné zařízení roku 2009. Hlavním cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách. Dalším cílem je ocenit kvalitně odvedenou společnou práci pozemkových úřadů, projektantů i dodavatelů, a přispět tak ke zvýšení jejich prestiže v oboru. Pod pojmem „realizované společné zařízení“ si lze představit například nově vybudované polní cesty, vodní nádrže, zatravněné průlehy nebo vysazené prvky zeleně. Společná zařízení v soutěži jsou od roku 2009 hodnocena ve třech kategoriích: 1. zpřístupnění pozemků, 2. protierozní a vodohospodářská opatření, 3. opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí V termínu od 5. července do 5. srpna 2010 je umožněno hlasovat veřejnosti! Motivací je výhra poukázek na biopotraviny v hodnotě 1000, 2000 a 3000 korun.   Hlasovat je možné na adrese http://eagri.cz/public/app/soutez_nrsz/cz/hlasovani-verejnosti.html.   Vyhlášení výherce soutěže, stejně tak jako vítěze poukázek proběhne 27. srpna tohoto roku na odborném semináři Spolku pro obnovu venkova při příležitosti výstavy Země Živitelka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund.

Společnost celý článek
30.1.

Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.

Společnost celý článek
1.9.

Hasičská čerpadla se po dešti nezastavila

Na místě zasahovaly jednotky z Heřmanova Městce, Rozhovic a Načešic. Vodu ve sklepě po dešti měli také lidé z domu v Devotyho ulici v Pardubicích. Hasiči k odčerpání asi 1 m vysoké vody použili kalové čerpadlo.

Společnost celý článek
27.5.

Letošní Abilympiáda byla i módní přehlídkou

Národní přehlídku pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených navštívili kromě dalších čestných hostů také krajská radní pro investice a majetek Ludmila Navrátilová a krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Společnost celý článek
11.6.

Atraktivní polygrafie inspiruje k budoucímu studiu

Šest pracovišť bylo tradičně naplněno spoustou akčních činností, do nichž se zapojili žáci šesti základních škol Pardubického kraje. I přes velké teplo, které zasáhlo i do dílen, se žáci aktivně pouštěli do všech připravených úkolů a opravdu nikdo se nenudil. Nejvíce účastníky bavilo fotografování v ateliéru a následná úprava snímků v počítačovém programu.

Společnost celý článek
7.10.

Fabrika získala Cenu předsedy Senátu

Z nominovaných staveb vybrala porota pět (bez udání pořadí), které byly vyhlášeny na 3. slavnostním večeru českého stavitelství.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting