Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný květ z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh festivalu 2018

1.6.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na  Beko Fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný květ z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh festivalu 2018

K solnému květu se nejenom, díky rozmanité škále příchutí čichá, ale hlavně se používá k dochucení jídel – konkrétně se s ním solí. Velmi vzácná sůl, často označovaná jako „královna solí“ nebo „kaviár mezi solemi“ se získává na Mallorce neobvyklým způsobem. Je nesmírně zdravá a má jedinečnou vlastnost zvýraznit přirozenou chuť pokrmů. 
Solný květ z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh festivalu 2018 
Se solí FLOR DE SAL d' Es Trenc se na Fresh Festivalu 2018 setkáte ve speciální restauraci Natural Mallorca a skoro na každém kroku, solit s ní také budou šéfkuchaři na všech předváděcích show. Na hlavním cooking pódiu vyzdvihne její přednosti a využití hlavní ambasador, Martin Kortus z Laboratoria studia Praha.   
Co je na této soli vzácného? Její získání není běžné, jde o souhru zkušeností, trpělivosti a ideálních klimatických podmínek. Pouze souhra působení ranního oparu, slunce a vzduchu vytvoří na solných jezírkách na Mallorce tenkou vrstvu krystalek soli, která vypadá jako tenký led. Ta se ručně sbírá do proutěných košů a suší na slunci. 
U této soli neplatí jenom, že je nad zlato, ale pokud jí jednou ochutnáte, získáte lásku na celý život. „V restauraci Natural Mallorca návštěvníci ochutnají navržená jídla k ideálnímu snoubení se Solným květem z Mallorky, jejichž kombinace chutí vám v ústech doslova exploduje.“
Flor de Sal d' Es Trenc obsahuje až 20x více hořčíku, má 2x víc draslíku a vápníku a o dalších 80 minerálních a stopových prvků více než běžná mořská sůl. Obsah chloridu sodného je velmi nízký, a proto je sůl vhodná pro lidi s kardiovaskulárními chorobami. 
„Na festivalu představíme jak Flor de Sal (Solný květ), tak i Sal Marina Virgen de Mallorca (panenská mořská sůl) jako čistě přírodní, nebo obohacenou různými bylinkami z organické produkce, jedlými květy či jinými příchutěmi navrženými ke kvalitnímu solení během vaření“ dodává paní Martina Kejlová z Natural Mallorca, dodavatele těchto výjimečných solí.   
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JE VÝHODNĚJŠÍ
Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. 
Cena vstupenky v předprodeji (100 Kč za osobu) zahrnuje navíc lákavý bonus v podobě „školy čepování piva“ Pilsner Urquell s pravým Masterem Bartenderem! 
VSTUPNÉ: 
Na místě: 100 Kč jednodenní vstup (České Budějovice, Liberec)
Na místě: 150 Kč jednodenní vstup (Pardubice, Plzeň)
Předprodej s bonusem: 100 Kč vč. vstup +  škola čepování piva Pilsner Urquell
ZTP a děti do 130 cm vstup zdarma
TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH FESTIVALŮ
Plzeň, 19. – 20. 5. 2018 (OC Plaza Plzeň)
Liberec, 26. – 27. 5. 2018 (Sportovní areál VESEC)
České Budějovice, 9. -  10. 6. 2018 (Výstaviště České Budějovice)
Pardubice, 16. -  17. 6. 2018 (Dostihové závodiště)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.11.

I veřejné zakázky mohou být sociálně odpovědné

Pardubický kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR uspořádal setkání sociálních podniků a zástupců obecních úřadů ke společensky odpovědnému o zadávání veřejných zakázek. Veřejná správa se může stát příkladem sociálně odpovědného chování. Přítomní se seznámili s řadou příkladů dobré praxe.

Společnost celý článek
16.1.

Město Hradec Králové nechá opravit kontejnerová stání

V letošním roce by po celém Hradci Králové mělo dojít k opravě některých zastaralých kontejnerových stání. Včera rada města schválila přesun finančních prostředků zatím ve výši milion korun pro technické služby, které budou opravy provádět. Mezi prvními by se opravených stanovišť mohli dočkat obyvatelé Moravského Předměstí a Třebše.

Společnost celý článek
8.3.

Od února probíhají další měření radonu

Jak jsou na tom pardubické školky a školy s radonem, ukážou další kontrolní měření. Statutární město Pardubice ve spolupráci se Státním ústavem radiační ochrany se letos zaměřilo na ty objekty, u kterých byla již v roce 2011 naměřena zvýšená koncentrace radonu a od roku 2011 u nich bylo provedeno zateplení či jiné stavební úpravy.

Společnost celý článek
29.1.

Kraj podpoří krajské sdružení hasičů půlmilionovou dotací

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finanční prostředky budou určeny nejen na činnost tohoto sdružení, ale také na práci s mládeží a na pořádání různých soutěží v požárním sportu.

Společnost celý článek
23.8.

Univerzita Pardubice zakončí prázdninový program pro děti Dětskou univerzitou.

„Letos byl o naši Dětskou univerzitu mezi rodiči i dětmi velký zájem. Máme dokonce dvě skupiny dětí. Těší nás, že jsou děti zvídavé, mají zájem dozvědět se nové informace, ale hlavně že chtějí vyzkoušet nové věci. Mnohým z nich to třeba napoví, pro co mají vlohy a která oblast či obor by je v budoucnu mohly zajímat a bavit. A třeba využijí některý další vzdělávací, populárně-naučný program, který univerzita nabízí,“ dodává Iva Svobodová.

Společnost celý článek
27.5.

V pátek se veřejnosti otevřou kostely a kaple

V Pardubickém kraji se veřejnosti otevře celá řada kostelů, mimo jiné i svitavský kostel Navštívení Panny Marie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting