Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

2.10.

Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

Hejtman Ivo Toman, vicehejtman Roman Línek a náměstkyně hejtmana Marie Málková na včerejší odpoledne pozvali do Pardubic hendikepované sportovce, kteří reprezentovali Pardubický kraj na paralympiádě v Pekingu, a také jejich trenéry a příbuzné. Chtěli jim tak poděkovat za skvělou reprezentaci regionu a pogratulovat k dosaženým výsledkům. Už v pozvánce bylo avizováno, že setkání bude mít neformální charakter, a po počátečním oboustranném oťukávání se skutečně rozproudila nevázaná diskuze o věcech sportovních i mimosportovních. Řeč byla o samotných sportovních výkonech, o plných stadionech i problémech se slučováním kategorií, ve kterých hendikepovaní sportovci startují, ale i o smlouvání v čínských obchodech, ochutnávání netradičních pokrmů nebo o kontaktech s obyvateli Pekingu. Příjemné posezení zakončili představitelé kraje předáním malých dárků a slibem, že finanční i morální podpory se hendikepovaným sportovcům bude od Pardubického kraje dostávat i nadále. Pardubický kraj na paralympijských hrách v Pekingu reprezentovalo celkem 12 sportovců, z nichž se dnešního setkání zúčastnilo osm. Byli mezi nimi i čtyři z celkových pěti držitelů paralympijských medailí. Z pracovních důvodů nemohl do Pardubic přicestovat reprezentant Hvězdy SKP Pardubice Martin Němec, který získal bronzovou medaili ve vrhu koulí. Jeho oddílový kolegové diskaři Jana Fesslová a Martin Zvolánek, a Jan Vaněk, který reprezentoval v hodu kuželkou, však své medaile stejné hodnoty hostitelům představili. Pátý bronz do krajské sbírky připojil boccista Radek Procházka, který závodí za TJ Léčebna Košumberk. Se svými výkony mohly být nicméně spokojeni i všichni ostatní účastníci her. Někteří z nich si vylepšili své osobní rekordy a pouze zmíněné slučování kategorií jim zabránilo v zisku cenných kovů. To byl případ i Miroslavy Sedláčkové z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Mirka ve své kategorii zrakově postižených zaběhla dokonce světový rekord na trati 1 500 m, ve sloučeném závodě však tento výsledek stačil „jen“ na páté místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Potěšte své blízké valentýnským přáním se speciálním razítkem

Na přání, které chcete poslat své drahé polovičce, napíšete její adresu a nalepíte poštovní známku.

Společnost celý článek
10.6.

Akademie Libchavy v projektu vzdělává ředitele a učitele škol v koučinku

Témata pro vzdělávání řídících pracovníků jsou: Ředitel koučem – koučovací styl vedení školy, Typologie – různí lidé a různé přístupy, Vedení týmů učitelů, Účinné porady ve školách a Personalistika pro ředitele škol. Témata pro vzdělávání pedagogických pracovníků jsou: Učitel koučem – koučovací styl vedení žáků, Skupinové koučování ve školách a Typologie – různí lidé a různé přístupy.

Společnost celý článek
13.12.

Pozor na nabízené zboží. Dost často jde o brak

V nedávné době si na Rychnovsku chtěla čtyřicetiletá žena přivydělat prodejem sportovní obuvi jako zprostředkovatelka.

Společnost celý článek
29.11.

První etapu Labských příběhů vyhrála Chrudim

Studenti v rámci etapy nazvané Podzimní řeka zkoumali zvolený úsek řeky Labe nebo jejího přítoku.

Společnost celý článek
9.1.

Ještě v lednu začne likvidace torza haly

"Společnost ABAJO jistotu složila už 16. prosince. Smlouva by měla být podepsána ještě v tomto týdnu. S pracemi chce společnost podle mých informací začít bezprostředně po podpisu smlouvy,“ dodal náměstek.

Společnost celý článek
7.5.

Nevšední zážitek na TECHNOhrátkách – nejprve jízda na trenažeru, poté i za volantem skutečného automobilu!

Velký význam automobilní školy pro město Ústí nad Orlicí připomenul místostarosta Jiří Preclík. „Střední školy jsou pro naše město nesmírně důležité. Pokud by v něm chyběli studenti, vytratil by se z něho mladý společenský život. Jsme rádi, že ve městě máme automobilní školu, protože mnohé akce, které pořádá – například podzimní Autosalon – patří k velice dobrým a navštěvovaným,“ řekl Jiří Preclík.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting