V AFI paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

6.6.

V AFI  paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

Do neděle 15. června 2014 mají návštěvníci AFI Paláce možnost shlédnout výstavu fotografií stromů, která ukazuje jejich krásu ve městě. V AFI Paláci je vystaveno celkem 12 velkoformátových fotografií stromů, které se podařilo uchránit před pokácením, a jejich skutečné příběhy o tom, jak záchrana probíhala. Součástí výstavy jsou také fotografie stromů od dětí z fotokroužků ze ZŠ Dubina, Svítkov a Bratranců Veverkových.

Do své krásy strom roste několik let až desetiletí.  Během této doby své okolí stále krášlí a fascinuje svou každoroční proměnou. Cílem výstavy je snaha  ukázat lidem nádheru vzrostlých stromů a naučit je vnímat je  jako součást městské krajiny a ne jako překážky, kterých je nutné se zbavovat. Organizátory výstavy jsou sdružení Chráníme stromy a Zelená pro Pardubicko, kteří připravili na pátek 6. června slavnostní zasazení stromu v parku Československých legií v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v obci Bukovina

Dvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, kterým bohužel v nemocnici podlehla.

Společnost celý článek
19.1.

Plísně komplikují restaurátorům práci

Studentky 4. ročníku Ateliéru restaurování uměleckých děl na papíru a Ateliéru restaurování knižní vazby se tak na dvoudenním kurzu naučily správně odebírat vzorky plísní, identifikovat je a na základě toho rozhodnout o dalším vhodném postupu. Trénovaly především techniku odběru stěrových vzorků pro mikrobiologický rozbor z uměleckých děl typu olej, plátno, kresba, které nejčastěji restaurují.

Společnost celý článek
27.5.

Unikátní velkoskupina opět v programu Aviatické pouti

„V loňském roce jsme do programu zařadili takzvané Balbo neboli velkoskupinu historických letadel defilujících ve společném průletu na pardubické obloze. Toto ojedinělé vystoupení mělo značný ohlas u diváků, leteckých fandů, ale také u zúčastněných pilotů, proto jsme obdobné vystoupení do programu zařadili i v letošním roce.

Společnost celý článek
26.1.

Městské lesy byly loni pro Pardubice mírně ziskové

V loňském roce bylo v lesích které vlastní město Pardubice vytěženo a prodáno 2.062 metrů krychlových dřevní hmoty.

Společnost celý článek
3.8.

Pokal se. A ona mu odpustila

Platební kartu vytáhl ze skříně a čtyřčíslí PIN-kódu našel v dokumentech přítelkynina peněžního ústavu.

Společnost celý článek
6.3.

Nesnášíte ji, nebo bez ní neumíte žít? Tématem Jednoho světa 2014 je práce

Organizátorský tým z Šance pro Tebe, který se i v letošním roce ujal náročného úkolu celý festival produkčně zajistit, v programu upozorňuje především na film Olga 80.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting