ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

30.7.

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

Ústřední pozemkový úřad (ÚPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy pořádá soutěž o nejlepší realizované společné zařízení roku 2009. Hlavním cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách. Dalším cílem je ocenit kvalitně odvedenou společnou práci pozemkových úřadů, projektantů i dodavatelů, a přispět tak ke zvýšení jejich prestiže v oboru. Pod pojmem „realizované společné zařízení“ si lze představit například nově vybudované polní cesty, vodní nádrže, zatravněné průlehy nebo vysazené prvky zeleně. Společná zařízení v soutěži jsou od roku 2009 hodnocena ve třech kategoriích: 1. zpřístupnění pozemků, 2. protierozní a vodohospodářská opatření, 3. opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí V termínu od 5. července do 5. srpna 2010 je umožněno hlasovat veřejnosti! Motivací je výhra poukázek na biopotraviny v hodnotě 1000, 2000 a 3000 korun.   Hlasovat je možné na adrese http://eagri.cz/public/app/soutez_nrsz/cz/hlasovani-verejnosti.html.   Vyhlášení výherce soutěže, stejně tak jako vítěze poukázek proběhne 27. srpna tohoto roku na odborném semináři Spolku pro obnovu venkova při příležitosti výstavy Země Živitelka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.9.

Zážitkové dopoledne na Seči - Děti obdivovaly práci Cizinecké policie a potápěčů.

Přednáška o práci Cizinecké policie, vybavení Schengenbusu a praktické ukázky, žáky velmi zaujaly.

Společnost celý článek
29.1.

Pohárové kolo České republiky v jízdě na veslařských trenažérech (ERGOREGATA) již tuto sobotu na Univerzitě Pardubice

Závod se pojede na dvanácti závodních strojích Concept 2 a to v délce 2 000 m pro všechny kategorie. Ergoregaty se zúčastní okolo 200 registrovaných závodníků z celé České republiky, a to ve 13 kategoriích: zdravotně hendikepovaní, žákyně, žáci, dorostenky, dorostenci, juniorky, junioři, ženy lehké váhy, muži lehké váhy, ženy, muži, ženy masters a muži masters.

Společnost celý článek
2.12.

Jevíčko obdrží dotaci na obnovu náměstí

Výstupy projektu jistě ocení nejern obyvatelé města i jevíčského mikroregionu.

Společnost celý článek
22.7.

Okolí litomyšlského zámku by se od září mohlo zbavit kamionů

Těžkotonážní nákladní automobily by mohly v blízko době zmizet z okolí zámku v Litomyšli. Krajský úřad Pardubického kraje totiž vydal formou veřejné vyhlášky opatření, na jehož základě bude nákladním automobilům s hmotností nad 12 tun zapovězen vjezd na silnici II/358 vedoucí kolem zámku.

Společnost celý článek
9.5.

Letec Koukal byl skutečným hrdinou 20. století

Symbolicky přeletěly armádní letouny Jas 39 Gripen. Akce se zúčastnil také radní Václav Kroutil.

Společnost celý článek
27.4.

Zpěv ptáků zahájí výlety historickým autobusem

Spolu s ornitology tady budete moci pozorovat a poznávat různé ptactvo vezdejší, sledovat jeho tvar, velikost i hlasy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting