V centru Pardubice byla slavnostně otevřena nová prodejna reginálních potravin

18.2.

V centru Pardubice byla slavnostně otevřena nová prodejna reginálních potravin

Za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila byla dnes v centru Pardubic slavnostně otevřena nová prodejna regionálních potravin Český sedlák.


     Prodejnu na Masarykově náměstí provozuje Společnost pro rozvoj turismu a regionálních potravin ve východních Čechách, o.p.s., která funguje jako obchodní systém zemědělců a menších lokálních výrobců potravin převážně z východních Čech. „Pardubický kraj v tuto chvíli nemůže prodejnu z formálních důvodů finančně podpořit. Jsem ale nesmírně rád, že tu prodejna nabízející produkty místních zemědělců a výrobců potravin vznikla,“ přivítal otevření obchodu radní Václav Kroutil, který je v Radě Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov.


     Společnost své produkty doposud nabízela formou elektronického obchodu. „Ochutnávková prodejna osloví zákazníky přímo. Na rozdíl od e-shopu si mohou zákazníci potraviny prohlédnout, zjistit, jak voní nebo je i ochutnat,“ upozornil na největší změnu zakladatel prodejny David Novák, který je současně i majitelem Statku Uhersko, tedy jednoho z dodavatelů. Zdůraznil, že prioritou jsou menší lokální výrobci, kteří se snaží navzdory převládajícímu trendu v zemědělství produkovat výrobky s přidanou hodnotou a neomezují se pouze na výnosné plodiny. Většina sortimentu se tak může pyšnit dohledatelným lokálním původem.


     „Před šesti lety jsem poprvé ochutnal vítězný výrobek soutěže MLS Pardubického kraje – tvarohový křupánek ze Statku Uhersko. Jsem rád, že ho nyní vidím v nabídce vlastní vyšperkované prodejny v Pardubicích,“ ocenil prodejnu radní Václav Kroutil.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.7.

V horkých letních dnech město svlaží kropicí vozy

Kropení probíhá vždy po celou dobu setrvávajícho tropického počasí a v případě poklesu a opětovného nárůstu teplot je obnoveno. Jeho smyslem je především zvlhčení vzduchu, snížení prašnosti a ochlazení povrchů komunikací.

Společnost celý článek
31.8.

Prezident Klaus míří do Pardubického kraje

V Bystrém u Poličky si hlava státu prohlédne Ústav sociální péče Domov Na zámku.

Společnost celý článek
15.9.

Letohradská čistírna odpadních vod

Realizace projektu byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v závěru srpna letošního roku.

Společnost celý článek
7.4.

Cenu Magnesia Litera získali hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků z Univerzity Pardubice

Na pozadí velkých politických dějin a válečných událostí zkoumají proměny civilního života v zázemí. Popisují strádání matek s dětmi, jejichž živitelé bojovali kdesi na frontách. Na jejich citovém traumatu, podlomeném zdraví i sociální bídě se podepsaly všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky.

Společnost celý článek
7.3.

Výbor regionů chce posílit propojení venkova a měst

Je nutné podpořit v budoucnosti evropskými penězi integrovaný přístup k řešení mnohostranných problémů venkovského rozvoje

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting