V Bruselu o PPP projektech

5.6.

V Bruselu o PPP projektech

Pardubický kraj ve spolupráci s dalšími kraji a českými regionálními zastoupeními pořádá v Bruselu ve středu 6. června 2007 seminář s názvem „Využití mimorozpočtového financování pro regionální projekty.“ Jde o využití soukromých investic k financování veřejných projektů, o kterých se v České republice mluví už několik let. Cílem semináře, na kterém budou přednášet zástupci místní samosprávy z Velké Británie i poradci a finančníci, je přiblížit hejtmanům zkušenosti ze zahraničí a představit ony klíčové momenty projektu. „Na rozdíl od akcí a konferencí, které se pořádají v České republice na toto téma prakticky každý měsíc, je snahou, aby tento seminář mířil přímo na konkrétní projekty. Proto byly v krajích vytipovány záměry, které jsou ať už investičně, projekčně či z pohledu následného provozování vhodné pro zapojení soukromého kapitálu,“ prohlásil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „V našem kraji se o PPP projektu diskutuje například v souvislosti s Krajskou nemocnicí v Pardubicích,“ dodal Roman Línek, který se v uvedené době bude účastnit plenárního zasedání Výboru regionů EU, do jehož rámce zapadá i tento seminář.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Pomozte dopravním policistům.

Motocyklista chtěl zabránit srážce s vozem tím, že začal intenzivně brzdit, dostal smyk a s motocyklem upadl na komunikaci.

Společnost celý článek
28.5.

European Carp Championship for Juniors 2018 a Dětský den s Jakubem Vágnerem

Samotný závod je vlastně úplným vyvrcholením kvalifikačních závodů, které se odehrávají v jednotlivých zemích. Díky kvalifikačním závodům získává celý závod na prestiži a nejedná se tak o pouhé přihlášení do soutěže, jak tomu v dnešní době často bývá. Pro samotné závodníky je už postup do finále velkým zážitkem, protože se do Čech vypraví spolu s významnou rybářskou osobností jejich rodné země. Důležité je také říci, že díky podpoře sponzorů a partnerů celé akce, startují všechny týmy zdarma, za což jim patří velké poděkování.

Společnost celý článek
7.3.

Zvoní projektu opatovické spalovny umíráček?

Osud spalovny v Opatovicích nad Labem, která zde měla vzniknout do roku 2010, začíná být značně nejistý.

Společnost celý článek
5.4.

V Holicích se připravili na nápor dopravy

Pardubice/Holice – Při návštěvě Holic se 1. náměstek hejtmana Roman Línek byl podívat, kam putují programové dotace Pardubického kraje, jak jsou na tom místní památky a také jaký je stav krajského majetku kraje na tomto území.

Společnost celý článek
2.6.

Cikáni půjdou do nebe opět z Kunětické hory

Inscenaci režíroval Marián Pecko a hudební nastudování Ida Kelarova a Desiderius Dužda.

Společnost celý článek
21.1.

V Pardubickém kraji budou jednat evropští ministři kultury

V pátek 18. ledna 2008 navštívil ministr kultury Václav Jehlička Pardubický kraj.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting