Úředníci se brzy vrátí zpět na radnici

15.2.

Úředníci se brzy vrátí zpět na radnici

Pardubická radnice sice stále ještě patří do rukou řemeslníků a restaurátorů, to se však v blízké době začne měnit. Jednotlivé práce v budově postupně finišují a úředníci se tak brzy budou vracet na svá původní pracoviště. První přesuny jsou plánovány již ke konci února, veškeré stavební a restaurátorské práce by přitom měly být hotovy do konce června.
Průběh rekonstrukce radnice
V současné době je radnice zbavena poškozených stropních trámů, napadených hnilobou a dřevokaznými houbami, instalována zde naopak byla nová špaletová okna a dokončeny jsou také nové rozvody elektroinstalace, topení či zdravotechniky. Na výměnu dřevěných trámů řemeslníci navázali pokládkou hrubých podlah, na které byl v některých kancelářích položen textilní materiál, v jiných místnostech byly pro změnu použity dřevěné vlysy. Nové parkety zdobí také historický sál, přičemž na chodbách byla zachována původní mozaiková dlažba. Na radnici se nyní ke slovu dostávají zejména restaurátoři, přičemž obnova historických maleb na chodbě třetího nadzemním podlaží je již hotova. „Restaurátorské práce dále pokračují v prvním nadzemním podlaží, ve druhém nadzemním podlaží je provedeno restaurování části stropů na hlavní chodbě a práce zde budou pokračovat dle dohodnutého postupu, tak aby veškeré úpravy byly hotové do termínu 30. června 2019,“ podotýká náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková s tím, že historické malby budou v konečném výsledku restaurovány na všech chodbách budovy a fixovány budou také v kancelářích samosprávy.
Třetí nadzemní podlaží je již předáno k užívání, takže počátkem devátého týdne se sem začnou stěhovat první úředníci. Do kanceláří nacházejících se v prvním nadzemním podlaží, které se momentálně dokončuje a zařizuje, by se pracovníci magistrátu mohli začít vracet v průběhu následujících dvou či třech týdnů. „Nyní je potřeba přestěhovat zpět ty zaměstnance magistrátu, kteří doposud sídlí v náhradních prostorách a zahájit práce na čtvrté etapě rekonstrukce. Tyto práce budou obnášet především kompletní výměnu elektroinstalace, nové datové sítě, opravy omítek, opravy a doplnění historických dlažeb, kompletní rekonstrukci všech sociálních zařízení a veškeré malířské a natěračské práce. Výměna stropních trámových konstrukcí již byla provedena v předchozích letech,“ dodává Jaroslav Hruška z odboru majetku a investic pardubického magistrátu s tím, že rekonstrukce radnice jako památky zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek ČR od začátku probíhá pod drobnohledem a po konzultacích s památkáři.
Rekonstrukce objektu, jež začala v lednu loňského roku, byla neodkladná, neboť stropy budovy byly napadeny dřevomorkou, kterou nezastavilo ani ošetření dřevěných konstrukcí při částečné rekonstrukci v letech 1993 a 1994. Stavbu budovy postavené na sklonku 19. století provádí sdružení firem Chládek a Tintěra a Marhold, restaurátorské práce společnost Jensovsky. Celkové náklady stavebních a restaurátorských prací přitom vyjdou na zhruba 96 milionů korun včetně DPH.
O stěhování jednotlivých zaměstnanců zpět na svá pracoviště budeme průběžně informovat na webu města.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.9.

Domov u fontány slavnostně završil rekonstrukci

Cílem rekonstrukce bylo upravit původní prostory tak, aby vznikly prostornější pokoje, ze kterých bude zajištěn přímý vstup do koupelny s toaletou. Dnešním dnem budou mít všichni klienti zajištěnou vysokou úroveň bydlení. Rozšířil se také společenský prostor a zázemí pro zaměstnance.

Společnost celý článek
11.9.

Derner: Krajský zastupitel nesmí být ve střetu zájmů

Podle vicehejtmana Královéhradeckého kraje Vladimíra Dernera se jedná o střet zájmů.

Společnost celý článek
5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu.

Společnost celý článek
20.3.

Mustang to opět protáhne nad Pardubicemi

K programu Aviatické pouti neodmyslitelně patří i létající veteráni z období druhé světové války. Bude tomu tak i v případě letošního, již devětadvacátého ročníku, který se na pardubickém letišti uskuteční 1. a 2.června.

Společnost celý článek
1.12.

Největší voskovou svíčku mají v České Třebové

Na Starém náměstí v České Třebové postavili a následně v neděli 29. listopadu také zapálili rekordní 4,5 metru vysokou svíčku.

Společnost celý článek
10.7.

Včera začal výběr stavby roku 2008 v Pardubickém kraji

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting