ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

30.7.

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

Ústřední pozemkový úřad (ÚPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy pořádá soutěž o nejlepší realizované společné zařízení roku 2009. Hlavním cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách. Dalším cílem je ocenit kvalitně odvedenou společnou práci pozemkových úřadů, projektantů i dodavatelů, a přispět tak ke zvýšení jejich prestiže v oboru. Pod pojmem „realizované společné zařízení“ si lze představit například nově vybudované polní cesty, vodní nádrže, zatravněné průlehy nebo vysazené prvky zeleně. Společná zařízení v soutěži jsou od roku 2009 hodnocena ve třech kategoriích: 1. zpřístupnění pozemků, 2. protierozní a vodohospodářská opatření, 3. opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí V termínu od 5. července do 5. srpna 2010 je umožněno hlasovat veřejnosti! Motivací je výhra poukázek na biopotraviny v hodnotě 1000, 2000 a 3000 korun.   Hlasovat je možné na adrese http://eagri.cz/public/app/soutez_nrsz/cz/hlasovani-verejnosti.html.   Vyhlášení výherce soutěže, stejně tak jako vítěze poukázek proběhne 27. srpna tohoto roku na odborném semináři Spolku pro obnovu venkova při příležitosti výstavy Země Živitelka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
12.3.

Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu

Již koncem letošního roku by v Orlickoústecké nemocnici měla být zahájena stavba centrálního urgentního příjmu. Zástupci Pardubického kraje, města, nemocnice a projekční kanceláře, která zpracovala projektovou dokumentaci, se proto sešli s více než čtyřmi desítkami občanů, kteří žijí v okolí nemocnice.

Společnost celý článek
5.3.

Děti kreslí lávku

Petiční výbor na záchranu lávky u obchodního domu Tesco vyhlásil kreslířskou soutěž pro děti.

Společnost celý článek
11.1.

Už jen do konce ledna je možno žádat o granty na podporu sportu.

Pardubický kraj, stejně jako každý rok, vypsal i pro kalendářní rok 2007 granty na podporu sportu.

Společnost celý článek
2.5.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice spolupořádá konferenci o toxikologii

„Náplň pondělní sekce je tradičně zajímavá zejména pro zástupce chemických podniků, které se musejí vyrovnávat s dopady nařízení REACH a dalších legislativních předpisů.,“ uvedl jeden ze spoluorganizátorů konference doc. Ing. Miloslav Pouzar, Ph.D. z Ústavu environmentálního a chemického inženýrství FChT.

Společnost celý článek
20.11.

Pro přijetí na střední školu musí být stanovena jasná bodová hranice, říká hejtman Netolický

Mezi základní hejtmanská témata patřila především problematika rekonkurzů ředitelů středních škol, jednotné přijímací zkoušky či záležitosti spojené s investiční činností kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting