Úřad pronajal trafostanici

3.3.

Úřad pronajal trafostanici

Úřad pronajal trafostanici

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Ústí nad Orlicí (Územní pracoviště Hradec Králové) vyřešil nyní jeden kuriózní případ. Budova trafostanice včetně stavebního pozemku v obci Dolní Dobrouč, na území bývalých Sudet, byla ještě v roce 2009 vedena v katastru nemovitostí od roku 1940 jako vlastnictví společnosti Elektrowerke Aktiengesellschaft Berlin W 62, Kurfürstenstrasse 112. Jednalo se tak o říšskoněmecký subjekt, jehož vlastnická práva ale zanikla už v roce 1945. V současné době budovu trafostanice ÚZSVM pronajal příslušnému rozvodnému závodu, který ji více než 60 let spravoval, udržoval a využíval k zabezpečení dodávky elektrického proudu obyvatelům příslušné části obce Horní Dobrouč. Následně bude tento objekt jako nepotřebný státní majetek odprodán. ÚZSVM řeší u fyzických osob podobné situace podnětem k dodatečnému projednání dědictví, u právnických osob převzetím majetku, není-li znám právní nástupce zaniklého státního subjektu, a následnou realizací pro stát nepotřebného majetku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

V mateřské škole v Popkovicích skončila další etapa modernizace

Rekonstrukce popkovické mateřské školy začala v červnu, trvala 16 týdnů a stála zhruba 7,2 milionu korun (včetně DPH). Dodavatelská firma Marhold během nich nahradila stará okna a dveře novými, s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, vyměnila v budově rozvody médií a provedla řadu drobných dispozičních změn, jejichž výsledkem je i zlepšení hygienických podmínek v budově.

Společnost celý článek
16.12.

Zlato za sladkou delikatesu putovalo do Chrudimi

Fantazie a trénink, to jsou podle Petra Plojara dva klíče, které jej k úspěchu v soutěži dovedly.

Společnost celý článek
3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

V celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze.

Společnost celý článek
19.3.

Pardubická filharmonie slaví čtyřicáté narozeniny

Květen zastihne filharmoniky mimo jiné v Ústí nad Orlicí a na zahájení Martinů Festu v Poličce.

Společnost celý článek
28.7.

Za nezákonnou těžbu v lesích na Jičínsku padly dvě pokuty 100 a 200 tisíc

Druhou pokutu dostala od inspektorů ČIŽP společnost Vivid Agro s. r.o., která koncem roku 2015 koupila les u města Hořice v katastru obce

Společnost celý článek
21.11.

Mladý chemik nejlepším HR projektem roku 2016

Jedná se o ocenění nejen pro zakladatele soutěže (Synthesia-Agrofert a Střední průmyslová škola chemická Pardubice), ale pro všechny subjekty a společnosti, které se už deset let na tomto projektu aktivně podílejí a do budoucna budou podílet.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting