V březnu začne modernizace pardubické čističky

6.2.

V březnu začne modernizace pardubické čističky

V březnu letošního roku začne rozsáhlá modernizace biologické čistírny odpadních vod (BČOV) Pardubice, která si vyžádá náklady přesahující 680 milionů korun. Zahájí ji rekonstrukce objektu neutralizace chemických odpadních vod. Náklady na tento objekt jsou odhadovány na 38 milionů korun. Uhradí je společnost Synthesia, jejíž odpadní vody jsou v BČOV čištěny. Ve druhém pololetí letošního roku začne modernizace samotné čistírny. Ta musí na základě rozhodnutí Pardubického kraje dosáhnout do 31.prosince 2010 cílových emisních limitů na odtoku z BČOV. Na modernizaci společné části biologické čistírny odpadních vod se bude 13,15 procenty podílet Synthesia. Zbývající část nákladů musí zajistit vlastník BČOV, akciová společnost Vodovody a kanalizace Pardubice (VaK). „Společnost již požádala o podporu v rámci prioritní osy 1, Operačního programu Životního prostředí 2007 - 2013,“ řekl náměstek primátora Michal Koláček.   Žádost o podporu byla ministerstvem životního prostředí přijata a zveřejněna v seznamu akceptovaných žádostí na internetových stránkách MŽP ČR. Celkové náklady stavby jsou zde vyčísleny zhruba na 641,9 milionu korun, uznatelné náklady jsou ve výši 429,9 milionu korun. Dotace z Fondu soudržnosti by měla činit 365,4 miliony korun a dotace ze Státního fondu životního prostředí zhruba 21,5 milionu korun. „V současné době očekáváme rozhodnutí o přidělení dotace, kde budou uvedeny další podmínky,“ dodal Koláček. Na zbývající část modernizace si podle něj společnost VaK vezme úvěr.  Původně měla být modernizace čistírny dokončena do konce roku 2009. Vzhledem k průtahům při vyřizování žádosti o dotaci se dokončení modernizace zřejmě o rok zpozdí. Podle harmonogramu začne modernizace BČOV v polovině letošního roku a dokončena bude v prosinci příštího roku. V letech 2011 až 2012 projde modernizovaná čistírna zkušebním provozem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Stavba multifunkčního centra v Dolní Dobrouči zahájena

Každá stavba podobného typu je pro obce této velikosti, velmi důležitá.

Společnost celý článek
20.8.

Jana Pernicová navštívila letní tábor na Budislavi

Seznámila se nejen se zázemím vzorně vedeného tábora, ale i s činností účastníků v rámci celotáborové hry inspirované příběhy postav pohádkového Čtyřlístku.

Společnost celý článek
21.1.

Holanďané dnes zamíří na univerzitu a do Nedconu

Nizozemští studenti přijíždějí v rámci studijního projektu.

Společnost celý článek
3.10.

V AFI Paláci se Den seniorů vydařil

Obdivuji všechny aktivní seniory a dnešní odpoledne je jen malým poděkováním všem, kteří předávají své zkušenosti dalším generacím.

Společnost celý článek
11.11.

V Kvasinách začali vyrábět Superb Combi

Tento vůz vyšší střední třídy disponuje nadprůměrným prostorem.

Společnost celý článek
26.2.

Z nezaměstnaných cizinců se stávají podnikatelé

Cizinecká policie eviduje v současné době na Pardubicku pobyt 4200 cizinců ze třetích zemí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting