V AFI paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

6.6.

V AFI  paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

Do neděle 15. června 2014 mají návštěvníci AFI Paláce možnost shlédnout výstavu fotografií stromů, která ukazuje jejich krásu ve městě. V AFI Paláci je vystaveno celkem 12 velkoformátových fotografií stromů, které se podařilo uchránit před pokácením, a jejich skutečné příběhy o tom, jak záchrana probíhala. Součástí výstavy jsou také fotografie stromů od dětí z fotokroužků ze ZŠ Dubina, Svítkov a Bratranců Veverkových.

Do své krásy strom roste několik let až desetiletí.  Během této doby své okolí stále krášlí a fascinuje svou každoroční proměnou. Cílem výstavy je snaha  ukázat lidem nádheru vzrostlých stromů a naučit je vnímat je  jako součást městské krajiny a ne jako překážky, kterých je nutné se zbavovat. Organizátory výstavy jsou sdružení Chráníme stromy a Zelená pro Pardubicko, kteří připravili na pátek 6. června slavnostní zasazení stromu v parku Československých legií v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.8.

Dobré víno, cimbál a delikátní pokrmy: to bude Pardubický festival vína

Součástí Pardubického festivalu vína je i Pardubická vinařská noc – oslava vína, dobrého jídla a vtipné zábavy na Pernštýnském náměstí. Lidová veselice vypukne v pátek 28. srpna ve 20 hodin a potrvá až do půlnoci.

Společnost celý článek
10.7.

Letní kino musí ustoupit stavbařům

Letní kino zůstane v Tyršových sadech pravděpodobně do 19. července. Poté se bude muset stěhovat na louku vedle skateparku. Již se zde jednu sezonu promítalo, takže to mají organizátoři i diváci vyzkoušené. Nechceme lidem brát promítání pod letní oblohou, proto jsme předem připravili i tuto záložní variantu, se kterou provozovatel souhlasil.

Společnost celý článek
30.4.

Hasiči si na Ohnivé rozhledně sáhli na dno

Je to tradiční akce podporovaná Pardubickým krajem a jednoznačně velmi náročný závod – i pro zkušené závodníky je to vrcholná zkouška fyzické zdatnosti.

Společnost celý článek
5.11.

Obyčejné setkání s neobyčejně vlídnou mateřštinou

Oddělení regionálních a kulturních služeb při Krajské knihovně v Pardubicích již dvacátým rokem pořádá pravidelná programová setkání Klubu „Hezky česky“. V úterý 14. listopadu se v rámci jubilejního 200. setkání uskuteční vzpomínkový podvečer.

Společnost celý článek
31.7.

V případě problémů volejte hygieniky

Buď si stěžovali okamžitě na příslušné hygienické správě, nebo své děti vzali domů a po provozovateli požadují náhradu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting