V AFI paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

6.6.

V AFI  paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

Do neděle 15. června 2014 mají návštěvníci AFI Paláce možnost shlédnout výstavu fotografií stromů, která ukazuje jejich krásu ve městě. V AFI Paláci je vystaveno celkem 12 velkoformátových fotografií stromů, které se podařilo uchránit před pokácením, a jejich skutečné příběhy o tom, jak záchrana probíhala. Součástí výstavy jsou také fotografie stromů od dětí z fotokroužků ze ZŠ Dubina, Svítkov a Bratranců Veverkových.

Do své krásy strom roste několik let až desetiletí.  Během této doby své okolí stále krášlí a fascinuje svou každoroční proměnou. Cílem výstavy je snaha  ukázat lidem nádheru vzrostlých stromů a naučit je vnímat je  jako součást městské krajiny a ne jako překážky, kterých je nutné se zbavovat. Organizátory výstavy jsou sdružení Chráníme stromy a Zelená pro Pardubicko, kteří připravili na pátek 6. června slavnostní zasazení stromu v parku Československých legií v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.5.

Představitelé kraje v německém Bundestagu

Ve středu 23. května 2007 navštívili představitelé Pardubického kraje budovu Bundestagu v Berlíně.

Společnost celý článek
16.5.

Rodinu a práci lze úspěšně sladit

Konference předcházela mezinárodnímu dni rodiny, který připadá dle Organizace spojených národů na 15. květen. A právě tento rok si zároveň připomínáme jeho 20. výročí. Otázky slaďování rodinného a pracovního života proto byly společným jmenovatelem všech diskusních příspěvků.

Společnost celý článek
19.9.

Krajem projedou historická vozidla

Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Společnost celý článek
17.1.

S dětmi z rizikového prostředí se dá pracovat

Odborníci budou v rámci toho programu pracovat s dětmi po dobu tří měsíců, a to ve skupině maximálně po osmi. Společně budou rozebírat individuální příčiny rizikového chování a jeho následky, například nezájem rodičů,

Společnost celý článek
3.8.

Flora Olomouc 2009 - souhra barev a vůní

K návštěvnicky nejpřitažlivějším bude letos bezesporu patřit přehlídka léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.

Společnost celý článek
10.4.

Na zemědělskou premiéru do Chvaletic se chystají žáci deseti základních škol – i ze středních Čech

„Zatímco v minulém roce se uskutečnila pouze jediná akce ve střední zemědělské škole v Chrudimi, v tomto ročníku TECHNOhrátek nás čekají hned tři podobné prezentace. Rozšíření vychází z požadavku odborníků, které vzešly z loňského diskusního setkání na téma zemědělského školství v Pardubickém kraji. Kromě Chrudimi a Chvaletic představíme žákům ještě Odborné učiliště Chroustovice,“ vysvětluje Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting