V boji o titul „Železný psovod“ se neztratili

12.8.

V boji o titul „Železný psovod“ se neztratili

V boji o titul „Železný psovod“ se neztratili

O právě uplynulém víkendu se u písníku Stéblová na Pardubicku uskutečnila pod záštitou hejtmana Pardubického kraje soutěž „Železný psovod 2008“. Tento závod dvoučlenného týmu psovod-pes má prověřit vytrvalost i fyzickou zdatnost především psovodů. Jedná se o jakýsi triatlon, kdy tým musí absolvovat plavání, jízdu na kole a běh. V hlavní a zároveň nejtěžší disciplíně museli soutěžící uplavat tisíc metrů, ujet na kole 10 kilometrů a stejnou vzdálenost také uběhnout. V této disciplíně byli nejlepší Milan Bukáček z Jihočeské záchranné brigády kynologů se svou fenkou rasy Chesapeak Bay Coated Retriever, který závod absolvoval v celkovém času 109 minut a 21 sekund a splnil limit nejnáročnější kategorie s více než 40 minutovou rezervou. Druhou příčku získala Klára Koníčková ze Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje svým psem Simonem a třetí byl Bronislav Přibyl z pražské záchranné brigády. „Byl to pro mne zážitek. Viděl jsem mnoho „železných“ mužů, ale že mezi nimi mohou být i psi, to je pro mne unikátní. Zvládnout takovou fyzickou zátěž musí být i pro psa náročné. Ale právě tahle fyzička je pak velmi důležitá při nasazení v praxi, kdy se jedná o několikadenní nasazení, v různých klimatických podmínkách, v těžkém terénu, někdy i v noci. Tady se pak fyzická i psychická odolnost psa i jeho pána projeví,“ řekl po závodě hejtman Ivo Toman. Závod pořádala Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje ve spolupráci s Městkou policií Pardubice a Veterinární nemocnicí Aesckulap a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomana. Pardubický kraj Záchrannou brigádu kynologů Pardubického kraje podporuje také každoročními finančními příspěvky na její činnost.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Za dobrotu na žebrotu

Zapomněl, že od března mu byl okresním soudem uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Společnost celý článek
6.9.

Pardubice se připravují na stoletou vodu

V České republice ve středu 5. září začalo velké povodňové cvičení s názvem „Vltava a Labe 2007“.

Společnost celý článek
3.7.

Dětské centrum Veská mění své služby. Pro děti zřídilo bydlení rodinného typu

„Aby tyto pobyty byly pro děti méně stresující a traumatizující, rozhodli jsme se poskytovat tuto službu jinak, přímo v komunitě, v běžném bytě v jednom z pardubických panelových domů,“ řekla ředitelka Markéta Tauberová.

Společnost celý článek
18.1.

Boural a “podepsal se.“ Poté od nehody ujel

Následně vjel na hlavní silnici, kde narazil do pravého boku vozidla Škoda Fabia.

Společnost celý článek
16.9.

Dopravní omezení zkomplikují průjezd Pardubicemi

Tímto opatřením zcela jistě vzroste intenzita provozu na ulici Dašické, případně na vjezdu do Pardubic od Sezemic.

Společnost celý článek
1.10.

Emeritní primář Iserle oslaví 95. narozeniny

Doc. Iserle vedl zdejší oční oddělení 23 let až do roku 1984, kdy ho na pozici primáře vystřídala jeho žákyně, MUDr. Anna Voženílková. Na oddělení však působil i nadále až do konce ledna 1996. Poté pracoval v privátní ordinaci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting