Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

2.10.

Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

Hejtman Ivo Toman, vicehejtman Roman Línek a náměstkyně hejtmana Marie Málková na včerejší odpoledne pozvali do Pardubic hendikepované sportovce, kteří reprezentovali Pardubický kraj na paralympiádě v Pekingu, a také jejich trenéry a příbuzné. Chtěli jim tak poděkovat za skvělou reprezentaci regionu a pogratulovat k dosaženým výsledkům. Už v pozvánce bylo avizováno, že setkání bude mít neformální charakter, a po počátečním oboustranném oťukávání se skutečně rozproudila nevázaná diskuze o věcech sportovních i mimosportovních. Řeč byla o samotných sportovních výkonech, o plných stadionech i problémech se slučováním kategorií, ve kterých hendikepovaní sportovci startují, ale i o smlouvání v čínských obchodech, ochutnávání netradičních pokrmů nebo o kontaktech s obyvateli Pekingu. Příjemné posezení zakončili představitelé kraje předáním malých dárků a slibem, že finanční i morální podpory se hendikepovaným sportovcům bude od Pardubického kraje dostávat i nadále. Pardubický kraj na paralympijských hrách v Pekingu reprezentovalo celkem 12 sportovců, z nichž se dnešního setkání zúčastnilo osm. Byli mezi nimi i čtyři z celkových pěti držitelů paralympijských medailí. Z pracovních důvodů nemohl do Pardubic přicestovat reprezentant Hvězdy SKP Pardubice Martin Němec, který získal bronzovou medaili ve vrhu koulí. Jeho oddílový kolegové diskaři Jana Fesslová a Martin Zvolánek, a Jan Vaněk, který reprezentoval v hodu kuželkou, však své medaile stejné hodnoty hostitelům představili. Pátý bronz do krajské sbírky připojil boccista Radek Procházka, který závodí za TJ Léčebna Košumberk. Se svými výkony mohly být nicméně spokojeni i všichni ostatní účastníci her. Někteří z nich si vylepšili své osobní rekordy a pouze zmíněné slučování kategorií jim zabránilo v zisku cenných kovů. To byl případ i Miroslavy Sedláčkové z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Mirka ve své kategorii zrakově postižených zaběhla dokonce světový rekord na trati 1 500 m, ve sloučeném závodě však tento výsledek stačil „jen“ na páté místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.5.

Tip na akci: Pardubice přivítají český gurmánský festival

Hned na několika kuchařských podiích představí své kuchařské umění hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák anebo Roman Vaněk. Pro návštěvníky je mimo jiné připravena škola čepování, barmanské show či škola kávy. Zážitkovou gastronomii zajistí molekulární mixologie, entomofágie neboli pojídání hmyzu nebo exotická kuchyně z Vietnamu či Srí Lanky.

Společnost celý článek
10.7.

Stezkou čistší líp to sviští

Výstavbou cyklostezek ovšem regionu práce nekončí

Společnost celý článek
9.3.

Helicopter Show letos uchvátí exhibicí akrobatického vrtulníku Red Bull BÖ105

Stroje Red Bullu jsou jedinými vrtulníky na světě, které jsou registrovány jako civilní akrobatické vrtulníky, přičemž rovnou dva z nich jsou ve stáji The Flying Bulls v Salzburgu.

Společnost celý článek
5.6.

Obce a kraj podporují hospic

Pokud se nepodaří shromáždit potřebné prostředky, dokončená stavba bude zakonzervována.

Společnost celý článek
12.8.

Nehodovost východních Čech v číslech

Od ledna do července 2009 šetřili policisté na východočeských silnicích celkem 4.082 dopravních nehod.

Společnost celý článek
17.7.

Pardubický kraj má čtyři nové autobusy

Nově zakoupené autobusy jsou vyrobeny libchavskou firmou SOR, na podzim se k nim připojí ještě malokapacitní autobus stejné značky a také midibus Rošero. „Je potěšitelné, že výrobu autobusů pro dopravní obslužnost v našem kraji z větší části zajišťuje regionální firma. Dává práci lidem u nás v kraji a to je vždycky dobře,“ dodal Jaromír Dušek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting