Ústeckoorlické integrační setkání osob se zdravotním postižením

26.9.

Ústeckoorlické integrační setkání osob se zdravotním postižením


V úterý 24. září  se uskutečnil na Mírovém náměstí  v Ústí nad Orlicí na náměstí již 2. ročník ntegračního  setkání osob se zdravotním postižením a široké veřejnosti.

Připravila jej pracovní skupina komunitního plánování pro osoby se zdravotním postižením.  Setkali se poskytovatelé různých sociálních služeb, kteří zde prezentovali svoje služby. Dále byly připraveny soutěže pro děti, veřejnost a další zájemce.

Příchozí měli možnost si zde vyzkoušet, jak se osobám se zdravotním postižením ve městě žije (jízda na invalidním vozíku, chůze poslepu s holí, malování ústy a mnoho dalších aktivit, které jsou pro osoby se zdravotním postižením běžné a pro většinu z nás nevšední). Součástí dne byla veřejná vystoupení klientů různých organizací. Propagován byl také blížící se říjnový Veletrh sociálních služeb v místním Kulturním domě, který se bude konat ve čtvrtek 3. října.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.6.

Hasiči stále pomáhají v zaplavených oblastech na Moravě

K protržení hráze naštěstí nedošlo a nasazení čerpadla nebylo potřeba.

Společnost celý článek
29.4.

Fakultní nemocnice v HK bude vyplácet náborové příspěvky

V páté největší nemocnici v zemi jsou v současné chvíli potřeba především lékaři z oborů onkologie, patologie, stomatologie či nukleární medicíny. Situace se ale mění v závislosti na plánovaných nebo neplánovaných odchodech lékařů jako jsou například zahraniční stáže, nebo odchody na mateřskou dovolenou.

Společnost celý článek
6.1.

Pohřešovaný vypátrán

Přivolaný lékař muže vyšetřil a neshledal u něj žádné zranění.

Společnost celý článek
22.7.

Deseti výhercům se vyplatilo třídit nebezpečný odpad

Zapojilo se do ní celkem 890 Pardubáků, kteří během dvou měsíců na sběrných dvorech v Pardubicích odevzdali velké množství nebezpečného odpadu. Deset výherců se tak může těšit na tablety, mobilní telefony nebo meteostanice.

Společnost celý článek
17.12.

Hašení fotovoltaických panelů je pro hasiče obtížné. Při cvičení odhaleno několik problémů

Hašení těchto panelů je pro hasiče velmi náročné. Fotovoltaika je neustále pod napětím. Elektrické napětí na fotovoltaickém panelu může dosahovat 20 až 40 V, panely se sériově propojují do sekcí. Výsledné napětí stejnosměrného proudu odcházejícího z propojených panelů může být až 1000 V.

Společnost celý článek
11.3.

Východočeští poslanci se sešli na radnici

Poslance a senátory, mezi nimiž je několik politických nováčků, seznámila s přípravou metropolitní oblasti Hradec Králové – Pardubice na čerpání evropských dotací prostřednictvím integrovaných územních investic.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting