V České Třebové vznikne nový park

4.11.

V České Třebové vznikne nový park

V České Třebové vznikne nový park

Nadace PROMĚNY zná první ze dvou měst, která získají významný finanční příspěvek na oživení své městské zeleně: projekt založení nového parku v České Třebové se začne realizovat již v příštím roce. O druhém nadačním příspěvku a jeho příjemci se ještě bude rozhodovat. Nadace PROMĚNY oslovila na začátku letošního dubna více jak 260 měst a obcí v celé České republice s možností žádat o nadační příspěvek ve výši až 25 milionů korun. Z padesáti podaných žádostí postoupilo na konci srpna 10 finalistů. Všechny žádosti hodnotila šestičlenná výběrová komise nadace, deset projektů z nejužšího výběru navíc posuzovala přímo na místě. Závěry komise byly poté předloženy správní radě nadace, která rozhodla o prvním ze dvou příjemců grantu. Na začátku příštího roku se otevře projekt založení nového Parku Benátky v České Třebové. Město žádá o nadační příspěvek ve výši 20 milionů korun, skutečné náklady na založení parku Benátky upřesní návazné zpracování architektonického návrhu. Ten bude k dispozici v závěru prvního pololetí příštího roku. Samotný park bude dokončen nejdříve na podzim roku 2011. "Město bylo mile překvapeno a zároveň potěšeno, že získalo nadační příspěvek na založení nového parkového prostoru – Parku Benátek, který umožní obyvatelům města využít další zelené plochy k pobytu a rekreaci uprostřed městské krajiny,“ okomentoval úspěch projektu Jaroslav Zedník, starosta města Česká Třebová. Českotřebovský Park Benátky vznikne v blízkosti centra města, v meandru řeky Třebovky. Dotčená lokalita je v současnosti nevyužívaná a zarostlá převážně náletovými dřevinami. Nový park o rozloze zhruba 2,3 hektary přinese oživení v místě, kde se mimojiné nachází střední škola, sportovní areál nebo nedávno otevřená cyklotrasa spojující Českou Třebovou s Ústím nad Orlicí. Letošní grantová výzva nadace PROMĚNY počítá se dvěma příjemci nadačního příspěvku na obnovu či založení městského parku. "Česká Třebová byla od začátku hodnocení jedním z favoritů, tento projekt navíc můžeme spustit hned na začátku příštího roku,“ vysvětluje Gabriela Navrátilová, ředitelka nadace PROMĚNY. "O druhém příjemci grantu bude ještě rozhodovat správní rada na svém nejbližším zasedání, další podrobnosti budou k dispozici na konci listopadu. Tento druhý projekt se případně bude zahajovat až na začátku roku 2010,“ doplňuje ředitelka nadace.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Dar pro prales Polom

Právě v tomto nejbližším okolí rezervace bylo v minulých letech rozšířeno její ochranné pásmo na současných 55 hektarů.

Společnost celý článek
1.2.

T-Mobile Rozjezdy již poosmé pomohou začínajícím podnikatelům i v Pardubickém kraji

Projekty je možné registrovat od 31. 1. do 12. 3. 2018 na www.rozjezdy.cz, kde také zájemci naleznou všechny informace.

Společnost celý článek
14.1.

Expozice kraje na Region Tour v Brně: letos levnější

Realizace expozice bude stát 260 tisíc korun, což je o 111 tisíc méně než vloni.

Společnost celý článek
29.2.

První pardubické startovací byty už mají nájemníky

Byty jsou po rekonstrukci a velmi dobrém technickém stavu. „Jsou to standardně vybavené byty – wc, koupelna s vanou či sprchovým koutem a umyvadlem, kuchyňská linka, sporák nebo dvouvařič. Do jejich přípravy jsme investovali několik miliónů korun,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
16.4.

Pět milionů dobrovolným hasičům

Peníze se rozdělují podle pravidel schválených na celé volební období. Obce podávají žádosti na kraj, kde se sumarizují.

Společnost celý článek
20.10.

Člověk v tísni vyhlašuje druhý ročník soutěže Hledá se LEADr.

Postupující se zúčastní workshopů kombinovaných se soutěžním pořadem, který bude vysílat internetová televize Stream.cz, a představí vlastní projektové záměry, s nimiž budou dále soutěžit. Čeká je pět kol, ve kterých budou plnit různé úkoly. Na konci každého kola porota jednoho z nich vyřadí. Poslední dva finalisté se utkají v diskusním duelu a o vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting