V březnu začne modernizace pardubické čističky

6.2.

V březnu začne modernizace pardubické čističky

V březnu letošního roku začne rozsáhlá modernizace biologické čistírny odpadních vod (BČOV) Pardubice, která si vyžádá náklady přesahující 680 milionů korun. Zahájí ji rekonstrukce objektu neutralizace chemických odpadních vod. Náklady na tento objekt jsou odhadovány na 38 milionů korun. Uhradí je společnost Synthesia, jejíž odpadní vody jsou v BČOV čištěny. Ve druhém pololetí letošního roku začne modernizace samotné čistírny. Ta musí na základě rozhodnutí Pardubického kraje dosáhnout do 31.prosince 2010 cílových emisních limitů na odtoku z BČOV. Na modernizaci společné části biologické čistírny odpadních vod se bude 13,15 procenty podílet Synthesia. Zbývající část nákladů musí zajistit vlastník BČOV, akciová společnost Vodovody a kanalizace Pardubice (VaK). „Společnost již požádala o podporu v rámci prioritní osy 1, Operačního programu Životního prostředí 2007 - 2013,“ řekl náměstek primátora Michal Koláček.   Žádost o podporu byla ministerstvem životního prostředí přijata a zveřejněna v seznamu akceptovaných žádostí na internetových stránkách MŽP ČR. Celkové náklady stavby jsou zde vyčísleny zhruba na 641,9 milionu korun, uznatelné náklady jsou ve výši 429,9 milionu korun. Dotace z Fondu soudržnosti by měla činit 365,4 miliony korun a dotace ze Státního fondu životního prostředí zhruba 21,5 milionu korun. „V současné době očekáváme rozhodnutí o přidělení dotace, kde budou uvedeny další podmínky,“ dodal Koláček. Na zbývající část modernizace si podle něj společnost VaK vezme úvěr.  Původně měla být modernizace čistírny dokončena do konce roku 2009. Vzhledem k průtahům při vyřizování žádosti o dotaci se dokončení modernizace zřejmě o rok zpozdí. Podle harmonogramu začne modernizace BČOV v polovině letošního roku a dokončena bude v prosinci příštího roku. V letech 2011 až 2012 projde modernizovaná čistírna zkušebním provozem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Lanškroun: veřejná služba příliš neláká

17 klientů města vykonává veřejnou službu a to u Technických služeb města Lanškroun a u Městského bytového podniku Lanškroun.

Společnost celý článek
27.10.

Místopis pro taxikáře opět podmínkou

Zastupitelé tak využili možnosti, kterou legislativa obcím nad dvacet tisíc obyvatel nabízí.

Společnost celý článek
18.2.

PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

Důležitým důvodem jejich vzniku bylo i zajištění levné pracovní síly pro vybraná hospodářská odvětví.

Společnost celý článek
9.10.

V Pardubicích se pije „odložené kafe“

Hlavním smyslem Coffeeshare je podpora sociálně nejslabších a jejich začlenění do společnosti. „Je to příležitost pro všechny šťastnější ukázat svou spoluúčast a pokusit se v prostředí kavárny vytvořit prostor pro solidární společenství lidí, bez ohledu na aktuální sociální situaci člověka. Zavěšená káva je tu pro každého, kdo je ve finanční tísni,“ říká Petra Trachtmanová.

Společnost celý článek
14.3.

Když se řekne „životní prostředí“…

Když mají Evropané označit nejvýznamnější ekologický problém současnosti, s přehledem „vítězí“ změny klimatu.

Společnost celý článek
12.10.

Východočeské muzeum v Pardubicích povede žena

Výběrová komise poměrně jednoznačně shodla a Jitku Rychlíkovou označilo za nejvhodnější kandidátku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting